زلنسکی: به همه قربانیان جنگ کمک می‌کنیم | DW | 19.05.2022

29/02/1401 09:42 ق.ظ

ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین وعده داد به همه قربانیان حمله روسیه به این کشور کمک کند. سفیر اوکراین در برلین خواستار عضویت کشورش در ناتو شد. سازمان ملل هشدار داد جنگ اوکراین بحران غذایی جهان را تشدید می‌کند.

ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین وعده داد به همه قربانیان حمله روسیه به این کشور کمک کند. سفیر اوکراین در برلین خواستار عضویت کشورش در ناتو شد. سازمان ملل هشدار داد جنگ اوکراین بحران غذایی جهان را تشدید می‌کند. رئیس جمهور اوکراین در سخنرانی ویدئویی خود خطاب به مردم مناطق تحت اشغال روسیه در جنوب کشورش خاطرنشان کرد: «اوکراین شما را آزاد خواهد کرد و خرسون، ملیتوپل، بردیانسک، ماریوپل و همه شهرهای تحت اشغال روسیه دوباره به اوکراین بازگردانده خواهند شد.

»

ملنیک: پیوستن اوکراین به ناتو خطر جنگ اتمی را کاهش می‌دهد آندری ملنیک، سفیر اوکراین در آلمان در مصاحبه‌ای با گروه رسانه‌ای"فونکه مدیا" گفت اگر اوکراین بخشی از ناتو باشد، خطر جنگ هسته‌ای کاهش می‌یابد. او تأکید کرد کشورش خواهان تسریع عضویت در ناتوست و این امر"می‌تواند به همان سرعتی که در مورد سوئد یا فنلاند رخ داد، صورت بگیرد." به گفته ملنیک، ادغام سریع اوکراین در ناتو"تنها به یک تصمیم کاملا سیاسی نیاز دارد."

او تاکید کرد در صورتی که اوکراین عضو ناتو شود، خطر بروز حمله اتمی کاهش می‌یابد: «زیرا پوتین در آن صورت می‌داند، اگر اوکراین با سلاح هسته‌ای هدف حمله قرار بگیرد، روسیه باید روی یک واکنش نظامی تلافی‌جویانه حساب کند و همین نکته پوتین را از حمله باز می‌دارد.»دبیر کل سازمان ملل متحد روز چهارشنبه ۲۸ اردیبهشت در جریان سخنرانی خود در نشست وزرای خارجه کشورها گفت جنگ اوکراین به ناامنی غذایی ناشی از افزایش دمای کره زمین و پاندمی کرونا دامن زده است. headtopics.

ادامه مطلب:
dw_persian »

وعده های ابلهانه یک 'دلقکِ'، صهیونیست!🤣😂 این کلیپ طنز و ساختگی نیست، چندین بار باید دید تا پی به عمق وقاحت و بی شرمی خودروسازهای داخلی ببرید! این ها جدای از اینکه تابوت مرگ را به قیمت های نجومی به ملت می فروشند، طلبکار هم هستند و ادعا می کنند زیانده هستند!

افزایش تنش‌ها در مرز ترانس‌نیستریا؛ آیا جنگ اوکراین به مولداوی گسترش خواهد یافت؟نگرانی‌ درباره آینده ترانس‌نیستریا در حالی رو به افزایش است که ساکنان این منطقه نیز عمدتا طرفدار روسیه هستند تا کی‌یف. شایعاتی از این دست که احتمالا روسیه از مسیر ترانس‌نیستریا به کل مولداوی حمله خواهد کرد تا بخشی از اتحاد جماهیر شوروی سابق را پس بگیرد، در میان مردم محلی رواج یافته است.

تاخیر در تمرین پرسپولیس در اعتراض به پرداخت‌نشدن مطالباتبازیکنان تیم فوتبال پرسپولیس به خاطر پرداخت‌نشدن مطالباتشان تمرین سه‌شنبه را با تاخیر برگزار کردند.

اعتراضات سراسری؛ تجمع در گلپایگان، حمله به ماشین سپاه در لرستاندر ادامه اعتراضات ضدحکومتی که به دنبال گرانی نان در ایران آغاز شده، معترضان در عصر روز سه‌شنبه ۲۷ اردیبهشت در شهر گلپایگان به خیابان‌ها آمدند و در لرستان نیز معترضان یک ماشین سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را هدف قرار دادند. اخبار_ایران اعتراضات_سراسری

یازده مهاجر در تلاش برای رسیدن به اروپا در سواحل الجزایر جان باختندقایق حامل ۱۶ مهاجر از شمال آفریقا به سمت جزایر بالئاریک اسپانیا در حرکت بود که در سواحل الجزایر غرق شد. پنج نفر از جمله دو کودک نجات یافتند. جهت شادی و آرامش روح جانباختگان شمع می افروزم.

محاکمه یک شهروند ونزوئلایی در آمریکا متهم به «فروش باج‌افزار به هکرهای ایرانی»دادگاه فدرال در بروکلین نیویورک روز دوشنبه، ۲۶ اردیبهشت، رسیدگی به پرونده یک شهروند ونزوئلایی را که متهم به عملیات هکری و فروش باج‌افزار است، آغاز کرد.

اوکراین: تعداد سربازان کشته شده روسیه به 27 هزار و 900 نفر رسیدستاد کل ارتش اوکراین اعلام کرد که تعداد سربازان کشته شده روسیه در جنگ به 27 هزار و 900 نفر افزایش یافته است. - خبرگزاری آناتولی

ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین روز ۱۸ مه (۲۸ اردیبهشت) در یک پیام ویدیویی گفت قانونی را برای حمایت از شهروندان اوکراینی که توسط اشغال‌گران از آزادی خود محروم شده‌اند، امضا کرده است. این کمک‌ها به گفته زلنسکی شامل شهروندانی می‌شود که در شبه جزیره کریمه یا منطقه دونباس تحت اشغال روسیه بسر می‌برند.زلنسکی در این پیام به وقایع روز ۱۸ مه ۱۹۴۴ اشاره کرد که روز تاریخی مهمی در اوکراین به شمار می‌رود. در آن زمان ژوزف استالین، دیکتاتور شوروی، تاتارهای کریمه را به اتهام"همکاری با اشغالگران آلمانی" تبعید کرد. زلنسکی با بزرگداشت یاد قربانیان تبعید تاتارهای کریمه گفت: «ما کریمه را به یاد می‌آوریم و نسل‌کشی تاتارهای کریمه توسط دولت شوروی در سال ۱۹۴۴ را هرگز از یاد نخواهیم برد. همچنین تخریب و اشغال شبه جزیره کریمه در سال ۲۰۱۴ را فراموش نمی‌کنیم.»

رئیس جمهور اوکراین در سخنرانی ویدئویی خود خطاب به مردم مناطق تحت اشغال روسیه در جنوب کشورش خاطرنشان کرد: «اوکراین شما را آزاد خواهد کرد و خرسون، ملیتوپل، بردیانسک، ماریوپل و همه شهرهای تحت اشغال روسیه دوباره به اوکراین بازگردانده خواهند شد.»

ملنیک: پیوستن اوکراین به ناتو خطر جنگ اتمی را کاهش می‌دهد

آندری ملنیک، سفیر اوکراین در آلمان در مصاحبه‌ای با گروه رسانه‌ای"فونکه مدیا" گفت اگر اوکراین بخشی از ناتو باشد، خطر جنگ هسته‌ای کاهش می‌یابد.

او تأکید کرد کشورش خواهان تسریع عضویت در ناتوست و این امر"می‌تواند به همان سرعتی که در مورد سوئد یا فنلاند رخ داد، صورت بگیرد." به گفته ملنیک، ادغام سریع اوکراین در ناتو"تنها به یک تصمیم کاملا سیاسی نیاز دارد."

او تاکید کرد در صورتی که اوکراین عضو ناتو شود، خطر بروز حمله اتمی کاهش می‌یابد: «زیرا پوتین در آن صورت می‌داند، اگر اوکراین با سلاح هسته‌ای هدف حمله قرار بگیرد، روسیه باید روی یک واکنش نظامی تلافی‌جویانه حساب کند و همین نکته پوتین را از حمله باز می‌دارد.»دبیر کل سازمان ملل متحد روز چهارشنبه ۲۸ اردیبهشت در جریان سخنرانی خود در نشست وزرای خارجه کشورها گفت جنگ اوکراین به ناامنی غذایی ناشی از افزایش دمای کره زمین و پاندمی کرونا دامن زده است.

آنتونیو گوترش در نشست سازمان ملل تاکید کرد در مدت دو سال گذشته شمار افرادی که به ناامنی غذایی دچار شدند دو برابر شده و از ۱۳۵ میلیون نفر پیش از آغاز پاندمی کرونا به ۲۷۶ میلیون نفر افزایش یافته است.جنگ اوکراین ۸۵ روز پیش آغاز شده و همچنان جریان دارد. به گفته سازمان ملل ۱۲ میلیون و ۸۰۰ هزار نفر تا کنون آواره شدند. آنتونیو گوترش، دبیر کل سازمان ملل بارها از روسیه خواسته است به جنگ ویران‌گر و خونین در اوکراین پایان دهد.

گالری تصویری: مردم اوکراین دست در دست هم در دفاع از وطنوولودیمیر کولسنیکوف، هنرمند فلزکار اوکراین که در روزهای صلح مجسمه‌های فلزی می‌ساخت اینک به ساخت تله‌های ضد تانک معروف به جوجه تیغی رو آورده است. او در کارگاه خود در اوژهورود اوکراین همرا با سایر هنرمندان فلزکار کشورش دست به کار ساخت این موانع فلزی شده تا دمار از روزگار تانک‌های روسی در بیاورد.

گالری تصویری: مردم اوکراین دست در دست هم در دفاع از وطنیان پوتروهوش، هنرمند فلزکار اوکراین با سایر صنعت‌گران بخاری سیار می‌سازد تا به جبهه‌ها و پایگاه‌های جنگی منتقل شوند. او آرم یا لوگویی که با آن محصولات این دسته از هنرمندان مشخص می‌شود را در تصویر نشان می‌دهد.

گالری تصویری: مردم اوکراین دست در دست هم در دفاع از وطنساشکو هوروندی از شروع حملات روسیه به اوکراین در ۲۴ فوریه تولید کوله‌پشتی و لوازم جانبی آن را کنار گذاشت و به تولید جلیقه جنگی برای سربازان اوکراینی رو آورد. این کارآفرین جوان که در لویو (Lwiw) به کار مشغول است یکی از جلیقه‌های جدید ساخت خود را در این عکس به نمایش گذاشته است.

گالری تصویری: مردم اوکراین دست در دست هم در دفاع از وطناین مرد که ویکتور نام دارد کیسه‌ها را در ساحل اودسا با شن پر کرده و به شهر حمل می‌کند. مردم اودسا با ایجاد این سنگرهای شنی و کمک‌های دیگر تلاش دارند نگذارند شهرشان به دست روسیه بیافتد.

گالری تصویری: مردم اوکراین دست در دست هم در دفاع از وطندر کلیسایی در شهر ایوانو ـ فرانکیفسک، واقع در غرب اوکراین داوطلبان گرد هم آمده و برای رزمندگان خود تورهای استتاری می‌بافند. این زن در حال گره زدن نوارهای پارچه‌ای به یک تور استتاری است.

گالری تصویری: مردم اوکراین دست در دست هم در دفاع از وطندانشگاه ملی پلی‌تکنیک در شهر لویو از مطرح‌ترین و مهم‌ترین دانشگاه‌های فنی اوکراین است. داوطلبان در این مکان علمی و پژوهشی جمع شده و برای ارتش تورهای استتاری می‌‌بافند.