زبانه‌های آتش‌ خودسوزی «دختر آبی» به فیفا رسید؛ اعزام هیئتی به ایران

  • 📰 AlArabiya_Fa
  • ⏱ Reading Time:
  • 19 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 11%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

پس از اینکه حادثه غم‌انگیز خودسوزی سحر خدایاری معروف «دختر آبی» که در اعتراض به حکم دادگاه که علیه

او صادر شد، خود را در مقابل دادگاه آتش کشید، توجه افکار عمومی در ایران و سطح بین المللی، به ویژه در جامعه فوتبال و هواداران این ورزش را به خود جلب کرد، اکنون زبانه این آتش، به فیفا نیز رسیده است.فدارسیون جهانی فوتبال، فیفا روز چهارشنبه در واکنش به این حادثه غم‌انگیز هیئتی را به ایران اعزام کرد تا موضوع ورود زنان به ورزشگاه‌ها را با مقامات جمهوری اسلامی ایران بررسی کند.

طی چند روز گذشته هواداران ورزش، برخی از هنرمندان، زنان فعال حقوق بشر و اغلب مدافعان حقوق برابر زنان با مردان با ارسال نامه و ایمیل و راه انداختن یک فراخوان در شبکه‌های اینترنت از فدراسیون جهانی فوتبال خواسته‌اند تا ایران را از مشارکت در بازهای جهانی و منطقه‌ای تحریم کند. تا مقامات ایران مجبور شوند حقوق زنان را برای ورود به استادیوم‌های ورزشی را فراهم کنند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 12. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

واکنش معاون حقوقی رئیس‌جمهور به خودسوزی یک دختر/ ورود خانم‌ها به استادیوم هیچ منع قانونی نداردمعاون حقوقی رئیس‌جمهور گفت: صحبت من کاملا مشخص و یک جمله است؛ ورود خانم‌ها به استادیوم هیچ منع قانونی ندارد.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

مرگ 'دختر آبی'؛ فیفا به زودی هیاتی به ایران می‌فرستدفیفا روز چهارشنبه اعلام کرد که 'به زودی' نماینده‌ای را به ایران می‌فرستد تا مساله ورود زنان به استادیوم‌های فوتبال را در این کشور بررسی کند. این تصمیم فیفا اندکی بعد از آن گرفته شده که یکی از زنان هوادار فوتبال در ایران، در پی خودسوزی جان خود را از دست داد.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

واکنش‌ها به جان باختن دختری که برای ورود به ورزشگاه تهران اقدام به خودسوزی کرده بودواکنش‌ها به جان باختن دختری که برای ورود به ورزشگاه تهران اقدام به خودسوزی کرده بود فراخوان تحریم رفتن به استادیوم از سوی وزرشکاران ایرانی
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

غروب سحر؛ موج واکنش به مرگ 'دختر آبی' | DW | 10.09.2019خبر در رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی می‌چرخد، آن هم در روز جهانی پیشگیری از خودکشی. سکوت مسئولان در خودسوزی سحر خدایاری را کاربران فضای مجازی شکسته‌اند. بازخوردها بسیارند؛ از واکاوی آپارتاید جنسیتی تا بایکوت استادیوم‌ها.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

واکنش برخی از مسئولان ایران به درگذشت «دختر آبی»معصومه_ابتکار معاون رییس جمهوری ایران در امور زنان و خانواده در صفحه توئیتر خود، با انتشار اطلاعیه‌‌ای، از اقداماتش پیش از درگذشت سحر_خدایاری، معروف به دختر_آبی نوشت.
منبع: IranIntl - 🏆 3. / 63 ادامه مطلب »

واکنش‌های جهانی به مرگ «دختر آبی» | درخواست از فیفا برای پایان «آپارتاید جنسی» در ورزشگاه‌های ایرانواکنش‌های جهانی به مرگ «دختر_آبی » | درخواست از فیفا برای پایان «آپارتاید جنسی» در ورزشگاه‌های ایران «گری لینه کر» چهره سرشناس فوتبال جهان توییت کرد: «به طرز تاسف باری غم انگیز است. و چه قدر تاسف بار که زنان نمی توانند به ورزشگاه فوتبال بروند.»
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »