زمینه سازی شورای نگهبان برای پایان دادن به اصل مصونیت نمایندگان مجلس

  • 📰 iranwire
  • ⏱ Reading Time:
  • 59 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 27%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

سخنگوی شورای نگهبان در توییت تازه خود گفته نظارت بر نمایندگان مجلس طی دوران نمایندگی هم کافی نیست و شورای نگهبان باید بتواند در عمل نماینده را از مجلس اخراج کند. جزئیات بیشتر را در یادداشت فرامرز_داور بخوانید. اخبار_ایران انتخابات_مجلس راستی‌آزمایی

در یک زمینه‌سازی دیگر جهت ایجاد محدودیت برای نمایندگان مجلس شورای اسلامی در ایران، سخن‌گوی شورای نگهباننوشته است که نظارت این شورا بر فعالیت‌های دوره چهارساله نمایندگان «نفی» شده و این آسیب‌پذیریِ نظام نمایندگی را بیشتر کرده است.

بررسی صلاحیت نامزدها، اقدامی است که انتخابات را از معنای واقعی آن تهی می‌کند. چرا که شورای نگهبان صلاحیت افرادی را مورد تایید قرار می‌دهد که از نظر سیاسی، آن‌ها را می‌پسندد. به این کار، «نظارت استصوابی» می‌گویند که خلاف «انتخابات آزاد» است. معنی آن‌چه شورای نگهبان می‌گوید، امکان رد صلاحیت نمایندگان در میان دوره قانون‌گذاری است. تاکنون نمایندگان مجلس شورای اسلامی از «مصونیت نمایندگی» برخوردار بوده‌اند و هرچند بابت اقدامات‌شان در دوره نمایندگی، شورای نگهبان صلاحیت آن‌ها را برای دوره بعدی رد کرده است اما در چهار سالی که در مجلس بوده‌اند، کم و بیش آن‌چه را می‌خواسته‌اند، در نطق‌ها، اظهارنظرها، طرح‌ها و آرایی که می‌داده، اعمال می‌کرده‌اند.

از ۱۲ عضو شورای نگهبان که متشکل از شش فقیه و شش حقوق‌دان هستند، نیمی به طور مستقیم و نیمی دیگر به طور غیرمستقیم از سوی آیت‌الله علی خامنه‌ای منصوب می‌شوند. فقهای شورای نگهبان هر چهارشنبه با حضور رهبر نظام جمهوری اسلامی، جلسات تحقیق و مسایل فقهی دارند. اقدامات شورای نگهبان زیر نظر آیت‌الله خامنه‌ای و با تایید کامل او انجام می‌شوند و نظریاتی هم‌چون این‌که رهبر نظام جمهوری اسلامی از پیامد تصمیم‌های این شورا بی‌اطلاع است یا شخصا دیدگاهی متفاوت با شورای نگهبان دارد، به کلی نامعتبر هستند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

یعنی به احتمال یک در میلیارد ، یک نفر از زیر دستمان هم در رفت را بعداً بتوانیم خفت کنیم . حتی احتمالات نزدیک به صفر هم رو نمیتابن . خفه میشید به استیون هاوکینگ قسم !!!

اصلاحات_گام_به_گام

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 4. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

توضیحات سخنگوی شورای نگهبان درباره رد صلاحیت ۹۲ نمایندهسخنگوی شورای نگهبان برخی از دلایل رد صلاحیت ۹۲ نفر از نمایندگان مجلس را اعلام کرد. خوب کردین رد صلاحیتشون کردین هیچ کدوم از مسولین عملا صلاحیتی ندارن..همشون دزد دروغگو رانتی کار چاق کن ادم کش... مردم هم بقیتونو رد میکنن میرید... چه فرقی داره خر رو رد میکنی قاطر و تایید؟ اتو معمولی جواب نمیده ها، اتو پرس لازمه، شاید هم یه دستگاه اتو صنعتی
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

اقدام نمایندگان مجلس عراق برای لغو مصونیت تمام نیروهای خارجی در این کشور
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

کدخدایی: فقدان نظارت در دوره نمایندگی از آسیب‌های امروز مجلس استتهران - ایرنا - سخنگوی شورای نگهبان در حساب کاربری خود در توییتر نوشت: فقدان نظارت در طول دوره نمایندگی از جمله آسیب‌هایی است که مجلس شورای اسلامی با آن روبه‌رو است.
منبع: IRNA_1313 - 🏆 6. / 63 ادامه مطلب »

شورای نگهبان از تائید یا رد صلاحیت هیچ فردی متنفع یا متضرر نمی‌شودآیت‌الله جنتی: *شورای نگهبان از تائید یا رد صلاحیت هیچ فردی متنفع یا متضرر نمی‌شود *آقای رئیس‌جمهور نباید اظهاراتی داشته باشد که خدای نکرده افکار عمومی را نگران کند *چنانچه تغییراتی در نتایج اولیه صورت گیرد جای هیچ‌گونه نگرانی نیست جنتی مغزش هنوز کار میکنه؟ توحرومزاده دیگه چه گهی هستی ک‌هنوز داری لز افکارعمومی حرف میزنی بوزینه .توافکار نهایتاپنح درصدگوسفندکاسه لیس خودتون شایدبسه ی اثاری ازتون دید. وگرنه حسابتون با قاطبه واقعی ملت ک‌مشخصه زنازاده های نجس متنفع يا متضرر نميشود چرا رد صلاحيت ميكند؟؟؟
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

مالیات خروج از کشور همان عوارض خروجی استیک عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت که مصوبه جدید مجلس برای اخذ مالیات خروج از کشور مالیات جدیدی نیست و همان عوارض خروجی است. نخیر میخواستین مالیات ببندین دیدید گندکاری پاپس کشیدین الان سالهاس جریمه خروج گذاشتین چیشد امسال یادتون افتاد اسمشو بزارید مالیات؟ نکنه قبلا پولش بی حساب بود الان میخوایید درست خرج بشه؟ خلاصه یه کاسه ای زیر نیمکاستون هست و که نقشه های شیطانی دارین چون شماها خود شیطانید یعنی مجلس مصوبه ای که وجود داشته را دوباره تصویب کرده؟ عوارض خروج که سالهاست اخذ می شود!
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

تلاش دوباره ترامپ برای کم اهمیت جلوه دادن انتقام سخت ایرانرئیس‌جمهور آمریکا در تلاش برای کم اهمیت جلوه دادن حمله ایران به پایگاه‌ عین‌الاسد آمریکا در عراق بار دیگر مدعی شد که سربازان این کشور آسیب جدی‌ای ندیده‌اند. خوب، نمیدونم. یا باید ترامپ رو باور کنیم یا ج.ا. و ۳پا رو. حال کی اینجا با اعتبارتره.. بزار ببینم.. 🤣 آقا اصن زدی داغون کردین همه رو هم کشتین و تکه تکه کردین ملت هم قبول کرد. خب؟! حالا بگین هواپیمارو چرا و چگونه و چه کسی زد. همین که نتونستید بعد از بمباران غلط اضافی بکنید کافیست. حالا هی ور ور اضافی کنید!!!!!
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »