زلزله 6.1 ریشتری مناطقی از یونان را لرزاند

27/11/2019 11:37:00 ق.ظ

یونان, زلزله

زلزله 6.1 ریشتری مناطقی از یونان را لرزاند

27.11.2019گومولجینه/خبرگزاری آناتولیموسسه ژئودینامیک آتن اعلام کرد: زلزله‌ای به بزرگی 6.1 درجه در مقیاس امواج دورنی زمین (ریشتر) ساعت 09.23 امروز به وقت محلی در منطقه ای میان جزایر کتیرا و گیریت یونان رخ داد.مرکز این زلزله 20 کیلومتری عمق زمین گزارش شده است.

رسانه های یونان اعلام کردند که این زمین لرزه در منطقه‌ای وسیع به طول 258 کیلومتر میان آتن و جزیره گیریت به شدت احساس شده است.از سوی دیگر کارشناسان زلزله شناسی یونان تصریح کردند که این زلزله با زمین لرزه دیروز آلبانی ارتباطی ندارد.

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »

euronews - اخبار بین المللی در مورد ایران

ایران | فهرست کلیه مقاله‌های منتشر شده نوسط یورونیوز در زمینه‌های بین‌االمللی، اقتصاد، سیاست، علم و شیوه زندگی ادامه مطلب >>

شمار کشته شدگان زلزله در آلبانی به ۲۲ نفر رسیدحدود ۳۰۰ سرباز و ۱۹۰۰ مامور پلیس برای کمک به عملیات امداد و نجات در مناطق زلزله زده بسیج شده اند.

زلزله در آلبانی: ۲۰ کشته، ادامه جست‌وجوهانیروهای امدادی در طول شب به دنبال یافتن افرادی بودند که زیر آوار زلزله ‌ای در آلبانی گیر افتاده‌اند. این زلزله در روز سه‌شنبه به وقوع پیوست و باعث کشته شدن ۲۰ نفر و جراحت ششصد نفر دیگر شد. کاش مقر مزاحمین_خلق رو ویران میکرد، هم از شر آنها خلاص میشدیم و هم یکی از بهانه‌های سرکوب رژیم کم میشد

زمین لرزه قدرتمند ۶.۴ ریشتری در آلبانی قربانی گرفتمرکز این زمین‌لرزه که حدود چهار صبح بوقت محلی مناطقی در آلبانی را لرزاند در ۳۰ کیلومتری غرب «تیرانا» پایتخت و در عمق ۱۰ کیلومتری زمین بود.

سه تن بر اثر زلزله‌ در آلبانی جان باختندبر اثر زمین‌لرزه‌ای به شدت 6,4 ریشتر در غرب آلبانی، 3 تن جان باخته و 150 نفر زخمی شدند. - خبرگزاری آناتولی

اقدامات دولت برای جبران خسارات زلزله‌ آذربایجان‌شرقیدولت برای جبران خسارت زلزله ‌زدگان در آذربایجان شرقی ۱۱۱ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان کمک بلاعوض و ۲۱۷ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان تسهیلات بانکی ۴ درصد اختصاص داده است.

زمین لرزه قدرتمند ۶.۴ ریشتری در آلبانی قربانی گرفتمرکز این زمین‌لرزه که حدود چهار صبح بوقت محلی مناطقی در آلبانی را لرزاند در ۳۰ کیلومتری غرب «تیرانا» پایتخت و در عمق ۱۰ کیلومتری زمین بود.

زمین‌لرزه‌ای به بزرگی 6.کشورهای ایتالیا، یونان، رومانی و فرانسه با اعزام گروه های امدادگر به آلبانی به عملیات امداد و نجات در مناطق زلزله زده کمک خواهند کرد.زلزله‌زدگان را در استادیوم اسکان داده‌اند نیروهای امدادی برای کسانی که خانه‌هایشان را از دست داده‌اند چادر برافراشته‌اند.Aa شمار زمین لرزۀ قدرتمندی که بامداد سه‌شنبه ۵ آذر (۲۶ نوامبر) شهر تیرانا پایتخت آلبانی و نیز دو شهر «دوروس» و «شیاک» و مناطق پیرامون آنها را لرزاند، به دست‌کم ۱۶ نفر رسید.

1 ریشتر ساعت 09.23 امروز به وقت محلی جزایر یونان را لرزاند. درآمد سرانه در آلبانی که فقیرترین کشور اروپایی محسوب می شود معادل یک چهارم میانگین درآمد سرانه کشورهای عضو اتحادیه اروپا است. 27.» او گفت: «دیوارها ترک برداشته‌اند و ما نمی‌خواهیم به سرنوشت مردم تامین دچار شویم.11.2019 گومولجینه/خبرگزاری آناتولی موسسه ژئودینامیک آتن اعلام کرد: زلزله‌ای به بزرگی 6. قدرت این زمین‌لرزه ۶.

1 درجه در مقیاس امواج دورنی زمین (ریشتر) ساعت 09. کمیسیون اروپایی گفته که از یونان، ایتالیا و رومانی گروه‌هایی برای کمک به آلبانی رفته‌اند.23 امروز به وقت محلی در منطقه ای میان جزایر کتیرا و گیریت یونان رخ داد. مرکز این زلزله 20 کیلومتری عمق زمین گزارش شده است. رسانه های یونان اعلام کردند که این زمین لرزه در منطقه‌ای وسیع به طول 258 کیلومتر میان آتن و جزیره گیریت به شدت احساس شده است. در سال ۱۹۷۹ زلزله‌ای با قدرت ۶. از سوی دیگر کارشناسان زلزله شناسی یونان تصریح کردند که این زلزله با زمین لرزه دیروز آلبانی ارتباطی ندارد.» به دنبال این زمین‌لرزه، چند پس لرزه نیز مناطق زلزله زده آلبانی را لرزاند.

هنوز گزارشی از تلفات جانی یا مالی احتمالی این زلزله منتشر نشده است. .