رییس کمیسیون اروپا لهستان را به تحریم‌های شدید تهدید کرد | DW | 19.10.2021

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 45 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 21%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

اورزولا فون‌ در لاین لهستان را به دلیل حکم دادگاه قانون اساسی این کشور به تحریم‌های شدید تهدید کرد. بر اساس این حکم قوانین قضایی لهستان بر قوانین اروپا برتری دارند. نخست وزیر لهستان از این حکم حمایت کرده است.

اورزولا فون‌ در لاین، ریییس کمیسیون اروپا لهستان را به اعمال تحریم‌های شدید تهدید کرد. فون‌ در لاین که در پارلمان اتحادیه اروپا در استراسبورگ سخن می‌گفت، تصریح کرد که اروپا نه می‌تواند و نه اجازه خواهد داد که ارزش‌های مشترک به بازی گرفته شوند.

دادگاه قانون اساسی لهستان اوایل ماه جاری میلادی طی حکمی بخشی از قوانین اتحادیه اروپا را با قانون اساسی لهستان در تناقض دانست و مقرر کرد که قوانین لهستان ارجحیت داشته باشند. درایام اخیر دولت لهستان متهم بوده است که دائم برخی از مقررات و مصوبات کمیسیون اروپا یا دیوان عالی اتحادیه اروپا را دور زده و از اجرای آنها با این استدلال که با قوانین لهستان ناسازگارند خودداری کرده است. تغییرات مغایر با موازین اتحادیه اروپا که به استقلال قوه قضائیه لهستان آسیب زده‌اند از جمله اتهامات وارده به دولت لهستان است.

او گفته که لهستان نمی‌تواند از یک سو از اتحادیه پول بگیرد و همزمان قوانین پارلمان اروپا را رعایت نکند. به اعتقاد وبر، توقف کمک مالی اتحادیه اروپا به لهستان برای مقابله با اپیدمی کرونا پیامی روشن برای این کشور است. او تاکید کرده که قدم‌های بعدی باید برداشته شود.ماتئوس موراویکی، نخست وزیر لهستان از حکم دادگاه قانون اساسی این کشور دفاع کرده و آن را درست دانسته است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 7. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

مقابله با مهاجران؛ لهستان هزاران نیروی نظامی روانه مرز بلاروس کردمقامات لهستان از افزایش نیروهای خود در مرز مشترک با بلاروس برای مقابله با مهاجران غیرقانونی خبر داد. نهایتا منجربه شکست سنگین لهستان خواهد شد.. مهاجرت گسترده و عظیم پناهجویان به اروپا،کاملا اجتناب ناپذیر ... و دلیلش هم سیاستهای ریاکارانه و فتنه انگیزانه اروپایی هاست .. که من از نزدیک شاهد بودم ..
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

رأی صادره برای سیف قطعی است/ درخواست اعمال ماده ۴۷۷ به تصمیم موکلم بستگی دارد/ فقط دستور مقام عالی قضایی می‌تواند اجرای حکم را به تعویق بیندازدوکیل ولی‌الله سیف گفت: آرای قطعی، مانعی برای اجرا نخواهند داشت و طبق قانون مواردی که موجب توقف اجرا می‌شود، در قانون احصا شده است اما تنها مرجعی که می‌تواند اجرای رأی را به تعویق بیاندازد، دستور مقام عالی قضایی است.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

سخنرانی جنجالی سران لهستان و اتحادیه اروپا؛ فن در لاین: سه راه برای مقابله با ورشو داریمسخنرانی رئیس کمیسیون اروپا و نخست وزیر لهستان در نشست روز سه‌شنبه نمایندگان پارلمان اروپا درباره بحران حاصل از عدوم تطابق قوانین مورد حمایت ورشو با اصول بنیادین اتحادیه اروپا با تهدیدهای دو طرف علیه یکدیگر همراه شد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

کره شمالی حداقل یک موشک بالستیک دیگر را آزمایش کرد | DW | 19.10.2021کره جنوبی از پرتاب یک موشک بالستیک از سوی کره شمالی خبر داده، ژاپن اما گفته دو موشک از این کشور به سمت دریای ژاپن شلیک شده اما گارد ساحلی ژاپن هنوز نتوانسته محل فرود این موشک‌ها را پیدا کند. ازخدامیخواهم یک جنگ بزرگ اتمی درمنطقه کره اتفاق بیافتد.. وپرونده امریکا براهمیشه توسط بستنی کیم جونگ بسته بشه.. یاعیسی وبچه هات .. کیم عصبانی شده!
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

مادورو به خاطر استرداد معتمدش مذاکره با اپوزیسیون را قطع کرد | DW | 17.10.2021دولت ونزوئلا اعلام کرد به تلافی استرداد یکی از نزدیکان نیکلاس مادورو به آمریکا گفت‌وگو با اپوزیسیون را متوقف می‌کند. الکس صعب ظاهرا در مسیر سفر به تهران در مجمع‌الجزایر دماغه سبز بازداشت و به آمریکا تحویل داده شد. مادورو هنوز نفهمیده اگر هنوز بر سر قدرت است برای آنست که بر سر قدرت بودنش به نفع آمریکاست و الا الان خودش را هم به امریکا مسترد کرده بودند قدرت نظامیش به اندازه نجاست صدام هم نیست که به دار آویخته شد
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

عکس روز: همانگونه که خدا آنها را آفرید | DW | 19.10.2021افغانستان؛ تا دمی بیاساید تصویری نمادین از خیابانی در کابل، پایتخت افغانستان. زندگی در این شهر با تکیه طالبان بر مسند امور از اساس دگرگون شد؛ تغییراتی که البته در این تصویر دیده نمی‌شوند. همان‌طور که این کودک حرکت دوچرخه را نمی‌بیند. عکس روز:
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »