زخمی شدن دست‌کم 4 نظامی آمریکایی در سوریه

05/06/1399 10:37 ب.ظ

مقامات ایالات متحده از زخمی شدن دست‌کم 4 سرباز آمریکایی به دلیل برخورد با نیروهای روسیه در سوریه خبر دادند. - خبرگزاری آناتولی

مقامات ایالات متحده از زخمی شدن دست‌کم 4 سرباز آمریکایی به دلیل برخورد با نیروهای روسیه در سوریه خبر دادند. - خبرگزاری آناتولی به گزارش سی ان ان (CNN) به نقل از مقامات آمریکایی، دست‌کم 4 نظامی در پی برخورد «عمدی» روز گذشته یک خودرو از کاروان نیروهای نظامی روسیه به خودرویی متعلق به ارتش ایالات متحده در شرق سوریه، زخمی شده‌اند.

به گفته این مقامات، بالگرد نظامی روسیه با سرعت و در ارتفاع پایین در محل تصادف پرواز کرده که از آن به عنوان تاکتیکی برای پراکنده کردن سربازان یاد می‌شود.

براساس این گزارش، ارتش آمریکا از لحظات اولیه در جریان موضوع قرار گرفته اما وزارت دفاع ایالات متحده (پنتاگون) هنوز در این خصوص اطلاعیه‌ای منتشر نکرده است. همچنین وضعیت هیچ یک از نظامیان مجروح وخیم گزارش نشده است.

ادامه مطلب:
aa_persian »

دست‌کم 45 نفر بر اثر جاری شدن سیل در پروان افغانستان جان باختند

سیل در پروان افغانستان؛ دستکم '۳۸ کشته و ۷۷ زخمی' - BBC News فارسیمقام‌های دولتی ولایت پروان در شمال افغانستان می‌گویند در نتیجه جاری شدن سیل در چاریکار، مرکز این ولایت دستکم ۳۸ نفر کشته و ۷۷ نفر زخمی شده‌اند. وزارت دولت در امور رسیدگی به حوادث افغانستان نیز اعلام کرده براساس آمارهای ابتدایی در اثر جاری شدن سیلاب در مرکز این ولایت دستکم ۳۰ نفر کشته ۲۰ نفر دیگر زخمی شده‌اند.

جاری شدن سیل در شمال ترکیه جان ۶ نفر را گرفتوزیر کشور ترکیه می‌گوید امدادگران موفق به نجات ۱۵۳ نفر از افرادی شدند که در سیل گرفتار شده بودند.

سومین شب اعتراض‌ها در ویسکانسین آمریکا؛ دو کشته و یک زخمی - BBC News فارسیمعترضان به شلیک پلیس آمریکا به یک مرد سیاه‌پوست در ایالت ویسکانسین برای سومین شب با پلیس درگیر شدند. در این درگیری‌ها، دو نفر کشته و یک نفر هم مجروح شده است. گمان نمی‌رود پلیس در تیراندازی‌های شب گذشته دخالتی داشته است.

انفجارهای پیاپی در فیلیپین؛ 14 کشته و 75 زخمیدر پی وقوع دو انفجار شدید در جنوب فیلیپین 14 نفر از جمله 5 سرباز کشته و 75 تن دیگر زخمی شدند. - خبرگزاری آناتولی

بازیگر سینما و افسر پلیس افغانستان در حمله افراد مسلح زخمی شد