ریشه‌های شرم از بدن در اقلیت‌های جنسی

  • 📰 iranwire
  • ⏱ Reading Time:
  • 42 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 20%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

مردی که بدن ظریفی دارد «زنانه» یا «سوسول- اواخواهر» نامیده می‌شود و زنی که چهارشانه، دارای صدای بم و یا درشت اندام است«مردانه»،«نخراشیده» یا«گولاخ». برخی هم که درمیانه این طیف قرار دارند از دید جامعه«دوجنسه» یا«نروموگ» اند. یادداشت آزیتا دوستی را بخوانید👇

بدن ما از لحظه تولد «جنسی» می‌شود. به عبارت بهتر، از همان لحظه‌ای که چشم بر جهان می‌گشاییم، برچسب «دختر» یا «پسر» می‌خوریم، والدین، اطرافیان و به‌طور کلی، جامعه، با بدن ما، به مثابهٔ کالبدی «جنسی شده» برخورد می¬کند و بر اساس آن، ما از بدو تولد همواره تحت فشار هستیم که بدن‌مان را با انتظاراتی سازگار کنیم که درباره بدن «استاندارد» یا «طبیعی» «زنانه» یا «مردانه» وجود دارد.

در واقع، بدن‌های این گروه از افراد، در هنگام حضور در فضاهای عمومی سرکوب می‌شود. به طور مثال، ترنس جندرها و ترنس سکشوال‌ها را در نظر بگیرید که چگونه به‌واسطه بدن‌هایشان در فضاهای دوگانهٔ تفکیک جنسیتی شده، متحمل تیعیض و تمسخر یا حتی خشونت می‌شوند. از سرویس‌های بهداشتی گرفته تا خوابگاه‌ها، مدارس و فضاهای درمانی ممکن است از پذیرش آنان در بخشی که متناسب با جنسیت شان است سرباز بزنند.

یکی دیگر از دلایلی که به چنین شرمی دامن می‌زند، حضور کمرنگ یا عدم حضور کاراکترهایی با بدن و ظاهر غیردوگانه جنسیتی در رسانه‌ها، تبلیغات و فیلم هاست. چنین نمونه‌هایی در رسانه‌ها -به‌ویژه رسانه‌های فارسی زبان- به تصویر کشیده نمی‌شوند. حتی اگر هم رسانه بخواهد یک شخصیت از جامعه اقلیت‌های جنسی را نمایش دهد ترجیح می‌دهد با رویکردی محافظه‌کارانه، دست به انتخاب افرادی بزند که به چارچوب‌های «هنجار» جنسیت و پوشش نزدیک باشند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 4. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس: طرح تعطیلی پنجشنبه‌ها در کمیسیون رد نشده است- اخبار استانها - اخبار تسنیم - Tasnimرئیس کمیسیون اجتماعی مجلس از در دست بررسی بودن طرح تعطیلی پنجشنبه در کمیسیون خبر داد و گفت: اعلام رد این طرح در کمیسیون از سوی برخی از خبرگزاری‌ها درست نبود.
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

برایان هوک:۳۰ کشور برای پیوستن به ائتلاف دریایی آمریکا در خلیج‌فارس اعلام آمادگی کردندبرایان_هوک، رییس گروه اقدام ایران در وزارت خارجه آمریکا در یک نشست خبری از همراهی ۳۰ کشور با ایالات متحده در عملیات برای حفاظت از آزادی کشتی‌رانی در خلیج‌_فارس خبر داد. بیشتر بخوانید:
منبع: IranIntl - 🏆 3. / 63 ادامه مطلب »

کریستیانو رونالدو برای ختم پرونده اتهام تجاوز جنسی ۳۷۵ هزار دلار پرداخت کردکریستیانو رونالدو برای ختم پرونده اتهام تجاوز جنسی ۳۷۵ هزار دلار پرداخت کرد کاترین مایورگا، مانکن سابق، رونالدو را متهم کرده بود که در هتلی در لاس وگاس به او تجاوز کرد اما رونالدو این اتهام را رد کرد و گفته بود رابطه آنها با توافق دو طرف بوده است.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

ضرب وشتم سفیر افغانستان در اسپانیاهمایون رسا، سفیر افغانستان در اسپانیا روز یکشنبه 18 اوت در یکی از خیابان‌های شهر بارسلونا از سوی
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

تلفات عروسی کابل به ۸۰ نفر رسید؛ بیش از ۲۵ مراسم ازدواج لغو شد« ۱۷ نفر از زخمی‌ها در بیمارستان جان باختند و همچنان بیش از ۱۶۰ نفر در بیمارستان یا خانه‌هایشان تحت مداوا قرار دارند.»
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

انهدام پهپاد پیشرفته آمریکایی توسط انصارالله یمنانهدام پهپاد پیشرفته آمریکایی توسط انصارالله یمن جنبش انصارالله یمن از سرنگونی یک فروند پهپاد آمریکایی از نوع 'ام کیو ۹' در حریم هوایی‌ استان 'ذمار' واقع در جنوب صنعاء خبر داد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »