رییس پدافند غیر عامل: حوادث نیروگاه ها امنیتی نیست اما نطنز مجزا است

30/04/1399 10:44 ق.ظ

رییس سازمان پدافند غیرعامل ایران اعلام کرد که دلیل آتش‌سوزی در نیروگاه‌ها و جنگل‌های ایران «امنیتی نیست» است اما حادثه نطنز «مجزا از دیگر حوادث است».

رییس سازمان پدافند غیرعامل ایران اعلام کرد که دلیل آتش‌سوزی در نیروگاه‌ها و جنگل‌های ایران «امنیتی نیست» است اما حادثه نطنز «مجزا از دیگر حوادث است». با این حال غلامرضا جلالی گفت: «ریشه هیچ کدام از این حوادث امنیتی نبوده است؛ متاسفانه برخی از رسانه‌ها این شبهات را به وجود آوردند و به اشتباه ذهن مردم را درگیر کردند».

رییس سازمان پدافند غیرعامل ایران تاکید کرد که اکثر این آتش سوزی به دلیل «عدم رعایت ملاحظات ایمنی» رخ داده و «حمله سایبری اتفاق نیفتاده است».

نیروگاه حرارتی اسلام‌آباد اصفهان، نیروگاه زرگان (مدحج) اهواز، نیروگاه حرارتی تبریز و پست اصلی برق در خیابان امیرکبیر شیراز، چهار نیروگاه و تاسیسات برق هستند که در دو ماه گذشته دچار حادثه شده‌اند. در این مدت همچنین در مجتمع آلومینیوم لامرد در استان فارس، یک کارخانه شناور سازی در بوشهر، پتروشیمی بندر امام، پتروشیمی کارون و پتروشیمی تندگویان انفجار، آتش‌سوزی و نشت گاز رخ داده است.

روز ۱۵ خرداد در بندر رجایی یک حادثه آتش‌سوزی رخ داد. رسانه‌های اسراییل این آتش‌سوزی را اقدامی در تلافی تلاش ایران برای اقدامات خرابکارانه در تاسیسات آب اسراییل دانستند. روزهای ۱۱، ۱۲و ۱۳خرداد بوستان ولایت، پارک جنگلی چیتگر و منطقه جنگلی افرا (جنوب تهران) آتش گرفتند و نیروی انتظامی از بازداشت چند نفر به اتهام نقش داشتن در این آتش سوزی‌ها خبر داده است.رییس سازمان پدافند غیرعامل همچنین گفت که حادثه نطنز «مجزا از دیگر حوادث است».

ادامه مطلب:
IranIntl »

قالیباف: زنجیره تولید و خودکفایی به درستی طراحی نشده استرییس مجلس: مشکل اصلی کشور پول نیست زنجیره تولید و خودکفایی به درستی طراحی نشده است، تمام زنجیره‌های تولید از داخل تامین نمی‌شود

ابراهیم رییسی: خط قرمز ما اغتشاش و به هم ریختن کشور استرییس قوه قضاییه: *خط قرمز ما اغتشاش و به هم ریختن کشور است *بین اعتراض و اغتشاش فرق قائلیم *فضاسازی‌ها و جوسازی‌ها تاثیرگذار نیست *همکاران قضایی نسبت به جرایم خشن حساس باشند؛ نگذارند افراد شرور میدان پیدا کنند

ازسرگیری دادگاه نتانیاهو در میان اعتراض به مدیریت دولتش در بحران کرونااو امیدوار بود که بتواند با تکیه بر مهار موج اول کرونا بر محبوبیت خود بیفزاید اما حالا دولت او متهم است که در برابر موج دوم بیماری تعلل کرده است.

کارشناسان می‌گویند که عواقب امنیتی «هک» حساب کاربران سرشناس توئیتر ممکن است فاجعه‌بار باشدصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.

دولت متضمن تامین و پرداخت کسری منابع صندوق‌های بازنشستگی است/ در محاسبه بدهی دولت به تامین اجتماعی قانون حاکم است/ ۶ میلیون نفر را با ۲ دفترچه بیمه شناسایی شدند | خبرگزاری ایلناوزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: تا پایان سال مالی ۹۸، رقم بدهی دولت ۲۵۰ هزار میلیارد تومان است اما سازمان برنامه برای این مدت معتقد به ۷۰ هزار میلیارد تومان بدهی است اما بالاخره قانون حاکم است و همه چیز قابل حساب و کتاب است. بدهی موردی نیست که بشود آن را پنهان کرد.

انهدام ۱۳۹۷ باند در حوزه‌های مختلف/ کلاهبرداری از ۱۳۰۰ نفر توسط باند ۶ نفره به بهانه پیش‌فروش خودرو/ خرید ۳۰ خودرو توسط یک نفر!رییس پلیس آگاهی تهران بزرگ مطرح کرد: انهدام ۱۳۹۷ باند در حوزه‌های مختلف/ کلاهبرداری از ۱۳۰۰ نفر توسط باند ۶ نفره به بهانه پیش‌فروش خودرو/ خرید ۳۰ خودرو توسط یک نفر!

از ابتدای خرداد ماه در چهار نیروگاه و تاسیسات برق، شش مرکز بزرگ صنعتی و سه پارک در تهران آتش‌سوزی رخ داده است.

با این حال غلامرضا جلالی گفت: «ریشه هیچ کدام از این حوادث امنیتی نبوده است؛ متاسفانه برخی از رسانه‌ها این شبهات را به وجود آوردند و به اشتباه ذهن مردم را درگیر کردند».

رییس سازمان پدافند غیرعامل ایران تاکید کرد که اکثر این آتش سوزی به دلیل «عدم رعایت ملاحظات ایمنی» رخ داده و «حمله سایبری اتفاق نیفتاده است».

نیروگاه حرارتی اسلام‌آباد اصفهان، نیروگاه زرگان (مدحج) اهواز، نیروگاه حرارتی تبریز و پست اصلی برق در خیابان امیرکبیر شیراز، چهار نیروگاه و تاسیسات برق هستند که در دو ماه گذشته دچار حادثه شده‌اند.

در این مدت همچنین در مجتمع آلومینیوم لامرد در استان فارس، یک کارخانه شناور سازی در بوشهر، پتروشیمی بندر امام، پتروشیمی کارون و پتروشیمی تندگویان انفجار، آتش‌سوزی و نشت گاز رخ داده است.

روز ۱۵ خرداد در بندر رجایی یک حادثه آتش‌سوزی رخ داد. رسانه‌های اسراییل این آتش‌سوزی را اقدامی در تلافی تلاش ایران برای اقدامات خرابکارانه در تاسیسات آب اسراییل دانستند.

روزهای ۱۱، ۱۲و ۱۳خرداد بوستان ولایت، پارک جنگلی چیتگر و منطقه جنگلی افرا (جنوب تهران) آتش گرفتند و نیروی انتظامی از بازداشت چند نفر به اتهام نقش داشتن در این آتش سوزی‌ها خبر داده است.رییس سازمان پدافند غیرعامل همچنین گفت که حادثه نطنز «مجزا از دیگر حوادث است».

او اعلام کرد که سازمان پدافند غیرعامل گزارش بررسی‌های خود را به شورای عالی امنیت ملی ارائه کرده است.رسانه‌های ایران حادثه انفجار در تاسیسات اتمی نطنز را به اسرائیل نسبت داده‌اند. دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی نیز اعلام کرده که دلیل این حادثه مشخص شده اما به دلیل «ملاحظات امنیتی» اعلام نمی‌شود.

دلیل انفجار در تاسیسات خجیر در شرق تهران نیز از سوی مقام‌های جمهوری اسلامی و صدا و سیما «انفجار تانکر گاز» عنوان شد.

با این حال، آسوشیتدپرس بر اساس تصاویر ماهواره‌ای و به نقل از کارشناسان نوشت به نظر می‌رسد این انفجار مربوط به تاسیسات «گروه صنعتی شهید باکری» بوده است که سوخت جامد موشک تولید می‌کند.