زلنسکی روسیه را به ایجاد بحران غذایی در جهان متهم کرد

25/02/1401 09:32:00 ق.ظ

زلنسکی روسیه را به ایجاد بحران غذایی در جهان متهم کرد العربيه_فارسى

ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهوری اوکراین تاکید کرد که ده‌ها کشور در معرض خطر بحران افزایش قیمت مواد غذایی و گرسنگی قرار دارند.زلنسکی، یکشنبه 15 مه، از کشورهای آخرین به روزرسانی: 15 مهٔ ,2022: 10:26 صبح GST Share آدرس کپی شد ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهوری...

آخرین به روزرسانی: 15 مهٔ ,2022: 10:26 صبح GST Share آدرس کپی شد ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهوری اوکراین تاکید کرد که ده‌ها کشور در معرض خطر بحران افزایش قیمت مواد غذایی و گرسنگی قرار دارند. زلنسکی، یکشنبه 15 مه، از کشورهای جهان خواست با اوکراین متحد شوند تا به گفته او از «بحران غذایی و گرسنگی» در جهان جلوگیری کنند.

Advertisement او طی سخنانی که از طریق یک ویدیو منتشر شد، گفت یکی از مسائلی که من روزانه با آن سروکار دارم مسئله امنیت غذایی است. او افزود: «کشورهای بیشتری در حال درک اهمیت این موضوع هستند که روسیه با بستن دریای سیاه و ادامه این جنگ، ده‌ها کشور را در معرض خطر بحران افزایش قیمت مواد غذایی و حتی گرسنگی قرار داده است.»

رئیس‌جمهوری اوکراین اظهار داشت: «این مسئله انگیزه دیگری برای ما ایجاد کرده تا علیه جنگ متحد شویم و قاطعانه‌تر با یکدیگر همکاری کنیم. اکنون ما خواستار حمایت اوکراین به ویژه از طریق ارسال اسلحه و تلاش برای جلوگیری از گرسنگی هستیم». headtopics.

ادامه مطلب:
العربیه فارسی »

DW Persian دویچه‌‌وله فارسی

در پادکست 'آواهای کم شنیده از دیروز تا امروز' قطعه 'بوسه عید' با صدای پروین، شعری از محمدعلی بهمنی و آهنگسازی منوچهر لشگری را می‌شنوید که در دستگاه سه‌گاه در سال ۱۳۴۹ منتشر شده است. @dw_farsi ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.