ریسک ابتلا به اُمیکرون در واکسن نزده‌ها/منفی کاذب ۵۰ درصدی در تست‌های تشخیصی

  • 📰 isna_farsi
  • ⏱ Reading Time:
  • 43 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 21%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

منفی کاذب ۵۰ درصدی در تست‌های تشخیصی امیکرون عضو کمیته علمی کشوری مقابله با کرونا: منفی کاذب در تست‌های تشخیصی امیکرون حدود ۵۰ درصد است؛ به همین دلیل ما می‌گوییم همه بیمارانی که علائم سرماخوردگی دارند مبتلا به امیکرون هستند؛ مگر اینکه خلاف آن ثابت شود

دکتر مسعود مردانی در گفت‌وگو با ایسنا،‌ با اشاره به اینکه فعلا بیماران مراجعه کننده به بیمارستان‌ها عمدتا سرپایی هستند،‌ گفت: این بیماران عمدتا با علائم سرماخوردگی، ضعف،‌ سستی،‌ گلودرد،‌ تهوع و استفراغ به ما مراجعه می‌کنند که این علائم چیزی به جز کرونای امیکرون نیست.

او تاکید کرد: متاسفانه عمده کسانی که اولین مبتلایان امیکرون هستند همان کسانی هستند که اصلا واکسن تزریق نکرده‌اند. امیدوارم این افراد درس عبرت گیرند و با پایان دوره بیماری حتما برای تزریق واکسن و یا تکمیل واکسیناسیون خود اقدام کنند. از طرفی کسانی هم که بیش از شش ماه از تزریق دز دوم واکسنشان گذشته باشد چون میزان آنتی‌بادی در بدن آنها کاهش یافته است، بیشتر در معرض ابتلا هستند.

مردانی با بیان اینکه منفی کاذب در تست‌های تشخیصی کرونا با سویه امیکرون حدود ۵۰ درصد است، ادامه داد: به همین دلیل ما می‌گوییم همه بیمارانی که علائم سرماخوردگی دارند مبتلا به امیکرون هستند مگر اینکه خلاف آن ثابت شود. این افراد باید در خانه بمانند و خود قرنطینگی اختیار کنند که سبب اشاعه بیماری به سایر افراد نشوند. مدت قرنطینه امیکرون کمتر از سویه دلتا و ۵ روز است؛ البته بعد از خروج از منزل تا ۵ روز هم باید با دو ماسک و رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی تردد کنند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 2. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

واکنش منفی در شبکه‌های اجتماعی به پیام مالی در مورد حضور زنان ایران در ورزشگاهپیام تبریک نماینده ویژه آمریکا در امور ایران در مورد راهیابی تیم ملی فوتبال ایران به جام جهانی ۲۰۲۲ و اجازه حضور زنان برای تماشا با واکنش گسترده‌ در شبکه‌های اجتماعی روبه‌رو شد. اینا هم گزینشی بودن تو راست میگی دوبار خفه_شید لامصب ها به خاطر کرونا محدود بوده اگر بفهمید که میدونم سخته براتون فشار بیشتر یعنی قحطی در ایران و فشار مضاعف بر مردم. کمی فکر می باید….
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

بلاروس: در صورت حمله مستقیم به روسیه در کنار آن وارد جنگ می‌شویمرئیس جمهور بلاروس اعلام کرد که این کشور در صورت حمله مستقیم به روسیه در کنار آن وارد جنگ خواهد شد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

آمار رسمی کرونا در ایران؛ شناسایی نزدیک به ۱۷ هزار مبتلای جدید، افزایش ابتلا در کودکانهمزمان با افزایش موارد روزانه ابتلا به کرونا در ایران، یک عضو ستاد مقابله با کرونا درباره کمبود تخت‌های آی‌سی‌یو برای کودکان و بزرگسالان در بیمارستان‌ها هشدار داد.
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

طغیان امیکرون در بند ۴ زندان اوین؛ دست‌کم ۲۰ نفر مبتلا شده‌اند
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

بازدید رئیس جمهور از مرکز رسیدگی به درخواست‌های مردمی در رشتآیت الله رئیسی از مرکز ارتباطات مردمی ریاست جمهوری در رشت بازدید و بر لزوم پاسخگویی دقیق و سریع به درخواست‌ها و مطالبات مردمی تاکید کرد/ مرکز ارتباطات مردمی ریاست جمهوری در هر سفر استانی درخواست‌ها و مطالبات مردمی را دریافت و پیگیری می‌کند و پاسخ می‌دهد
منبع: PadDolat - 🏆 18. / 51 ادامه مطلب »

بایدن به شرق اروپا نیرو می‌فرستد/تلاش‌های دیپلماتیک انگلیس برای مهار 'حمام خون' در اوکراینبایدن به شرق اروپا نیرو می‌فرستد جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا اعلام کرد که در بحبوحه تشدید تنش‌ها با مسکو بر سر اوکراین، 'به زودی' تعداد کمی از سربازان آمریکایی را به شرق اروپا اعزام می‌کند.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »