ریزش برج متروپل؛ ده کشته، ده‌ها مفقود و جو امنیتی در آبادان | DW | 24.05.2022

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 37 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 18%
  • Publisher: 63%

عملیات آواربرداری در خیابان امیری آبادان ادامه دارد و سرنوشت ده‌ها نفر مشخص نیست. دادگستری خوزستان از دستگیری ۸ تن از دست‌اندرکاران احداث بنا خبر داد. فضای شهر ملتهب است و مردم شهردار را کتک زده‌اند.

ایران اخبار, ایران سرفصلها

جست‌وجو و آواربرداری در برج فروریخته متروپل جریان دارد و مدیرعامل هلال احمر خوزستان از پیدا شدن اجساد سه نفر دیگر در طبقه اول ساختمان خبر می‌دهد. بامداد سه‌شنبه سوم خرداد، تعداد کشتگان ده تن و شمار مجروحان ۳۵ نفر اعلام شد. هنوز ده‌ها نفر از جمله کارگران ساختمانی زیر آوار هستند.

ساعانی پس از حادثه، مردم خشمگین آبادان، حسن حمید‌پور، شهردار را که با وجود همه ایرادها برای برج دوقلوی متروپل مجوز صادر کرده بود کتک زدند. شهروندان مجموعه‌ای از مسئولان استانی و حکومتی را عامل ریزش ساختمان می‌دانند و شعارهایی علیه آنها سر داده‌اند. طبق اعلام علی دهقانی، رئیس کل دادگستری خوزستان، هشت تن بازداشت و احضار شده‌اند که مالک و پیمانکار، ناظران طرح و نیروهای شهرداری آبادان هستند.

برج ۱۰ طبقه دوقلو توسط هولدینگ ساخت و ساز عبدالباقی در محله امیری آبادان ساخته شده و در شرف افتتاح قرار داشت. وبسایت"تجارت نیوز" نوشت: «متروپل نه مثل پلاسکوی تهران یک ساختمان قدیمی بود که فرسودگی، عامل فروریختن آن باشد و نه غیرقانونی ساخته شده بود که فروریختن آن را بتوان به عوامل غیرسازه‌ای ربط داد.»

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

روشی که مردم در اعتراضات... آلمان درپیش گرفتند،درست همانطور!درگیری با عوامل شهری درآنجا!

آیا دوران این نگذشته است که می گفته اند همه چیز با پول حل است؟

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

فروریختن یک برج تجاری در آبادان؛ تا کنون دست‌کم سه کشته و بیش از بیست مجروحظهر روز دوشنبه، دوم خرداد، بخش‌هایی از یک ساختمان بزرگ ۱۰ طبقه به‌نام «متروپل» در آبادان به‌طور ناگهانی فرو ریخت.
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

بایدن: آمریکا آماده است برای دفاع از تایوان در برابر چین از نیروی نظامی استفاده کنداظهارات جو بایدن تغییر لحن آشکاری در سیاست دو پهلو ایالات متحده آمریکا در قبال تایوان است.
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

آمار ۴۷درصدی استفاده از ماسک در کشور / پلمب ۸۹۴ واحد صنفی متخلف در هفته اخیرکرونا همچنان در کشور در وضعیت کنترل شده قرار دارد و در حال حاضر تعداد شهرهای قرمز و نارنجی به صفر رسیده است. با این حال تا زمان مهار کامل بیماری همچنان باید روند تکمیل واکسیناسیون و رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی را مورد توجه قرار داد تا مجددا گرفتار تغییرات احتمالی کووید ۱۹ نشویم.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

گرد و غبار آبادان بیش از ۴۲ برابر حد مجازمدیر روابط عمومی اداره‌کل حفاظت محیط زیست خوزستان گفت: غلظت گرد و غبار در آبادان به بیش از ۴۲ برابر حد مجاز رسیده است. هرجا اعتراض میشه یهو غلظت گرد و غبار افزایش پیدا می کنه! روایت خس‌و‌خاشاک به همین دلیل چندین واحد ضد شورش ارسال شده ؟ یا برای کمک به اسیب دیدگان ابادان ارسال شدن ؟؟؟
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

این‌جا آبادان است؛ صدای ما را از ویرانه‌های متروپل می‌شنویدجست‌وجوی نام حسین عبدالباقی، سازنده ساختمان متروپل نشان می‌دهد که او القاب و موقعیت خود را به واسطه ارتباط تنگاتنگ با سرداران سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و قرارگاه سازندگی «خاتم‌الانبیا» به دست آورده است. اطلاع_رسانی آبادان گزارش DehkordiMaryam 👇
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

افزایش ۷۰ درصدی اخراج «مهاجران غیرقانونی» از ترکیه؛ افغان‌ها در صدر فهرستدر تازه‌ترین موارد اخراج، در هفته گذشته نزدیک به هزار مهاجر غیرقانونی در ۹ پرواز به افغانستان بازگشت داده شدند و انتظار می‌رود به زودی هزار و ۶۰۰ نفر دیگر نیز با ۱۲ پرواز چارتر از ترکیه اخراج شوند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »