کرونا

کرونا

زالی: سناریوی کرونا در تهران پایان‌یافته نیست

زالی: خستگی و گذشت زمان نباید باعث تسامح در رعایت اصول بهداشتی و حفاظتی شود در ۲۴ ساعت گذشته ۱۴۳ مورد جدید با تشخیص #کرونا در بخش‌های عادی و ۵۱ نفر نیز در بخش‌های ویژه بستری شدند

25/05/2020 08:23:00 ب.ظ

زالی: خستگی و گذشت زمان نباید باعث تسامح در رعایت اصول بهداشتی و حفاظتی شود در ۲۴ ساعت گذشته ۱۴۳ مورد جدید با تشخیص کرونا در بخش‌های عادی و ۵۱ نفر نیز در بخش‌های ویژه بستری شدند

فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران با اشاره به اینکه 'سناریوی کرونا در تهران به عنوان افت قطعی و پایان‌یافته نیست'، تاکید کرد: شهروندان با دقت بیشتر ملاحظات بهداشتی را رعایت کنند. خستگی و گذشت زمان نباید باعث تسامح در رعایت اصول بهداشتی و حفاظتی شود.

به گفته وی در مقایسه با ۴۸ ساعت گذشته آمار بیماران جدید بستری عادی و ویژه در بیمارستان‌های استان تهران ۱۵,۳ درصد کاهش داشته است؛ اما با توجه به آمار مراجعان جدید به بیمارستان‌ها همچنان رعایت موارد بهداشتی و حفاظتی از سوی شهروندان ضروری است.زالی، قطرات تنفسی و سطوح آلوده را دو عامل اصلی در انتقال و انتشار بیماری کرونا برشمرد و به شهروندان توصیه کرد با رعایت نکات بهداشتی و پرهیز از قطرات تنفسی و سطوح آلوده باعث پیشگیری از ابتلا به بیماری کرونا شوند.

بالاترین میزان مرگ و میر روزانه ناشی از ابتلا به کرونا در ایران ثبت شد ابراز تأسف رئیسی از بلاتکلیفی هیئت‌مدیره ماشین‌سازی تبریز به خاطر اختلاف دولتی‌ها/در استان‌های قرمز ماسک رایگان بدهید- اخبار اجتماعی - اخبار تسنیم - Tasnim هفت تپه؛ از واگذاری تا نماد همبستگی و مقاومت | DW | 09.07.2020

فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران با اشاره به بازگشایی‌های جدید به صورت پلکانی در تهران، تحلیل نتایج این بازگشایی‌ها را در کوتاه‌مدت غیرممکن دانست و گفت: در شهری نظیر تهران که سازوکار پیچیده‌ای از نظر تواتر رفت و آمد و پیچیدگی‌های ارتباط درون‌شهری دارد باید هوشیاری خود را حفظ کند.

وی در ادامه تاکید کرد: سناریوی کرونا در تهران به عنوان افت قطعی و پایان یافته نیست و باید ملاحظات بهداشتی با دقت بیشتری توسط شهروندان مورد توجه قرار گیرد و خستگی و گذشت زمان نباید باعث تسامح در رعایت اصول بهداشتی و حفاظتی شود.زالی با اشاره به بررسی‌های انجام‌شده در تهران گفت: بررسی‌ها نشان می‌دهد بیش از ۵۰ درصد بیماران کرونایی بستری‌شده در بیمارستان‌ها در محیط پرتراکم و پرجمعیت حضور داشتند و مبتلا به بیماری شدند. بنابراین مراکز پرتردد و با تراکم بیشتر به عنوان عامل خطر تصاعدی بیماری عمل می‌کنند و افرادی که در تهران دچار بیماری شدند یک یا چند بار سابقه حضور در یک محیط شلوغ و پر جمعیت را ذکر می‌کنند.

وی درباره ضدعفونی کردن معابر عمومی و خیابان‌های پرتردد نیز اظهار کرد: براساس توافق صورت‌گرفته با شهرداری تهران و شیوه‌نامه‌های جدید بهداشتی، مه‌پاشی فقط در نقاط خاصی انجام می‌شود که بیشترین میزان تردد یا چگالی و تراکم جمعیتی را دارند. ادامه مطلب: خبرگزاری ایسنا »

وزير بهداشت: ٩٠٪ مردم كرونا نگرفته‌اند يعنى حداقل ١٠٪ گرفته‌اند امروز اعلام می‌كنند در ایران ۱۳۵هزار نفر مبتلا به کرونا داریم خواستیم يادآورى كنیم ١٠درصد٨١ ميليون نفر می‌شود ٨ ميليون و ١٠٠ هزار نفر. بنظرتون با اين شرايط بايد رفت سر جلسه؟ ⁧لغو_امتحانات_نهایی_حضوری⁩ یه سوال الان ذهنمو مشغول کرده لطفا منو از تاریکی نجات بدین.. چطوری میخواین برگه ی امتحانی رو ضد عفونی کنید؟؟ لغو_امتحانات_نهایی_حضوری کمپین_سلامت_دانش_آموزی

موارد جدید ابتلا به کرونا در ایالت مونتانا با یک باشگاه گلف مرتبط است🔺موارد جدید ابتلا به کرونا در ایالت مونتانا با یک باشگاه گلف مرتبط است ⚡️جدیدترین موارد ابتلا به ویروس_ کرونا در ایالت مونتانای آمریکا به یک باشگاه گلف که توسط چارلز شوآب، مدیر مالی و بنیان‌گذار شرکت چارلز شوآب تاسیس شده، ربط داده شده است.

کرونا در ایران؛ بازشدن زیارتگاه‌ها و اماکن مذهبی همزمان با هشدار درباره موج دومزیارتگاه‌ها در ایران پس از حدود هفتاد روز تعطیلی به دلیل کرونا بازگشایی شده است. در همین حال یک مقام وزارت بهداشت ایران درباره احتمال بروز موج دوم کرونا در استان مازندران هشدار داده و از مردم خواست از سفر تفریحی خودداری کنند. در روزهای اخیر همزمان با تعطیلات عید فطر جاده‌ها به ویژه مسیر شهرهای شمالی شلوغ بوده است. سخنگوی وزارت بهداشت ایران با ارائه آمار روزانه، وضعیت استان خوزستان را همچنان قرمز اعلام کرد. السلام علیک یا ابن رسول الله. درباره هشدار موج دوم کرونا در آلمان و باز شدن کلیسا و مسجد در این کشور گزارشی نمیدین؟

رفع گام به گام محدودیت های کرونا در روسیه، پوتین در دفتر کارش حاضر شدرفع گام به گام محدودیت های کرونا در روسیه، پوتین در دفتر کارش حاضر شد ویروس_ کرونا کووید_۱۹ قرنطینه جزئیات بیشتر🔽

کرونا در آمریکا؛ استخرپارتی در میسوری بدون فاصله‌گذاری اجتماعیانتشار تصاویر این استخرپارتی این نگرانی را به وجود آورده است که شیوع بیماری «کووید ۱۹» در ایالات متحده به دلیل عدم رعایت توصیه‌های بهداشتی و اصول فاصله‌گذاری اجتماعی ادامه پیدا کند. مبارک باشه .باید رعایت کنن!!!!!

اولین مورد مرگ در اثر ابتلا به کرونا در نوار غزه ثبت شدبنا بر اعلام مقامات حماس که اداره این منطقه را برعهده دارند، تا کنون دست‌کم ابتلای ۵۵ نفر در میان جمعیت ۲ میلیونی این منطقه به کووید۱۹ تایید شده است. ب ت امیدوارم ریشه شون کنده شه این فلسطینی‌ها

کرونا در ایران و جهان؛ افزایش شمار مبتلایان در پی بازگشایی اماکن مذهبیبنا بر اعلام وزارت بهداشت آمار تایید شده مبتلایان به کرونا در ایران تا نیمروز یکشنبه به ۱۳۵ هزار و ۷۰۱ نفر و شمار قربانیان به ۷۴۱۷ نفر رسیده است. در افغانستان نیز شمار مبتلایان به دست‌کم ۱۰ هزار و ۵۸۲ نفر و شمار قربانیان به ۲۱۸ نفر رسیده است. تو اسپانیا امریکا و ایتالیا سواحل گردشگری باز شده. هزاران فرد بدون رعایت مسائل ایمنی وارد آب میشن ولی کسی اعتراض نمی کنه ولی اگه یه کلیسا یا مسجد ده نفر جمع شن صدای اعتراض بلند میشه.