زارنی: کودتای نظامی در میانمار باعث تغییر آگاهی ملی در این کشور شد

  • 📰 aa_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 33 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 17%
  • Publisher: 53%

مائونگ‌‍زارنی: کودتای‌نظامی در میانمار باعث تغییر آگاهی ملی در این کشور شد

ایران اخبار, ایران سرفصلها

مائونگ زارنی، استاد دانشگاه و پژوهشگر سیاسی در مصاحبه اختصاصی با خبرگزاری آناتولی تاکید کرد که کودتای نظامی در میانمار موجب تغییر آگاهی ملی نسبت به مسلمانان آراکان شد.مائونگ زارنی، استاد دانشگاه و پژوهشگر سیاسی که در انگلیس زندگی می‌کند در مصاحبه اختصاصی با خبرگزاری آناتولی اظهار داشت: کودتای نظامی در میانمار موجب تغییر آگاهی ملی نسبت به مسلمانان آراکان شد، اکنون مسلمانان آراکان که سال‌ها مورد آزار و اذیت قرار گرفته‌اند، در یانگون احساس امنیت می کنند.

این استاد دانشگاه تاکید کرد: شواهدی درخصوص اینکه برخی ار معترضین کودتا در میانمار آراکانی هستند وجود دارد، دو ماه پیش این مسئله غیر قابل تصور بود؛ این وضعیت زمینه بازگشت مسلمانان آراکانی به کشورشان را فراهم کرده است. زارنی خاطرنشان کرد: تلاش‌ها علیه کودتای نظامی در دستورالعمل‌های سیاسی کمیته نماینده مجلس شورای ملی که توسط نمایندگان ضد کودتا برای بازگرداندن دولت غیرنظامی تأسیس شده، جریان دارد. اعتراضات علیه کودتا بسیار مسالمت‌آمیز بود و تمامی تخریب‌ها توسط ارتش انجام شده‌است.

نظامیان در بیانیه‌ای تاکید کردند این کودتا به علت عدم رسیدگی به تقلب در انتخابات 8 نوامبر 2020 انجام گرفته و کنترل کشور را تا یک سال آینده بر عهده گرفته‌اند.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

پنج نفر دیگر در اعتراضات علیه کودتای نظامی در میانمار کشته شدندصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است. خوب شد باز هم به یک فقره کشتار دست جمعی در حکومت جمهوری کذایی اسلامی به تعداد تقریبی ۱۵۰۰ انسان بی گناه کودک و جوان و مسن ، زن و مرد نمی رسد . میانمار جا دارد تا ایران شود. ۱۵۰۰_نفر آبان_٩٨ نه_به_جمهوری_اسلامی در ایران، رژیم اهریمنی جمهوری اسلامی هر روز میکشد! نه_به_جمهوری_اسلامی
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

رکوردزنی هزینه‌های نظامی جهان در سال کرونا؛ ۷۵ درصد بودجه نظامی در ۱۰ کشور خرج شدمطابق گزارش سیپری، هزینه‌های نظامی ایران نیز از ۵۵ هزار و ۲۵۵ میلیارد تومان در سال ۲۰۱۹ به ۷۰ هزار و ۵۹۱ میلیارد تومان در سال ۲۰۲۰ رسیده که نشان از رشد ۲۷.۷ درصدی دارد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

بیست و دو نظامی افغان در حمله طالبان به یک پاسگاه در هلمند کشته شدنددر پی حمله شبه‌نظامیان گروه طالبان به پاسگاه نیروهای ارتش افغانستان در ولایت هلمند 22 نظامی کشته شدند. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

شهادت یک خلبان نظامی در پی سقوط جت نمایشی در قونیهدر پی سقوط یک فروند جت نمایشی در قونیه ترکیه، یک خلبان نظامی به شهادت رسید. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

سقوط و جان باختن یک کولبر در پی تعقیب نیروهای نظامی در بانه
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »