زلنسکی به نمایندگان پارلمان اروپا: ثابت کنید که با اوکراین و حامی این کشور هستید

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 63 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 29%
  • Publisher: 59%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

انتقال بخش نوزادان یک بیمارستان محلی به پناهگاهی زیرزمینی آخرین اخبار و گزارش‌ها از جنگ اوکراین را در صفحه پوشش زنده وب‌سایت یورونیوز فارسی پیگیری کنید:

حمله روسیه به اوکراین در حالی وارد ششمین روز خود شد که تصاویر ماهواره‌ای در روز دوشنبه ۲۸ فوریه پیشروی یک کاروان نظامی روسیه در شمال کی‌یف، پایتخت اوکراین را نشان می‌دهد که حدود ۶۴ کیلومتر امتداد دارد که بسیار بیشتر از گزارش‌های اولیه است.

از سوی دیگر اتحادیه اروپا روز دوشنبه نام سخنگوی ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه و چند الیگارش این کشور را به فهرست سیاه تحریم‌های خود اضافه کرد. این تنیسور ۳۰ ساله که رنکینگ ۱۴ جهانی را به خود اختصاص داده سپس می‌فزاید: «من نه سیاستمدار هستم و نه تجربه ای در این زمینه دارم، فقط می توانم آشکارا مخالفت خود را ​​با این تصمیم‌ها اعلام کنم و به صورت علنی در باره آن صحبت کنم.»اولاف شولتس، صدراعظم آلمان روز سه‌شنبه هشدار داد: «ما قطعاً تحریم‌های جدیدی را علیه روسیه اعمال خواهیم کرد.»

این هشدار در حالی ایراد می‌شود که خارکیف، دومین شهر بزرگ اوکراین روز سه‌شنبه تحت بمباران شدید ارتش روسیه قرار گرفت.رئیس کمیسیون اروپا روز سه‌شنبه شرایط در اوکراین و تحولات مرتبط با تهاجم نظامی روسیه به این کشور را برای اتحادیه اروپا بسیار تعیین کننده توصیف کرد. وی با یادآوری این نکته که «سرنوشت اوکراین بسیار خطرناک است و سرنوشت ما نیز به بوته آزمایش گذاشته شده» افزود: «باید قدرتی را که در دموکراسی‌های ما نهفته است به نمایش بگذاریم.»خانم فن‌ در لاین سپس به اختصاص کمکی مالی برای تامین و ارسال کمک‌های بشردوستانه به اوکراین اشاره کرد و گفت: «ما دست کم ۵۰۰ میلیون یورو از بودجه اتحادیه اروپا برای مقابله با پیامدهای انسانی این جنگ غم انگیز، هم به کشور مورد حمله قرار گرفته و هم برای پناهندگان در نظر گرفته‌ایم.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

وقتی دنیا اومدم ایران درگیر جنگ و بمباران بود، بیچاره مادرها چه استرسی تحمل می‌کنند 😞

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 8. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

وزیر خارجه اوکراین: تحریم‌های بیشتری علیه روسیه وضع کنیدوزیر خارجه اوکراین: *تحریم‌های بیشتری علیه روسیه وضع کنید *جهان می‌تواند کار بیشتری انجام دهد و باید این کار را بکند *فشار را افزایش دهید و روسیه را کاملا منزوی کنید *پوتین قادر به شکستن و خرد کردن اوکراین نیست
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

پنجمین روز از نبرد روسیه و اوکراین/ اروپایی‌ها تازه به فکر ارسال سلاح به اوکراین افتاده‌اند/ ستون کشی جدید ارتش روسیه برای حمله نهایی به کی‌یف +نقشه و تصاویرپنجمین روز از نبرد روسیه و اوکراین/ ستون کشی جدید ارتش روسیه برای حمله نهایی به کی‌یف پس از گذشت ۴ روز دولت های اروپایی تازه به فکر ارسال کمک های نظامی به اوکراین افتاده‌اند. آخرین تحولات لحظه به لحظه اوکراین را اینجا بخوانید:
منبع: MashreghNews - 🏆 5. / 63 ادامه مطلب »

وعده گروه ۷ به تحریم‌های جدید علیه روسیه در صورت ادامه عملیات در اوکراین«جی هفت»، گروه متشکل از هفت کشور قدرتمند جهان، تهدید کرد که اگر اشغال اوکراین ادامه پیدا کند تحریم‌های جدیدی متوجه روسیه خواهد شد. این گروه طی بیانیه‌ای تاکید کرد که دستاوردهای نظامی روسیه در این جنگ به رسمیت شناخته نخواهند شد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

اعضای پیشگام هلال احمر ترکیه به مرز اوکراین رسیدندتیم‌های پیشگام هلال احمر ترکیه برای رساندن کمک‌های بشردوستانه به اوکراین به مرز جنوب غربی این کشور رسیدند. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

سازمان ملل: 422 هزار آواره از اوکراین به کشورهای همسایه پناه برده‌اندسازمان ملل متحد از آواره شدن 422 هزار نفر از مردم اوکراین و پناه بردن به کشورهای همسایه خبر داد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

زلنسکی: زندانیانی که مایل به جنگ علیه روسیه هستند را آزاد می‌کنیمرئیس جمهوری اوکراین از تصمیم خود برای آزادی زندانیانی خبر داد که مایلند علیه روسیه بجنگند.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »