زلمی خلیل‌زاد از سمت نماینده ویژه آمریکا در امور افغانستان کناره‌گیری می‌کند

  • 📰 VOA Farsi صدای آمریکا
  • ⏱ Reading Time:
  • 34 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 17%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

🔺 زلمی_خلیل‌زاد از سمت نماینده ویژه آمریکا در امور افغانستان کناره‌گیری می‌کند ▪ خلیل‌زاد در ایجاد توافق بین طالبان و دولت قبلی افغانستان بر سر «شراکت در قدرت» موفق نبود و سرانجام طالبان با سرنگون کردن دولت قدرت را به دست گرفت. ⬇ بیشتر بخوانید:

زلمی خلیل‌زاد، نماینده ویژه آمریکا در امور آشتی ملی افغانستان، از این سمت کناره‌گیری‌ می‌کند.

آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا، عصر دوشنبه در توییتی نوشت: «از سفیر خلیلزاد برای خدمات خستگی‌ناپذیر چند ده ساله او به ایالات متحده، سپاسگزارم.» وزیر خارجه آمریکا همچنین گفت توماس وست، که پیشتر معاون نماینده ویژه آمریکا در امور افغانستان بود‌، این وظیفه را بر عهده خواهد گرفت.منتقدان خلیل‌زاد می‌گویند که او در جریان مذاکرات صلح افغانستان، طالبان را به اندازه کافی تحت فشار قرار نداده بود. این مذاکرات در دوران ریاست جمهوری ترامپ آغاز شده بود.

خلیل‌زاد که اصالتا افغانستانی است، در ایجاد توافق میان طالبان و دولت پیشین افغانستان بر سر «شراکت در قدرت» موفق نبود و در نهایت طالبان با سرنگون کردن دولت افغانستان قدرت را به دست گرفت.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

حکومت قبلی راطالبان سرنگون نکرد آمریکای خائن به مردم افغانستان طالبان را آورد.

آمریکا و خلیلزاد با طالبان پاکستانی همه در یک کفه ترازو قرار دارند آنها همه دشمن ملت افغانستان هستند و مردم افغانستان هیچگونه اعتمادی به آنها ندارد

وضعیت امروز آسیا بیش از همه ناشی از راهبرد سه گانه آمریکا شامل جنگ، اختلاف‌افکنی میان رقبا و کشورهای منطقه و همچنین تبدیل منطقه به بازار سلاح‌های آمریکایی است

امریکا به بحران و تنش در منطقه نیاز دارد تا بتواند سلاح بفروشد.امریکا در طول تاریخ صلاحیت اخلاقی برای راهبری و شراکت در امنیت منطقه ای و بین المللی را نداشته و ندارد.به همین دلیل سیاست سلطه بر جهان را در بستر تنش آفرینی و بحران دنبال می کند که باعث شد افغانستان را به طالبان بدهد.

خلیل زاد خجالت بکشد که در افغانستان صلح که به مردم افغانستان وعده داده بود انجام نشد بلکه صلح را بین طالب، القاعده و ISI-K محکم نمود تا بتوانند مردم مارا به تباهی و قهقرا رسانده تا باشد که دیگر تروریست ها به آمریکا و همپیمانان شأن درد سر نشوند. خجالت بکشد خلیل زاد.

مداخلات آمریکا در جهان بویژه خاورمیانه و شمال آفریقا از آغاز هزاره سوم میلادی با به قدرت رسیدن نومحافظه کاران جنگ طلب و تلاش آنان برای تثبیت رهبری بلامنازع آمریکا بر جهان وارد مرحله جدیدی شد. با ساخت داعش و به قدرت رساندن این گروه تروریست در تلاش است تا به هدفش برسد.

خلیل زاد از جمله انسان های است که پوست سگ را بروی خود کشیده است و با دستور امریکا و عملکرد های مرموز خود وطن را به اینجا کشانیده است.

یکی از سیاست های شیطان بزرگ ناامن کردن کشورهای آسیای میانه است، امریکا در حال حاضر به این هدفش رسیده و کشورهای این منطقه از آسیا به حالت آماده باش در آمده اند امیدوارم این مساله نفاق ایجاد نکند کشورها با هم متحد شوند و شر امریکا را از خاور میانه و آسیای مرکزی کم کنند

به پیشنهاد خلیل زاد فاشیست قومی مذاکرات با طالبان در دوحه صورت گرفت و طالبان که در تحریم سازمان ملل قرار داشت از تحریم بیرون گردید وخلیل زاد تا جایی پیش رفت که طالبان به حاکمیت مطلق در افغانستان رسید.

یکی از اهداف امریکا در افغانستان این بود که کشور را مکانی امن برای تروریستان درست کند. امروز طالبان، داعش و القاعده آزادانه در افغانستان زندگی می کنند.

پناه می برم به خداوند از شر شیطان رانده شده. زلمی خلیلزاد ملعون مردم افغانستان را تباه ساخت!

حضور آمریکایی ها در افغانستان به جز تخریب و ویرانی و ناامنی و تحمیل تلفات نظامی و غیرنظامی سنگین، تروریست پروری و کشتار مردم، دستاوردی برای افغانستان نداشته است. آمریکا میخواهد با هدایت تروریست ها و تفرقه افکنی، کل منطقه را ناامن کنند و مردم و دولت ها را به جان هم اندازد.

باید دست امریکا از افغانستان قطع شود و جلو دخالتهای امریکا در افغانستان گرفته شود . در غیر ان صورت فرقی نمییکند چه کسی از امریکا نمایندگی کند .خلیل زاد باشد یا کسی دیگر همه اش خائن است .

هدف امریکا حضور در افغانستان وناامن ساختن افغانستان و فشار وارد کردن بر همسایگان افغانستان میباشد .واین هدف ممکن است توسط خلیل زاد خائن ویا فردی دیگری باشد .

خلیل زاد و طن فروش هدفش حاکمیت قوم خاص خودش بود که با تبانی با فاشیست های قومی ارگ و طالبان افغانستان را به طالبان بدون جنگ واگزار نمود .واکنون مانند بقیه فاشیست هایش غنی وتیم ارک به هدفش رسیده است .

امریکا و خلیل زاد با یک توافق پشت پرده با طالبان افغانستان را بکام جهل ونابودی سپرد. ومعلوم نیست این لکه ننگی را که امریکاوخلیل زاد بوجود اورده است .تا به کی مردم زجر دیده افغانستان متحمل شود .

امریکا بزرکترین خیانت را در حق افغانستان توسط نماینده خائن و جانی اش خلیل زاد فاشیست انجام داد.وباید در محاکم بین المللی محاکمه و مجازات گردد.

آمریکا و دوستان داخلی و خارجی اش هرگز به دنبال برقراری امنیت و صلح در افغانستان نبوده و نخواهند بود. چرا که منافعشان در بی ثباتی و ناامنی منطقه است.

گروه های تروریستی در افغانستان نتیجه توافق امریکا و پاکستان است. این دو کشور پشت خشونتها و جنگهای افغانستان قرار دارند.

امریکا و غرب و ناتو بیست سال در افغانستان حضور نظامی پیدا کرد و نتیجه آن هم تخریب و ویرانی زیر بناهای افغانستان، اواره شدن مردم افغانستان و کشته و زخمی شدن صد ها هزار انسان بی گناه بود.

امریکا با حمایت و تقویت تروریست، به دنبال منافع خودش در منطقه است. هیچ کشوری به اندازه ای آمریکا، از جنگ و ناامنی در افغانستان سود نمیبرد.

مسئولیت تمام خونریزی ها بر عهده امریکاست که به نام صلح، بیست سال منابع افغانستان را غارت کرد و طالبان را گسترش داد. جنگ افغانستان در حقیقت جنگ امریکا و پاکستان بر علیه دولت افغانستان میباشد.

آمریکایی ها گروه های تروریستی از جمله داعش را در افغانستان بوجود اوردند تا افغانستان همیشه درگیر جنگ باشد و هیچگاه روی آرامش و پیشرفت را نبیند.

امریکا با هزینه های سنگین که در عراق وسوریه انجام داد وداعش را بوجود اورد اما بواسطه نیروی مقاومت شکست مفتضحانه را متحمل شدند واکنون برای جبران ان شکست طالبان را در افغانستان مسلط میسازد . تا امریکا در همسایگی ایران انتقام شکستش را بگیرد

امریکا یک شیطان بزرگ است. تمام تلاش این کشور در طول دو دهه این بوده و این هست که افغانستان را قربانی در راه اهداف خود شان نماید.

امریکا در افغانستان با همکاری پاکستان تروریسم را اوردند وطالبان را تقویت نمود و افغانستان را به چنین وضعیتی رساند .باز هم اعتماد به امریکا اخر خط حماقت است

آره درست میفرمائبد این بابا که بدون دستور ارباب، آب نمیخورد، حالا کناره گیری کرد

ماموریت ایشان تحویل افغانستان به آدمخوارهای طالبان و داعش بود و به نحو احسن انجام دادند لیاقت جایزه صلح جهانی را هم دارند از این فاشیست و وطن فروش بیشتر انتظار دارید

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 17. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

توقف فعالیت دست‌کم 200 رسانه پس از تسلط طالبان در افغانستانانجمن ژورنالیستان آزاد افغانستان، با ابراز نگرانی از وضعیت آزادی بیان، از متوقف شدن فعالیت حدود 200 رسانه طی دو ماه گذشته در این کشور خبر داده است.حجت‌الله
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

وزیر خارجه ونزوئلا امروز در تهران/نشست وزیران خارجه همسایه افغانستان چهارشنبه هفته بعد در تهرانخطیب‌زاده: * مذاکرات بین ایران و عربستان محترمانه و جدی است *امروز در تهران میزبان وزیر امور خارجه ونزوئلا هستیم *دهمین دور گفت‌وگوهای سیاسی ایران و آفریقای جنوبی در تهران برگزار می‌شود
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

پیروزی و بازگشت میلان به صدر جدول در ایتالیا در شب شکست سنگین منچستر در انگلستانشاگردان استفانو پیولی در نمایشی دیدنی موفق شدند، شکست ۲-۰ در نیمه نخست را به پیروزی ۳-۲ در پایان بازی تبدیل کنند و به صدر جدول سری‌آ فوتبال ایتالیا راه یابند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

غیبت ما در اجلاس‌های چندجانبه، اراده دیگران را به کرسی می‌نشاند/ مردم افغانستان از ایران توقع نقش‌آفرینی فعال دارند/ ایران در موضوع افغانستان صاحب‌حق و نظر است
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

خبرگزاری آناتولی به تصاویر حمله داعش به مسجد شیعیان در افغانستان دست یافتخبرگزاری آناتولی به تصاویر مربوط به حمله گروه تروریستی داعش به یک مسجد شیعیان در افغانستان دست یافت. - خبرگزاری آناتولی خدایا این تروریست ها نیست و نابودشون کن، الهی آمین 🙏🌹🙏 اینا داعش نیستن خود خود طالبانن
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

گفت و گوی تلفنی گوترش و امیرعبداللهیان در مورد برجام و آخرین تحولات افغانستانحسین امیر عبداللهیان، وزیر امور خارجه کشورمان امشب با «آنتونیو گوترش» دبیرکل سازمان ملل متحد به صورت تلفنی به گفتگو و تبادل نظر پرداخت. جهت اطلاع و پیگیری: اخیرا در باند فرودگاه خمینی شکاف هایی ایجاد شده است که ناشی از فرو نشست است که شبانه تعمیر می کنند. گفته می شود وقتی فرودگاه خمینی به بهانه های مختلف بسته و پروازها به مهرآباد منتقل می شود ناشی از این مشکل است.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »