رییس انستیتو پاستور ایران: ممکن است کرونا واکسنی نداشته باشد

26/05/1399 12:37 ب.ظ

علیرضا بیگلری، رییس انستیتو پاستور ایران، نسبت به وجود واکسن قطعی برای پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا ابراز تردید کرد

بیگلری، یکشنبه ۲۶ مرداد، در یک نشست خبری درباره ساخت واکسن کرونا گفت در این زمینه «باید عمیق‌تر و منطقی‌تر فکر کنیم».او ادامه داد: «اصلا مطمئن نیستیم که این بیماری حتما واکسن داشته باشد، چرا که ابتلای مجدد در بهبودیافتگان این بیماری داریم. بنابراین ممکن است عملا واکسن موثری برای این بیماری نداشته باشیم.»

او ادامه داد: «اصلا مطمئن نیستیم که این بیماری حتما واکسن داشته باشد، چرا که ابتلای مجدد در بهبودیافتگان این بیماری داریم. بنابراین ممکن است عملا واکسن موثری برای این بیماری نداشته باشیم.» رییس انستیتو پاستور ایران اضافه کرد: «مبحث دیگر آن است که اگر واکسن داشته باشیم و تاثیر داشته باشد، مدت زمان تاثیر و ایمنی این واکسن چقدر خواهد بود؟»

این اظهارات در حالی است که به تازگی ولادیمیر پوتین، رییس جمهوری روسیه، از ساخت واکسن کرونا از سوی این کشور خبر داده است. اما سیما لاری، سخنگوی وزارت بهداشت ایران، در واکنش به این اعلام پوتین گفت در حال حاضر اطلاعاتی در زمینه واکسن کرونای ساخت روسیه در دست نیست و سازمان جهانی بهداشت نیز اعلام کرده فعلا نمی‌تواند این موضوع را ارزیابی کند.

ادامه مطلب:
IranIntl »

مطمئن نیستیم که واکسنی برای کرونا وجود داشته باشد/ پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنیدرییس انستیتو پاستور ایران: *مطمئن نیستیم که کرونا حتما واکسن داشته باشد *ممکن است عملا واکسن موثری برای این بیماری نداشته باشیم *مشخص نیست اگر واکسن داشته باشیم و تاثیر داشته باشد، مدت زمان تاثیر و ایمنی این واکسن چقدر خواهد بود؟

ایران: سابقه نداشته که آمریکا تا این حد منزوی باشدسخنگوی وزارت امورخارجه ایران با انتشار توییتی درباره تصویب نشدن قطعنامه آمریکا علیه ایران نوشت در تاریخ 75 ساله سازمان ملل سابقه نداشته که آمریکا تا این حد منزوی باشد. - خبرگزاری آناتولی

کرونا در ایران؛ مرگ ۱۶۹ نفر در شبانه‌روز گذشته، تحقیقات واکسن ایرانی وارد فاز حیوانی می شودکرونا در ایران؛ مرگ ۱۶۹ نفر در شبانه‌روز گذشته، تحقیقات واکسن ایرانی وارد فاز حیوانی می شود ویروس_کرونا کووید_۱۹ جزئیات بیشتر🔽

کرونا، همه‌گیری، اضطراب🎥کرونا، همه‌گیری، اضطراب | شیوع ویروس کرونا، سلامت روان ما را هم به اندازه سلامت جسم، درگیر کرده است.در این شرایط، ۲ هزار مشاور در سامانه ۴۰۳۰ به بیش از ۱۷ میلیون تماس تلفنی پاسخ داده‌اند

هنوز هیچ داروی مؤثر و قطعی برای کرونا مورد تأیید قرار نگرفته است- اخبار پزشکی - اخبار اجتماعی تسنیم - Tasnimرئیس سازمان غذا و دارو ضمن تأکید بر تهیه داروهای درمانی کرونا صرفاً از داروخانه‌‌های بیمارستانی، گفت: هنوز هیچ داروی مؤثر و قطعی برای کرونا مورد تأیید قرار نگرفته است

پیش‌فروش واکسن کرونا؛ شیوه جدید کلاهبرداریپیش فروش واکسن کرونا؛ شیوه جدید کلاهبرداری رییس پلیس فتای تهران بزرگ نسبت به کلاهبرداری و تهدید سلامت شهروندان در پوشش آگهی‌های فروش دارو یا واکسن کرونا هشدار داد.

بیگلری، یکشنبه ۲۶ مرداد، در یک نشست خبری درباره ساخت واکسن کرونا گفت در این زمینه «باید عمیق‌تر و منطقی‌تر فکر کنیم».

او ادامه داد: «اصلا مطمئن نیستیم که این بیماری حتما واکسن داشته باشد، چرا که ابتلای مجدد در بهبودیافتگان این بیماری داریم. بنابراین ممکن است عملا واکسن موثری برای این بیماری نداشته باشیم.»

رییس انستیتو پاستور ایران اضافه کرد: «مبحث دیگر آن است که اگر واکسن داشته باشیم و تاثیر داشته باشد، مدت زمان تاثیر و ایمنی این واکسن چقدر خواهد بود؟»

این اظهارات در حالی است که به تازگی ولادیمیر پوتین، رییس جمهوری روسیه، از ساخت واکسن کرونا از سوی این کشور خبر داده است.

اما سیما لاری، سخنگوی وزارت بهداشت ایران، در واکنش به این اعلام پوتین گفت در حال حاضر اطلاعاتی در زمینه واکسن کرونای ساخت روسیه در دست نیست و سازمان جهانی بهداشت نیز اعلام کرده فعلا نمی‌تواند این موضوع را ارزیابی کند.

در حالی که حتی در ایران تردیدها درباره واکسن کرونا وجود دارد، محمد نصیری، سخنگوی جمعیت هلال احمر ایران، در این باره روز شنبه در یک نشست خبری گفت: «در مورد واردات واکسن کرونا اگر این موضوع قطعیت پیدا کرده و به تایید سازمان جهانی بهداشت و وزارت بهداشت برسد ما این آمادگی را داریم که برای خرید و واردات واکسن اقدام کنیم.»

او ادامه داد: «قرار بود یک میلیون واکسن آنفلوانزا توسط هلال احمر تامین شود که میزان آن به دو میلیون واکسن افزایش پیدا کرده و بنا داریم در صورت فراهم شدن شرایط توزیع این واکسن‌ها را از نیمه دوم شهریورماه آغاز کنیم.»

به تازگی سعید نمکی، وزیر بهداشت ایران گفته است: «سبد خودمان را در صف خرید واکسن کرونا گذاشته‌ایم.»

پیشتر و در همان ماه‌های آغازین شیوع ویروس کرونا در ایران، علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی گفته بود «احتمال بسیار» وجود دارد که ایران «اولین کشور» تولیدکننده واکسن کرونا باشد.