رییس‌جمهوری افغانستان: توافقنامه‌ای که اقتدار ملی در آن مصئون نباشد را قبول نداریم

22/05/1398 01:53 ب.ظ

محمد اشرف غنی، رییس جمهوری افغانستان سه‌شنبه 13 اوت اعلام کرد، در توافقنامۀ که در آن هویت و اقتدار

محمد اشرف غنی، رییس جمهوری افغانستان سه‌شنبه 13 اوت اعلام کرد، در توافقنامۀ که در آن هویت و اقتدار براساس خبرنامه‌ ارگ ریاست جمهوری افغانستان، محمد اشرف غنی که با نیروهای امنیتی این کشور در کابل صحبت می‌کرد افزود: «صلح شروط دارد، اما برای مذاکرات صلح قید و شرط نداریم و قوای امنیتی و دفاعی ما قابل معامله نیست.

حراست از نظام وظیفه هر فرد ماست و انفجار و انتحار در اسلام جای ندارد».

وی تاکید کرد، افغانستان به پیش می‌رود و به عقب بر نمی‌گردد. تا زمانی که پیمان صلح از سوی ملت به تصویب می‌رسد، استعمال قوه از وظایف عمدۀ نیروهای امنیتی و دفاعی این کشور است. رییس جمهوری افغانستان در ادامه صحبت‌های خود به تجهیز نیروهای امنیتی افغان اشاره کرده گفت: «تعهد واضح بین المللی برای تمویل، تجهیز و آموزش نیروهای امنیتی و دفاعی کشور وجود دارد و حرف از منافع مشترک است، براساس منافع مشترک افغانستان و دنیا، به پیش می‌رویم».

وی علاوه کرد: «در شش هفته آینده به پیلوتان(خلبانان) قوای هوایی و مسئولین نهادهای امنیتی و دفاعی کشور، نمرات رهایشی توزیع می‌گردد و در هر قول اردو، شهرک‌های واضح رهایشی ایجاد می‌گردد تا خانواده‌های قوای مسلح ما بتوانند با آرامش در آن زندگی نمایند». headtopics.com

ادامه مطلب:
AlArabiya_Fa »

آیا قانونا پدر حق دارد که بدون موافقت مادر در مورد نحوه تحصیل فرزند تصمیم‌گیری کند؟

ظریف: آمریکا در جایگاهی نیست که برای اقدامات دفاعی ما خطوط قرمز تعیین کندظریف: *آمریکا در جایگاهی نیست که برای اقدامات دفاعی ما خطوط قرمز تعیین کند *در صورت پایبندی اعضاء، بدون حضور آمریکا نیز برجام، پیش‌ می‌رود *ما به دنبال جنگ و تقابل نیستیم *نمی‌شود که عده‌ای در ثبات بوده و دیگران در بی‌ثباتی باشند فعلا که امریکا رید به هیکل شما و رهبرت.

در درگیری شدید در نزدیکی مسجدالاقصی چند فلسطینی مجروح شدند | DW | 11.08.2019با همزمانی دو روز مهم یهودیان و مسلمانان درگیری‌های شدیدی میان پلیس اسرائیل و فلسطینی‌ها در نزدیکی مسجد الاقصی رخ داد. رسانه‌های اسرائیلی و جمعیت هلال احمر از مجروح شدن چند فلسطینی خبر داده‌اند.

بحران تازه جدایی‌طلبان در یمن؛ در عدن چه رخ داده است؟تصرف شهر عدن، محل استقرار دولت تحت حمایت جامعه بین‌المللی به دست جدایی‌طلبان جنوب می‌تواند جنگ در این کشور را وارد مرحله دیگری کند و ائتلاف به رهبری عربستان را که در حال جنگ با شورشیان حوثی است با دشواری روبرو سازد.

ادامه تحصن در فرودگاه هنگ کنگ در سایه تشدید ناآرامی‌ها | DW | 12.08.2019اعتراضات مردم هنگ کنگ وارد دهمین هفته خود شده است. هنگ کنگ در واپسین روزهای هفته گذشته شاهد ناآرامی‌های گسترده‌ای بوده است. معترضان خبر از ادامه تحصن خود در فرودگاه هنگ کنگ داده‌اند. احقاق حقوق به این میگن

جان بولتون در بریتانیا خواستار موضع سخت‌گیرانه لندن در قبال ایران استجان بولتون در بریتانیا خواستار موضع سخت‌گیرانه لندن در قبال ایران است جان بولتون برای انجام مذاکراتی در لندن به سر می‌برد و انتظار می‌رود درخواست موضعی سخت‌گیرانه در قبال ایران و همچنین پرهیز از همکاری با هوآوی، در فهرست موضوعات این مذاکرات باشد.

ملی این کشور مصئون نباشد، قابل قبول نیست.

براساس خبرنامه‌ ارگ ریاست جمهوری افغانستان، محمد اشرف غنی که با نیروهای امنیتی این کشور در کابل صحبت می‌کرد افزود: «صلح شروط دارد، اما برای مذاکرات صلح قید و شرط نداریم و قوای امنیتی و دفاعی ما قابل معامله نیست. حراست از نظام وظیفه هر فرد ماست و انفجار و انتحار در اسلام جای ندارد».

وی تاکید کرد، افغانستان به پیش می‌رود و به عقب بر نمی‌گردد. تا زمانی که پیمان صلح از سوی ملت به تصویب می‌رسد، استعمال قوه از وظایف عمدۀ نیروهای امنیتی و دفاعی این کشور است.

رییس جمهوری افغانستان در ادامه صحبت‌های خود به تجهیز نیروهای امنیتی افغان اشاره کرده گفت: «تعهد واضح بین المللی برای تمویل، تجهیز و آموزش نیروهای امنیتی و دفاعی کشور وجود دارد و حرف از منافع مشترک است، براساس منافع مشترک افغانستان و دنیا، به پیش می‌رویم».

وی علاوه کرد: «در شش هفته آینده به پیلوتان(خلبانان) قوای هوایی و مسئولین نهادهای امنیتی و دفاعی کشور، نمرات رهایشی توزیع می‌گردد و در هر قول اردو، شهرک‌های واضح رهایشی ایجاد می‌گردد تا خانواده‌های قوای مسلح ما بتوانند با آرامش در آن زندگی نمایند».

این سخنان محمد اشرف غنی در حالی است که دور هشتم مذاکرات صلح نمایندگان طالبان با امریکا بامداد دوشنبه 12 اوت در شهر دوحه قطر پایان یافت.

ذبیح‌الله مجاهد سخنگوی طالبان در صفحه رسمی توییترش نوشت: «مذاکرات دراز و مفیدی بود، موافقه کردیم که در مورد اقدامات آینده هر دو جانب با رهبری خود مشوره نماییم».

از سوی دیگر، زلمی خلیلزاد، نماینده ویژه امریکا برای صلح افغانستان در آخرین توییت اش نوشت، امیدوار است این روزها، آخرین عید افغانستان در جنگ باشد.

خلیلزاد در ادامه نوشته: «من می ‌دانم که مردم افغانستان مشتاق صلح هستند. ما در کنار آنها ایستاده‌ایم و برای رسیدن به یک توافق‌نامه‌ صلح پایدار و شرافتمندانه و افغانستان مستقلی که تهدیدی برای دیگر کشورها نباشد، تلاش می‌کنیم».

دور هشتم مذاکرات صلح امریکا با نمایندگان طالبان 10 روز پیش در شهر دوحه قطر آغاز شد و هردو جانب از پیشرفت های آن خبر داده‌اند.