زنان قربانی جنگ در تل‌ابیض سوریه، مهارت‌های جدید می‌آموزند

06/09/1400 03:30:00 ب.ظ

زنان قربانی جنگ در #تل‌ابیض #سوریه، مهارت‌های جدید می‌آموزند

تل‌ابیض, سوریه

زنان قربانی جنگ در تل‌ابیض سوریه ، مهارت‌های جدید می‌آموزند

زنان سوری در منطقه تل‌ابیض در شمال این کشور که از جنگ این کشور آسیب دیده‌اند، با حمایت سازمان‌های ترکیه‌ای در حال یادگیری مهارت‌های فنی و حرفه‌ای هستند. - خبرگزاری آناتولی

27.11.2021تل ابیض/خبرگزاری آناتولیزنان سوری برای راه انداختن کسب و کارهای مستقل در منطقه تل‌ابیض که در عملیات چشمه صلح از تروریست‌ها پاکسازی شده، در دوره‌های آموزشی رایگان شرکت و مهارت‌های لازم را فرا می‌گیرند.مجمع محلی تل‌ابیض این مرکز را در آغاز سال 2021 با حمایت ترکیه افتتاح کرد تا زنان را وارد بازار کار کند.

در این دوره‌ها کلاس‌هایی مانند آموزش کامپیوتر، آرایشگری و تعمیرات تلفن، خیاطی و گلدوزی برای زنان برگزار می‌شود.یکی از زنان به نان ام فرهان در گفت‌وگو با خبرنگار آناتولی با بیان اینکه توسط گروه تروریستی پ.ک.ک/ی.پ.گ از عین عیسی در استان رقه آواره شده اظهار داشت که از یک ماه پیش در دوره خیاطی و گلدوزی شرکت و آموزش‌های لازم را فرا می‌گیرد.

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »

نامگذاری میدانی در پاریس در ادای احترام به زنان قربانی خشونت خانگیکریستین لونوآس، عضو اتحادیه ملی خانواده‌های قربانی خشونت که در این مراسم حضور داشت، ابراز امیدواری کرد که با این کار، بحث درباره خشونت‌های خانگی و زنانی که قربانی خشم شرکای زندگی‌شان می‌شوند، پیش از گذشته در فضاهای عمومی مورد توجه قرار گیرد. کس کلک بازی گلوبالیست ها. جمع کنید مسخره بازی رو مادرقحبه ها. خیلی فکر زنان هستید نذارید زن باردار پناهنده وسط دریا تو راه انگلیس غرق بشه

تجمع زنان سنندجی به مناسبت روز جهانی منع خشونت علیه زنان

اردوغان: در مبارزه زنان برای احقاق حقوقشان کنار آنها ایستاده‌‌ایمرئیس‌جمهور ترکیه گفت در مبارزه زنان برای احقاق حقوقشان در هر زمینه‌ای در کنار آنها ایستاده‌ و خواهیم ایستاد. - خبرگزاری آناتولی

۵ کشته و ۱۸ زخمی در تصادفی مرگبار در سیریکسخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: در این حادثه که در جاده میناب به سیریک، حوالی روستای کلاوی رخ داد، راننده خودرو پژو و چهار تبعه کشور افغانستان جان باختند.

شمار موارد ابتلا به 'اومیکرون' در آفریقای جنوبی به سرعت در حال افزایش است

جدیدترین آمارهای کرونا در ایران / ۱۰ استان در ۲۴ ساعت گذشته فوتی صفر یا یک داشتند۸۷ فوتی و ۳۰۴۵ ابتلای جدید کرونا در کشور *مبتلایان جدید: ۳۰۴۵ *جانباختگان جدید: ۸۷ نفر *مجموع مبتلایان: ۶۱۰۵۱۰۱ نفر *مجموع بهبودیافتگان: ۵۸۵۳۰۶۶ نفر *مجموع جان‌باختگان: ۱۲۹۵۴۹ نفر *مجموع واکسن تزریق شده: ۱۰۴۶۰۹۳۵۸

زنان سوری در منطقه تل‌ابیض در شمال این کشور که از جنگ این کشور آسیب دیده‌اند، با حمایت سازمان‌های ترکیه‌ای در حال یادگیری مهارت‌های فنی و حرفه‌ای هستند..استان‌وایر- روز پنجشنبه ۴ آذر ۱۴۰۰ ، جمعی از زنان و فعالان مدنی در سنندج در روز جهانی منع خشونت علیه زنان در کوه آبیدر تجمع کرده و این روز جهانی را گرامی داشتند.رئیس‌جمهور ترکیه گفت در مبارزه زنان برای احقاق حقوقشان در هر زمینه‌ای در کنار آنها ایستاده‌ و خواهیم ایستاد.

27.11.2021 تل ابیض/خبرگزاری آناتولی زنان سوری برای راه انداختن کسب و کارهای مستقل در منطقه تل‌ابیض که در عملیات چشمه صلح از تروریست‌ها پاکسازی شده، در دوره‌های آموزشی رایگان شرکت و مهارت‌های لازم را فرا می‌گیرند. همچنین از انواع خشونت علیه زنان نام برده شد. مجمع محلی تل‌ابیض این مرکز را در آغاز سال 2021 با حمایت ترکیه افتتاح کرد تا زنان را وارد بازار کار کند. در این دوره‌ها کلاس‌هایی مانند آموزش کامپیوتر، آرایشگری و تعمیرات تلفن، خیاطی و گلدوزی برای زنان برگزار می‌شود. مصمم به این امر هستیم.

یکی از زنان به نان ام فرهان در گفت‌وگو با خبرنگار آناتولی با بیان اینکه توسط گروه تروریستی پ. بر اساس گزارشی که سازمان حقوق بشری هه‌نگاو منتشر کرده است،  در یک سال گذشته ۴۴ زن در مناطق کردنشین ایران به قتل رسیده اند که بیشتر آنها به دست افراد نزدیک به خود بوده است.ک.ک/ی.پ.گ از عین عیسی در استان رقه آواره شده اظهار داشت که از یک ماه پیش در دوره خیاطی و گلدوزی شرکت و آموزش‌های لازم را فرا می‌گیرد.

وی که 46 ساله و دارای 7 فرزند است ابراز امیدواری کرد که بتواند در کارخانه یا کارگاه نساجی که به زودی در تل‌ابیض افتتاح می‌شود، شغلی پیدا کند. شهروند دیگر به نام ام عیسی از استان حلب نیز که مادر 3 فرزند است، گفت: برای حمایت از خانواده خود شروع به یادگیری این حرفه کردم. در این دوره آموزش‌های زیادی مانند خیاطی و گلدوزی را یاد گرفته و در مدت کوتاهی تجربه‌های زیادی کسب کردم. ام عیسی اظهار داشت که دوست دارد پس از اتمام دوره‌ها در تل‌ابیض مشغول به کار شود. رمضان رمضان، مدیر این دوره‌های آموزشی نیز اعلام کرد که هدف اصلی این دوره کمک به زنان در امرار معاش از طریق یاد گرفتن یک حرفه است.

رمضان تصریح کرد: از ابتدای سال هزار کارآموز برای شرکت در این دوره‌ها درخواست داده‌اند که 310 نفر از آنها دوره‌های آموزشی خود را گذرانده‌اند. بانوان مشتاق و اصرار بر یادگیری هستند و آموزش‌ها و ثبت نام‌های جدید ادامه دارد. .