زم؛ قربانی ۱۵ میلیون یورو پول؟

26/07/1398 08:32 ب.ظ

مازیار، مسوول فنی آمد‌نیوز گفته روح‌الله زم به اصرار شیرین نجفی به عراق سفر کرده است. به ادعای او، نجفی تصویر ۱۵ میلیون یورو را به زم نشان داده و گفته بود که باید شخصا به عراق برود و پول‌ها را از آیت‌الله سیستانی تحویل بگیرد. اخبار_ایران اطلاع_رسانی

«روح‌الله زم»، مدیر کانال «آمد نیوز» چند روزی پیش توسط ماموران اداره اطلاعات سپاه پاسداران بازداشت. آن‌چه تاکنون روشن شده، این است که او را پس از ورود به عراق بازداشت و به ایران منتقل کرده‌اند.

این در حالی است که «مازیار»، مسوول فنی آمد‌نیوز گفته روح‌الله زم به اصرار شیرین نجفی به عراق سفر کرده است. به ادعای او، نجفی تصویر ۱۵ میلیون یورو را به زم نشان داده و گفته بود که باید شخصا به عراق برود و پول‌ها را از آیت‌الله سیستانی تحویل بگیرد.

زم حالا در اختیار سپاه است اما تنها بخشی از واقعیت‌های پشت پرده ربایش او علنی شده است و شاید در روز‌های آینده نیز اطلاعات بیشتری منتشر شود؛ از این‌ که او چه‌گونه به دام افتاد، با چه وعده‌ای به عراق رفت، چه فرد یا نهادی در این ربایش دست داشته و چه اعترافاتی کرده است.

با این تعریف، باید از آمد‌نیوز به عنوان یکی از مصادیق جنگ یا دعوای کهنه اطلاعاتی‌ها در تاریخ جمهوری اسلامی نام برد.ریشه این دعواها به ابتدای دولت «محمد خاتمی» باز می‌گردد؛ زمانی که «قتل‌های زنجیره‌ای» رخ دادند. قتل‌های زنجیره‌ای به کشتار برخی از شخصیت‌های سیاسی و اجتماعیِ منتقد نظام جمهوری اسلامی در دههٔ ۷۰ خورشیدی، در داخل و خارج از ایران گفته می‌شود. headtopics.com

15 میلیون یورو ایرانی، قربانیان اصلی هستند.

اینجور که گفته شعر بوده که

در دوره دوم ریاست‌جمهوری «محمود احمدی‌نژاد» هم فصل جدیدی از انتشار اسناد و مدارک جنجالی در رسانه‌های داخل و خارج ایران رقم خورد. برخی از رسانه‌های نزدیک به دولت احمدی‌نژاد روزی نبود که تهدید به افشاگری نکنند و در مقابل، برخی سایت‌های نزدیک به اصلاح‌طلبان هم اخبار و گزارش‌های جنجالی در مورد احمدی‌نژاد و دولت او منتشر می‌کردند.

در دوره نخست دولت حسن روحانی هم این دعواهای اطلاعاتی ابتدا از افشای نام و خانه‌های تیمی سپاه پاسداران در تهران شروع شد. این افشاگری در سال ۱۳۹۳ به وقوع پیوست و در زمان خود جنجال‌ فراوانی به راه انداخت.

ادامه مطلب:
iranwire »

دفتر آیت‌الله سیستانی: روح‌الله زم قرار ملاقاتی با آیت‌الله نداشتShahedAlavi ShahedAlavi شیعیان ضد_ولایت_فقیه هم اپوزیسیون جمهوری اسلامی هستند ما مرجعیت سیستانی را قبول نداریم چون ایشان هم مثل علی خامنه حجت امام زمان نیست ShahedAlavi رهبرم ، الحجة القائم مرجعم ، سيدصادق روحانى فرمانده هم شعيب التميمى شيعيان_ضد_ولايت_فقيه

آیا بازداشت روح‌الله زم از سوی سپاه پاسداران «آدم‌ربایی دولتی» است؟بعد از بیانیه اطلاعات سپاه پاسداران مبنی بر «هدایت» روح‌الله_زم فعال سیاسی مقیم فرانسه به داخل ایران و دستگیری او گمانه‌زنی‌های بسیاری در زمینه نحوه دستگیری و انتقال او به ایران وجود دارد. یادداشتی از دانیال راستین، کارشناس ارشد حقوق بین‌الملل لطفا اینقدر این مهره و مزدور جمهوری فاشیستی آخوندی رو بزرگ و با جمهوری اسلامی همراهی نکنید، ایشون هیچگونه سواد سیاسی و تاریخی نداشت و کارش این بود که یادداشت های جمهوری اسلامی رو بخونه. رئیس سازمان سیا رو که دستگیر نکردن، به مامور بیسواد خودشون گفتن برگرد، اون هم برگشت. مواظب باشین تو لندن دستگیر نشین یه وقت😅 آدم ربایی یعنی قاشقچی

منابع العربیه: سازمان اطلاعات عراق روح‌الله زم را به سپاه تحویل داداطلاعاتی که منابع خبری به شکل اختصاصی در اختیار العربیه قرار داده‌اند، نشان می‌دهد یکی از نهادهای

آیا بازداشت روح‌الله زم مصداقی از آدم ربایی بین‌المللی است؟اون که معلوم بود فرهمند داره دروغ میگه! ضدّ و نقیض بودند حرفهاش. باز دوباره با طنابهای پوسیده میرید توی چاه؟ موافقتنامه استرداد مجرمین شامل فعالان سیاسی نمیشود و فقط جرمهای مشخصی را شامل میگردد نه. آدمربایی نبود. نمودی از خیانت و حماقت بود. خیانت نجفی و حماقت زم.

نقش فرانسه در بازداشت روح‌الله زم؛ معاوضه اسیر یا استفاده از موقعیت؟aidaghajar شک نداشته باشید که فرانسه اطلاع کامل داشته. میدونید که فرانسه از همون اولین سال انقلاب به ایران باج داده در ترور ها در گروگان های گرفته شده در لبنان در بمب گذاری های مختلف و همین کار ها باعث شده. دوتا گروگان خوب فرانسوی جدا کنه سپاه و دست به. معامله بزنه.

عمران خان به دنبال کسب شخصیت برای مقابله با مشکلات داخلی است/ عربستان هنوز سرعقل نیامده/ آمریکا برای حفاظت از سعودی‌ها سربازان کشورش را قربانی نمی‌کندمعاون پیشین آسیا و اقیانوسیه وزارت امور خارجه گفت: عربستان هنوز سرعقل نیامده که با مذاکره مسائلش را حل کند و علیرغم زمین‌گیر شدن در یمن، همچنان به میزان بالای جنگنده‌هایی که از آمریکا خریده دل خوش کرده است. تکبر و نخوتی که معمولا در این کشورها وجود دارد و همچنین وجود رقبای داخلی مانع اتخاذ تصمیم‌های عاقلانه از سوی ریاض می شود.