زائران خانه خدا با رعایت پروتکل‌های بهداشتی طواف کردند

08/05/1399 05:28 ب.ظ

زائران خانه خدا نخستین مراسم طواف کعبه را با رعایت فاصله اجتماعی برای جلوگیری از شیوع کرونا انجام دادند. 29.07.

29.07.2020 مکه/ خبرگزاری آناتولی به گزارش خبرگزاری رسمی عربستان سعودی (SPA)، زائران خانه خدا امسال نخستین مراسم طواف کعبه را با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله اجتماعی برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا (کووید-19) آغاز کردند.

زائران در نقاطی که به منظور رعایت فاصله اجتماعی معین شده ایستاده و برای هر یک از آنها سجاده مخصوص در نظر گرفته شده است. زائران خانه خدا امروز، هشتم ذی‌الحجه «روز ترویه» به عنوان روز آغازین مراسم حج تمتع احرام بسته و عازم منا خواهند شد.

ادامه مطلب:
aa_persian »

کرونا؛ آغاز مراسم حج با مقرراتی سختگیرانه و کاهش چشمگیر زائران - BBC News فارسیعربستان به طور میانگین سالانه میزبان حدود دو میلیون زائر حج است. اما امسال انتطار می‌رود به دلیل شیوع ویروس کرونا، تعداد زائران کمتر از ۱۰ هزار نفر باشد.

مخالفت وزارت بهداشت با برگزاری مراسم های پرجمعیت در محرم/ هر خانه یک حسینیه باشدمعاون بهداشت وزیر بهداشت از جلسات تصمیم گیری برای چگونگی برگزاری اعیاد قربان و غدیر و ایام محرم و صفر خبر داد و با بیان اینکه هنوز هیچ چیز در این باره قطعی نشده، در عین حال گفت: قطعا مراسم امسال به شکل قبل نخواهد بود و کاملا محدود خواهد بود تا مراسمی با کیفیت مناسب و توام با سلامتی برگزار شود.

تکلیف ارز زائران حج ۹۹ مشخص شدبا موافقت هیأت دولت، ارز زائران حج امسال برای سال آینده حفظ خواهد شد. به این ترتیب هزینه ارزی حج آینده برای این زائران افزایش نخواهد داشت.

خانه در تهران یک‌ماهه ۱۰ درصد گران شد - BBC News فارسیمسکن باز هم گران شد. آمارهای وزارت راه و شهرسازی ایران نشان می‌دهد متوسط بهای هر متر مربع واحد مسکونی در تهران در تیرماه به ۲۱ میلیون تومان رسیده که ۱۰ درصد بیشتر از ماه قبل، و یک و نیم برابرِ تیر پارسال است.

اجاره خانه در تهران چقدر است؟قیمت اجاره مسکن به طور افسارگریخته‌ای در کشور بالا رفته است که تورم تنها در بازار مسکن خلاصه نمی‌شود بلکه همه اجناس و کالاها‌ متاثر از تورم شده‌اند و در این شرایط سبد خانوار نیز روز به روز کوچک‌ و کوچک‌تر می‌شود

مبادله پول نقد در اردبیل ممنوع شدمبادله پول نقد در اردبیل ممنوع شد استاندار اردبیل با تاکید بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی گفت: هرگونه انتقال و مبادله پول نقد در استان اردبیل ممنوع است تا با این کار از شیوع ویروس کرونا جلوگیری شود.