زمان رسیدگی به اتهامات ناهید تقوی ۸ اردیبهشت اعلام شد

01/02/1400 02:02 ب.ظ

خبرگزاری هرانا از مشخص شدن زمان و شعبه دادگاه رسیدگی به اتهامات «ناهید_تقوی»، شهروند دو تابعیتی ایرانی-آلمانی خبر داده و گزارش داده است که اتهامات او در تاریخ ۸ اردیبهشت‌ماه در شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران برگزار خواهد شد. اخبار_ایران تهران

از مشخص شدن زمان و شعبه دادگاه رسیدگی به اتهامات «ناهید تقوی»، شهروند دو تابعیتی ایرانی-آلمانی خبر داده و گزارش داده است که اتهامات او در تاریخ ۸ اردیبهشت‌ماه در شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران برگزار خواهد شد.پس از ۵ ماه و در تاریخ ۲۶ اسفندماه ۱۳۹۹ با پایان مراحل بازجویی به بند زنان زندان اوین منتقل شد.

پس از ۵ ماه و در تاریخ ۲۶ اسفندماه ۱۳۹۹ با پایان مراحل بازجویی به بند زنان زندان اوین منتقل شد. فرزند خانم تقوی پیشتر گفته بود که مادر ۶۶ ساله اش از زمان بازداشت طی ۸۰ جلسه و معادل ۱۰۰۰ ساعت تحت بازجویی قرار گرفته است.

ادامه مطلب:
iranwire »

جلسه رسیدگی به اتهامات نازنین محمدنژاد، نویسنده برگزار شد

جزئیاتی از رسیدگی به شکایت برادران افکاری؛ کارشکنی مقامات قضایی و عدم دسترسی به وکیلصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.

هیئت منصفه دادگاه رسیدگی به مرگ جرج فلوید، مامور پلیس را گناهکار اعلام کرد🔺هیئت منصفه دادگاه رسیدگی به مرگ جرج_فلوید، مامور پلیس را گناهکار اعلام کرد ▪️هیئت منصفه دادگاه روز سه شنبه ۳۱ فروردین این مامور برکنار شده پلیس را در سه اتهام از جمله قتل درجه دوم جرج فلوید گناهکار اعلام کرد. مجازات او متعاقبا اعلام خواهد شد متعاقبا اعلام میشود !! اگه اخوندا بعد این مدت اینو میگفتن چیکار میکردین ؟ کوکلاکس‌کلان‌‌ها کارشونو بلدند، اُستادشون خود جناب شیطانه، اینم چون دیگه جهانی شده چاره ای ندارند کاش توی ایران هم سال 98مامورانی که مردم رو کشتن محاکمه میشدند

جلسه رسیدگی به پرونده شکایت برادران افکاری برگزار شد

باید فریاد نهادهای حکومتی، سران قوا، نهادهای مدنی و دلسوزان کشور رسیدگی به مسائل مردم باشدمعاون اول رییس جمهور خطاب به همه نهادهای حکومتی، سران قوا، نهادهای مدنی و دلسوزان کشور تأکید کرد: باید فریاد و صدای ما فریاد و صدای رسیدگی به مسایل مردم و حرف و سخن دلسوزی برای مردم باشد تا کشور از بحران‌های ساختگی که دشمنان علیه ملت طراحی کرده اند عبور کند. گه نخور با تشکر ۴۲سال دروغ وریا بسه دیگه خجالت بکشید تو خودت بحرانی

از مشخص شدن زمان و شعبه دادگاه رسیدگی به اتهامات «ناهید تقوی»، شهروند دو تابعیتی ایرانی-آلمانی خبر داده و گزارش داده است که اتهامات او در تاریخ ۸ اردیبهشت‌ماه در شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران برگزار خواهد شد.

بر اساس بیانیه‌ای که «مریم کلارن»، فرزند خانم تقوی ابلاغیه رسیدگی به اتهامات این زندانی دوتابعیتی در تاریخ ۲۴ فروردین‌ماه به صورت حضوری پس از انتقال به همین شعبه به او ابلاغ شده است. این درحالی است که وکیل مدافع این شهروند دوتابعیتی تاکنون به پرونده موکل خود دسترسی نداشته است.

پس از ۵ ماه و در تاریخ ۲۶ اسفندماه ۱۳۹۹ با پایان مراحل بازجویی به بند زنان زندان اوین منتقل شد.

این شهروند ایرانی آلمانی مجددا در تاریخ ۱۶ فروردین‌ماه ۱۴۰۰ به به بهانه ملاقات با پزشک از بند زنان زندان اوین خارج و مجددا بازداشتگاه اطلاعات سپاه موسوم به بند دو الف در زندان اوین انتقال یافت.

فرزند خانم تقوی پیشتر گفته بود که مادر ۶۶ ساله اش از زمان بازداشت طی ۸۰ جلسه و معادل ۱۰۰۰ ساعت تحت بازجویی قرار گرفته است.

پیشتر در مراجعاتی که خانواده ناهید تقوی به دادسرا داشتند قاضی «حاجی مرادی» به آنها گفته بود که تنها وکلای مورد اعتماد قوه قضاییه اجازه دارند به پرونده نامبرده دسترسی داشته باشند و بعلاوه پرونده خانم تقوی تا زمانی که «او اتهامات خود را قبول نکند، به دادگاه ارجاع داده نخواهد شد.»

ناهید تقوی ۲۵ مهرماه ۱۳۹۹ توسط ماموران اطلاعات سپاه بازداشت شد.ماموران در حین بازداشت اقدام به تفتیش منزل این شهروند کرده و برخی از وسایل شخصی او ازجمله لپ‌تاپ، تلفن همراه، پاسپورت‌ها و کتاب‌های وی را ضبط کرده و با خود بردند.

بنا برآنچه برادران خانم تقوی در گفتگو با رسانه‌ها گفته‌اند او پس از بازداشت به سلول انفرادی منتقل شد و حتی اجازه نداده بودند به داروهای فشار خونش دسترسی داشته باشد.

دلیل بازداشت وی نیز “مسائل امنیتی” عنوان شده و گفته شده بود او فعلا نمی‌تواند وکیل داشته باشد.

خانواده خانم تقوی می‌گویند هنوز هم از دلایل بازداشت، اتهامات مطروحه علیه او اطلاعی ندارند.

ناهید نقوی، شهروند ۶۶ ساله دو تابعیتی ایرانی-آلمانی و مهندس معمار بازنشسته است. خانم تقوی در سال ۱۳۸۲ همراه با خانواده خود از ایران به آلمان مهاجرت کرد و طی ۱۵ سال اخیر بین ایران و آلمان در رفت‌وآمد بوده است.

📩اگر به اطلاعات تکمیلی درباره این خبر دسترسی دارید، لطفاً با این ایمیل با ما تماس بگیرید: