زلنسکی: بر این باور هستم هیچ جنگی رخ نمی‌دهد

03/12/1400 03:25:00 ب.ظ

رئیس‌جمهور اوکراین: *بر این باور هستم هیچ جنگی رخ نمی‌دهد *وزارت خارجه خواهان قطع روابط دیپلماتیک با روسیه شده

در حالیکه متحدان غربی درباره وضع تحریم‌ها علیه روسیه صحبت می‌کنند، رئیس جمهوری اوکراین به آنها تاکید دارد که باید موضعی سختگیرانه‌تری اتخاذ کنند. زلنسکی همچنین گفت، برخی از دیپلمات‌ها اکنون اوکراین را ترک می‌کنند اما دیگر رهبران شجاع به حمایت از کشور ادامه می‌دهند.

وی با بیان اینکه تصمیم روسیه در به رسمیت شناختن استقلال دو منطقه لوهانسک و دونتسک یک روز حساس در بحران کنونی اوکراین به شمار می‌رود، افزود: جدیدترین اقدامات روسیه یک مبنای قانونی برای تهاجم بیشتر علیه کی‌یف است.

رئیس جمهوری اوکراین همچنین گفت که بر این باور است هیچ جنگی علیه این کشور اتفاق نمی‌افتد. رئیس‌جمهور اوکراین در ادامه مدعی شد اگر روسیه حمله تمام عیار به کشورش انجام دهد، سایر مناطق نیز در خطر خواهد بود.

وی از روسیه خواست تا درگیری در منطقه جدایی‌طلب دنباس را از طریق گفتگو در هر قالب موجود حل و فصل کند. ما همه خطرات را درک می‌کنیم، ما از روسیه می خواهیم - و نه برای اولین بار - این موضوع را از طریق گفتگو حل کند، بر سر میز مذاکره بنشیند، ما آماده‌ایم در همه فرمت‌ها ملاقات کنیم. روسیه به خوبی از این موضوع آگاه است. headtopics.com

زلنسکی پس از دیدار با آلار کاریس، رئیس‌جمهور استونی، در یک نشست خبری گفت: ما دیروز پاسخی دریافت کردیم، اکنون می‌توانیم آن را ببینیم. اوکراین باید برای دفاع از حاکمیت خود و کشورمان به این پاسخ پاسخ دهد.

ادامه مطلب:
خبرگزاری ایسنا »
Loading news...
Failed to load news.

بایدن در مراسم فارغ‌التحصیلی دانشجویان آکادمی نظامی زمین خورد

رئیس جمهور آمریکا در مراسم فارغ‌التحصیلی دانشجویان آکادمی نظامی نیروی هوایی در ایالت کلرادو زمین خورد. - Anadolu Ajansı ادامه مطلب >>

کمیسیون تصفیه صفوف طالبان 4350 نفر را از این گروه اخراج کردکمیسیون تصفیه طالبان اعلام کرد که 4350 تن از 'افراد نامطلوب' در صفوف این گروه را اخراج کرده اند. - خبرگزاری آناتولی

این خانه دیگر امن نیست؛ دانشگاه علوم پزشکی تبریز از باباباغی چه می‌خواهد؟

قطع برق 524 هزار خانه در لهستان بر اثر طوفانوقوع طوفان یونیک در لهستان باعث قطع برق 524 هزار خانه مسکونی شده است. - خبرگزاری آناتولی

سازمان ملل طرف‌های سیاسی در لیبی را به تمرکز بر انتخابات دعوت کردسازمان ملل طرف‌های سیاسی در لیبی را به تمرکز بر انتخابات دعوت کرد استفانی ویلیامز, نماینده ویژه سازمان ملل متحد در امور لیبی با انتشار مطلبی در توئيتر از دیدار خود با بلقاسم اقزیط و عبدالله جوان, اعضای شورای عالی دولت لیبی خبر داد.

حوزه علمیه خواهران: دولت باید بر صورت بازیگران بی‌عفت سیلی بزند

جر و بحث قالیباف و حاجی بابایی بر سر مصوبه حذف ارز ترجیحیرئیس کمیسیون تلفیق سال سال ۱۴۰۱ تاکید کرد: سناریو پیچیده کردن ۹ میلیارد دلار حذف ارز ترجیحی یعنی بردن مجلس روی خطی که با مردم روبه‌رو شود، مجلس بایستد.