استاد دانشگاه, خانواده, خودسوزی, خودکشی, زنان

استاد دانشگاه, خانواده

ریشه‌های تاریخی و دلایل افزایش خودکشی در میان زنان ایلامی

استاد جامعه شناسی مطرح کرد: ریشه‌های تاریخی و دلایل افزایش خودکشی در میان زنان ایلامی

6.11.2019

استاد جامعه شناسی مطرح کرد: ریشه‌های تاریخی و دلایل افزایش خودکشی در میان زنان ایلامی

استاد جامعه‌شناسی دانشگاه ضمن آسیب شناسی مشکلاتی نظیر خودکشی و حتی خودسوزی در میان زنان ایلامی به ریشه‌های تاریخی این مشکل پرداخت و گفت: خشونت جامعه مردسالار، نابرابری‌های جنسیتی در خانواده ها، تعصبات قومی، فقر فرهنگی و کم سوادی را از جمله دلایل این معضل اجتماعی عنوان کرد.

حسین زاده تصریح کرد: در گذشته‌های تاریخی زنان ایلامی می‌توانستند فرمانروا باشند و از جایگاه الهه‌ها، ایزدبانوها و ایشتارها که مورد پرستش بودند مشخص می‌کند که زنان در آن دوره تاریخی و تمدن ایلام به لحاظ حقوقی از جایگاه والایی برخوردار بودند و از نظر برابری با مردان توانستند کم‌کم در ارث پدران و یا والدین‌شان شریک شوند و نسبت به تمدن‌های سومری، بابلی، ارج و منزلت بیشتری داشتند.

وی ادامه داد: متاسفانه امروز ما شاهد مشکلات و آسیب‌های اجتماعی بسیاری در بین زنان ایلامی از جمله خودسوزی‌های این زنان به خصوص در بین متعصبین هستیم. مواردی از جمله افسردگی، ناامیدی و کم‌سوادی باعث بروز این اتفاق تلخ در بین این زنان می‌شود. زنان ایلامی برای بیرون آمدن از حالت سنتی و وارد شدن به جهان مدرن می‌تواند به عنوان یک انسان هدفمند و توانمند وارد یک عرصه اجتماعی شود ولی متاسفانه ما شاهد خودکشی در بین زنان با فقر فرهنگی و کم‌سواد ایلامی هستیم. ناامیدی به دلیل تهمت‌های نامفید در بین این زنان منجر به خودکشی می‌شود.

این جامعه شناس ادامه داد: از دیگر عوامل خودکشی، خشونت است که باید پرسید از کجا این خشونت آمده است؟ الگوهای مردانه جامعه مردسالار ایران است چراکه الگوهای ایلیاتی بسیار خشن هستند و این خشم‌ها به مرور فوران می‌کند و به دلیل خستگی از خشم‌های جامعه دست به خودسوزی می‌زنند.

ادامه مطلب: ILNA/خبرگزاری ایلنا

شهر تاریخی کاماراتا در ایتالیا به ساکنان جدیدش خانه‌های رایگان می‌دهدشهر تاریخی کاماراتا در ایتالیا به ساکنان جدیدش خانه‌های رایگان می‌دهد خریدارهای این خانه های رایگان باید تعهد دهند که خانه را طی سه سال نوسازی می کنند و ۵ هزار یورو نیز بیعانه می گذارند که با اتمام کار به آنها پس داده خواهد شد.

ترکیه: هیچ بنای تاریخی و دینی در عملیات چشمه صلح آسیب ندیدوزارت دفاع ترکیه اعلام کرد که در جریان عملیات چشمه صلح به غیرنظامیان، بناهای تاریخی و دینی هیچ آسیبی وارد نشده است. - خبرگزاری آناتولی

۴۱ پناهجوی عمدتا افغان زنده در یک کامیون یخچال‌دار در یونان پیدا شدندپلیس ویتنام روز دوشنبه ۱۳ آبان اعلام کرد هشت نفر را در پیوند با مرگ پناهجویان در تریلی مرگ بریتانیا بازداشت کرده که همگی آنها ویتنامی هستند.

نزاع در دانشگاهی در نیجریه 13 کشته برجای گذاشتنزاع میان دو گروه از دانشجویان دانشگاه کوگی در منطقه آیینگبای نیجریه موجب جان باختن 13 تن از آنها شد. - خبرگزاری آناتولی

واکنش ترامپ به تجمع شب گذشته در مقابل کنسولگری ایران در کربلادونالد ترامپ در واکنش به وضعیت ناآرامی که شب گذشته توسط برخی نیروهای آشوبگر برای کنسول‌گری ایران در کربلا پیش‌آمد، دو ویدیو که در صفحه‌های توییتری شبکه ایران‌ اینترنشنال و پایگاه خبری عرب‌نیوز منتشر شده بود را بازنشر کرد.

اعتراض‌های خونین در عراق؛ «۵ نفر در بغداد با گلوله واقعی کشته شدند»مأموران امنیتی در روزهای اخیر در رویارویی با معترضان از کاربرد گلوله‌های واقعی امتناع کرده بودند. مطمئنی گلوله ها واقعی بودن؟!شاید الکی خودشونُ زدن به مُردن

نوشتن نظر

Thank you for your comment.
Please try again later.

آخرین اخبار

اخبار

06 نوامبر 2019, چهارشنبه اخبار

اخبار قبلی

حمله معترضان عراقی به منازل نمایندگان مجلس در ذی‌قار

اخبار بعدی

تغییر نظام سیاسی عراق دردی را دوا نمی‌کند/تنها راه حل «رفراندوم» است