زمین‌های مصادره شده بهاییان در روستای «کتا» به حراج گذاشته شد

14/09/1400 11:05:00 ب.ظ

بهاییان, اقلیت‌های_مذهبی

«ستاد اجرایی فرمان امام خمینی» ۱۳ قطعه از زمین‌های مصادره شده بهاییان روستای «کتا» را با قیمتی که ۱۵ درصد ارزش واقعی آن‌ها است، به مزایده گذاشته است. اخبار_ایران اقلیت‌های_مذهبی

خانم فهندژ با انتشار تصویری از آگهی فروش این زمین‌ها نوشته است: «با آواره کردن بیش از ۴۰۰ خانوادۀ بهائی از روستای کتا و به آتش کشیدن صدها خانه در دهۀ ٨٠، مقامات ایران حالا زمینهای آبی کشاورزی آنها را به حراج گذاشته‌اند.»در سال ۱۳۵۸، بهاییان روستای کتا با هجوم کمیته انقلاب و با خشونت و تهاجم از زن و کودک و پیر و جوان رانده شده و در چادرهایی اطراف اصفهان پناه گرفتند.

در اطلاعیه‌ای که جامعه جهانی بهایی در این‌باره منتشر کرده آمده است که «ستاد اجرایی فرمان امام خمینی» ۱۳ قطعه از زمین‌های آبی بهاییان را با قیمتی که ۱۵ درصد ارزش واقعی آن‌ها است در وبسایتی به مزایده گذاشته است.در این اطلاعیه آمده این زمین‌ها در حالی به حراج گذاشته شده که بهاییان برای نسل‌ها متمادی مالک آن‌ها بودند.

ادامه مطلب:
ایران وایر »

ناآرامی‌های ایران؛ گزارش‌ها از تیراندازی به سمت معترضان در زاهدان

آخرین اخبار و گزارش‌های مرتبط با رویدادهای ایران در روز جمعه چهارم آذر (۲۵ نوامبر) را می‌توانید در این صفحه دنبال کنید. ادامه مطلب >>

هموطنان، ساكت بنشينيد نوبت تك تك ايرانيها خواهد رسيد. ما شويم

کسب مدال طلا توسط وزنه بردار ایران در قهرمانی جهاندر ادامه رقابت های پاراوزنه برداری قهرمانی جهان که در گرجستان در حال برگزاری است، وزنه بردار ایران در دسته ۹۷ کیلوگرم موفق به کسب مدال طلا شد.

یک مقام ارشد وزارت خارجه آمریکا: عزم ایران برای مذاکرات جدی مهم‌تر از «زمان ادامه مذاکرات» استیک مقام ارشد وزارت خارجه آمریکا: عزم ایران برای مذاکرات جدی مهم‌تر از «زمان ادامه مذاکرات» است این مقام وزارت خارجه آمریکا ادامه داد که نمی‌داند دور بعدی مذاکرات چه زمانی از سر گرفته می‌شود و افزود عزم ایران به جدیت در مذاکرات مهمتر از زمان ادامه آن است خواهر اون بایدن و بلینکن گاییدم که تلاش دارند به خودشون بقبولانند که مذاکرات حتما جواب می‌دهد و ما دموکرات ها خیلی درست می اندیشیم.یکی بهشون بگه جاکشا، کلا ۴ ماه دیگه ج.ا بمب اتم می‌سازه بعد تو دنبال مذاکره هستی.اسراییل دمت گرم. اسرائیل دمت گرم. واقعا نشون دادی مرد کیه. دمت گرم آنچه مسلم است، تا زمانی که بایدن و تیمش رویکرد کنونی را حفظ کنند، آیت الله‌های تبهکار هم، به حرکت در مسیر خواسته‌های حداکثری، تنش‌ آفرینی و مذاکره برای مذاکره و اتلاف وقت تا رسیدن به هدف نهایی خود را ادامه خواهد داد. بلوف«پلن بی»؛ مُلاها دست بایدن را خوانده‌اند دَست بایدن برای جمهوری اسلامی رو شده و از بلوف دولت دموکرات‌ آمریکا در اشاره به استفاده از «همه گزینه‌ها» مطلع است.

صدور حکم اعدام برای عباس دریس از معترضان آبان 98 در معشورعباس دریس (شلیشات) از بازداشت‌شدگان اعتراضات آبان 98 در معشور (ماهشهر) به اتهام قتل یک مامور نیروی انتظامی ایران به اعدام محکوم شده است.بر اساس گزارش منابع لامصبا، وقتی روی ماهشهر اسم عربی میگذارید، جان این شخص رو به خطر میندازید. چه اصراریه؟ ما اصلا خبر رسانی شما رو نخواستیم. StopExecute

رقیب جمهوریخواه کلینتون در انتخابات ۱۹۹۶؛ باب دول در ۹۸ سالگی درگذشترهبر پیشین جمهوریخواهان در مجلس سنا ماه فوریه سال جاری میلادی اعلام کرده بود که به بیماری سرطان مبتلا شده است. همه شون فسیل تو قبر هاشون شدند ولی جمهوری اسلامی ایران انقدر قوی شده که حتی تو خلیج خوکها امریکا نفس نمی تونه بکشه همین دول رقیبش بود که عاقبت دولش کار دستش داد.

دستور وزیر بهداشت برای برپایی نماز جماعت در کلیه فضاهای دانشگاهیدستور وزیر بهداشت برای برپایی نماز جماعت در کلیه فضاهای دانشگاهی وزیر بهداشت با ارسال نامه‌ای به روسای دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی، خواستار برپایی نماز جماعت در کلیه فضاهای دانشگاهی شد. دانشجویی که نماز می خواند دانشجو نیست. خرافه پرست است. ریدم تو عقلت مرتیکه وزیر عن‌مغز نماز،،،،، دستور!!!!!!

راست سنتی فرانسه برای اولین بار یک سیاستمدار زن را نامزد راهیابی به کاخ الیزه کردوالری پکرس، وزیر پیشین بودجه فرانسه روز شنبه با غلبه بر اریک سیوتی، نامزد جناح تندروی حزب جمهوریخواهان به عنوان نامزد این حزب در انتخابات ریاست‌ جمهوری سال آینده انتخاب شد.

استان‌وایر- سیمین فهندژ نماینده جامعه جهانی بهایی با انتشار توییتی از به حراج گذاشته شدن زمین‌های کشاورزی بهاییان در روستای کتا در استان کهگیلویه و بویراحمد خبر داده است.به گزارش ایسنا، در ادامه رقابت های پاراوزنه برداری قهرمانی جهان که در گرجستان در حال برگزاری است، حامد صلحی پور در دسته ۹۷ کیلوگرم به روی تخته رفت و با ثبت رکورد ۲۲۵ کیلوگرم به مدال طلا دست یافت.اشتراک چاپ یک مقام وزارت خارجه ایالات متحده از احتمال وضع تحریم‌های بیشتر در صورت از بین رفتن توافق هسته‌ای توسط ایران خبر داد.05 دسامبر ,2021: 10:11 شب GST آخرین به روزرسانی: 06 دسامبر ,2021: 12:39 صبح GST Share آدرس کپی شد عباس دریس (شلیشات) از بازداشت‌شدگان اعتراضات آبان 98 در معشور (ماهشهر) به اتهام قتل یک مامور نیروی انتظامی ایران به اعدام محکوم شده است.

خانم فهندژ با انتشار تصویری از آگهی فروش این زمین‌ها نوشته است: «با آواره کردن بیش از ۴۰۰ خانوادۀ بهائی از روستای کتا و به آتش کشیدن صدها خانه در دهۀ ٨٠، مقامات ایران حالا زمینهای آبی کشاورزی آنها را به حراج گذاشته‌اند.» در سال ۱۳۵۸، بهاییان روستای کتا با هجوم کمیته انقلاب و با خشونت و تهاجم از زن و کودک و پیر و جوان رانده شده و در چادرهایی اطراف اصفهان پناه گرفتند. انتهای پیام. در اطلاعیه‌ای که جامعه جهانی بهایی در این‌باره منتشر کرده آمده است که «ستاد اجرایی فرمان امام خمینی» ۱۳ قطعه از زمین‌های آبی بهاییان را با قیمتی که ۱۵ درصد ارزش واقعی آن‌ها است در وبسایتی به مزایده گذاشته است. وی افزود: «اگر به این نتیجه برسیم که ایران توافق هسته‌ای را نابود کرده است، تصور می‌کنیم تحریم‌های بیشتری در راه باشد. در این اطلاعیه آمده این زمین‌ها در حالی به حراج گذاشته شده که بهاییان برای نسل‌ها متمادی مالک آن‌ها بودند. به نوشته اطلاعیه جامعه جهانی بهایی، شکایت بهاییان محلی و حتی تلاش آن‌ها برای بازخرید زمین‌های خودشان از سوی مقامات رد شده و به بهاییان گفته شده است که آن‌ها و هر مسلمانی که با آن‌ها وارد معامله شود از شرکت در این حراج ممنوع هستند. نیروهای نوپو از جمله رضا صیادی به طرف مردم تیراندازی می‌کردند و گلوله از پشت به بدن رضا صیادی اصابت می‌کند و این امر توسط کارشناسی که صحنه حادثه را بررسی کرده نیز تایید شده است.

مصادره اموال و زمین‌های بهاییان در ایران سابقه طولانی دارد.» وی با اشاره به پیشرفت‌های حاصل شده در شش دور نخست مذاکرات و یافتن «راه‌حل‌های سازشی و خلاقانه برای بسیاری از دشوارترین مسائل» طی آنها افزود: «متاسفانه این هفته، رویکرد ایران تلاش برای حل مسائل باقیمانده نبود. در یکی از آخرین مورد از این اقدامات، در آبان ماه سال گذشته دادگاهی در مازندران مالكیت اراضی ۲۷ بهائی در روستای ایول این استان را «غیرقانونی» اعلام كرد و حکم به مصادره این اراضی به نفع ستاد اجرایی فرمان امام داد. 📩اگر به اطلاعات تکمیلی درباره این خبر دسترسی دارید، لطفاً با این ایمیل با ما تماس بگیرید: .