زخم کاری به رژیم پوتین؛ الیگارش‌های تحریم‌شده روس چه کسانی هستند؟

15/12/1400 06:50:00 ب.ظ

جامعه جهانی در واکنش به این تهاجم، با اعمال تحریم‌هایی علیه مسکو که از جمله «الیگارش‌های روس» را نیز هدف می‌گیرند، فشار اقتصادی و سیاسی بر دولت ولادیمیر پوتین را افزایش داده است.

جامعه جهانی در واکنش به این تهاجم، با اعمال تحریم‌هایی علیه مسکو که از جمله «الیگارش‌های روس» را نیز هدف می‌گیرند، فشار اقتصادی و سیاسی بر دولت ولادیمیر پوتین را افزایش داده است. اما این روزها که روسیه در حال تهاجمی خونبار و ویرانگر به اوکراین است، بیش از هر زمان دیگری، وجود یک حکومت الیگارشی در مسکو توجه‌ها را به خود جلب کرده است.

طبقه الیگارش‌های روس در پی فروپاشی بروکراسی کمونیستی و خصوصی‌سازی‌ بخش‌های مختلف اقتصادی به ویژه بخش‌های بانکی، صنعتی، و نفت و گاز روسیه در دهه ۱۹۹۰ به وجود آمد.

هر چند که ولادیمیر پوتین از زمان به قدرت رسیدن خود در روسیه تا کنون مدعی مبارزه با نظام الیگارشی در کشورش شده، و پیشتر دمیتری پسکوف، سخنگوی رسمی پوتین وجود الیگارش‌های روس را تکذیب کرده است، اما این الیگارش‌ها همچنان وجود دارند و بخش مهمی از اقتصاد روسیه را کنترل می‌کنند.

هر چند کشورهای غربی پیشتر و در سال ۲۰۱۴، در واکنش به الحاق شبه‌جزیره کریمه به روسیه از سوی دولت پوتین، تحریم‌هایی را علیه الیگارش‌های روس وضع کرده بودند، اما تحریم‌های جدید کار را برای این افراد ثروتمند پرنفوذ سخت‌تر کرده است. headtopics.com

بایدن اعلام کرد وزارت دادگستری آمریکا با تشکیل یک کارگروه ویژه الیگارش‌های روس را تحت پیگرد قرار خواهد داد و «قایق‌های تفریحی، آپارتمان‌های لوکس و جت‌های شخصی» آنان را مصادره خواهد کرد.

ادامه مطلب:
RadioFarda‌|‌راديو فردا »
Loading news...
Failed to load news.

جامعه را عادت دهیم دنبال قهرمان نباشد/ جریان اصلاحات باید به سمت مردم حرکت کندیک فعال سیاسی اصلاح‌طلب گفت: آقای خاتمی به دنبال این است که با استفاده از راهنمایی‌ها و نفوذ اجتماعی رهبری جریان اصلاحات را از «فرد» به «جمع» منتقل کند.

سنگاپور روسیه را به دلیل تهاجم به اوکراین تحریم کردوزارت خارجه سنگاپور از اعلام برخی تحریم‌ها علیه روسیه به دلیل حمله این کشور به اوکراین خبر داد. - خبرگزاری آناتولی

جنگ اوکراین؛ کی‌یف سربازان روسی را به تجاوز جنسی به زنان متهم کردزلنسکی از رد درخواست ایجاد منطقه پرواز ممنوع از سوی ناتو انتقاد کرد جزئیات بیشتر را در صفحه پوشش زنده خبرهای حمله روسیه به اوکراین در وب‌سایت یورونیوز بخوانید: دیگر حتی کانال تلگرام RT در آلمان فیلتر شد! فیلترینگ کجا رفتن سردمداران آزادی_بیان که مدام در رسانه‌های فارسیِ غربی برای مردم ایران از اصول آزادی و دموکراسی در غرب رجزخوانی می‌کردند؟ سه روز است اینترنت من احساس میکنم کند شده ارباب هم كه داره مسير مارو ميره!!

تهاجم به اوکراین؛ روسیه بزرگ‌ترین نیروگاه اتمی اروپا را تصرف کرددر دومین هفته تهاجم نظامی به خاک اوکراین، ارتش روسیه روز جمعه نیروگاه هسته‌ای زاپوریژیا تصرف کرد. بنابر اعلام مقامات، دو تن از کارکنان اوکراینی نیروگاه در پی این حمله مجروح شدند.

کاخ سفید حمله روسیه به نیروگاه هسته‌ای زاپوریژیا را «اوج بی‌مسئولیتی» عنوان کردکاخ_سفید حمله روسیه به نیروگاه هسته‌ای زاپوریژیا را «اوج بی‌مسئولیتی» عنوان کرده و از روسیه خواست حملات خود را در اطراف این نیروگاه متوقف کند. کاخ سفید از ادامه تحقیقات درباره حملات روسیه به اوکراین خبر داده و اعلام کرد که حملات عمدی به غیرنظامیان به‌عنوان «جنایات جنگی» در نظر گرفته خواهد شد.

روسیه دسترسی به پلتفرم‌های مختلف رادیو اروپای آزاد را مسدود کردرادیو اروپای آزاد/رادیو آزادی روز جمعه در بیانیه‌ای مسدود شدن دسترسی کاربران داخل روسیه به سرویس‌های خبری روسی‌زبان این رسانه و همچنین سایر پلتفرم‌های آن در شبکه‌های اجتماعی از... مسدود کردن دیگه دموده شده. پوتین هم باید مثل آخوندها زرنگی می‌کرد و از طریق صادراتی‌هاش قسمت روسی اون رادیو رو اشغال می‌کرد