ریزش برج میامی؛ یافتن پنج قربانی و ادامه عملیات نجات | DW | 27.06.2021

27/06/2021 05:31:00 ب.ظ

جستجو برای یافتن قربانیان یا جان به در بردگان از زیر آوارهای برج فروریخته ادامه دارد. اجساد پنج تن پیدا شده اما ۱۵۶ نفر مفقود هستند که اکثرشان اسرائیلی یا آمریکای لاتینی هستند. بعید است کسی زنده از آوارها بیرون بیاید.

فلوریدا, ریزش برج در میامی

جستجو برای یافتن قربانیان یا جان به در بردگان از زیر آوارهای برج فروریخته ادامه دارد. اجساد پنج تن پیدا شده اما ۱۵۶ نفر مفقود هستند که اکثرشان اسرائیلی یا آمریکای لاتینی هستند. بعید است کسی زنده از آوارها بیرون بیاید.

جستجو برای یافتن قربانیان یا جان به در بردگان از زیر آوارهای برج فروریخته ادامه دارد. اجساد پنج تن پیدا شده اما ۱۵۶ نفر مفقود هستند که اکثرشان اسرائیلی یا آمریکای لاتینی هستند. بعید است کسی زنده از آوارها بیرون بیاید.

در این عملیات، پنج جسد پیدا شد اما تنها سه تن از قربانیان قابل شناسایی بودند. هنوز کسی زنده از زیر آوارها بیرون نیامده و مقامات فلوریدا نگران آن هستند که همه مفقودشدگان مرده باشند. اسرائیل در این میان هیاتی برای کمک‌رسانی و عملیات جست‌وجو به فلوریدا اعزام کرده که سرپرستی آن را  یک سرهنگ ذخیره ارتش اسرائیل بر عهده دارد. یائیر لاپید، وزیر خارجه اسرائیل گفته است: «اسرائیل و آمریکا بهترین دوستان یکدیگرند. ما در این وضع در کنار دوست‌مان آمریکا و در کنار جامعه یهودیان فلوریدا خواهیم بود.»

ادامه مطلب:
DW فارسی »

آغاز «همه‌پرسی» الحاق به روسیه در مناطق اشغالی اوکراین

همه‌پرسی در چهار منطقه از خاک اوکراین که در ماه‌های اخیر از سوی روسیه به اشغال درآمده به صورت رسمی آغاز شد. انتظار می‌رود این همه‌پرسی که تحت نظارت نیروهای ارتش روسیه برگزار می‌شود به الحاق به فدراسیون روسیه رای آری بدهد. ادامه مطلب >>

۱۵۶ نفر مفقود در حادثه ریزش برج! واقعا اگر چنین اتفاقی در ایران رخ میداد همین یورو نیوز دنبال عزل رئیس جمهور بود! الحمدلله ثم الحمدلله چرا فرو ریخت ام می زدید،کی حال داره یه مقاله رو کامل بخونه تا بفهمه چرا ریخت:/

سپاه پس از 'مستعان ۱۱۰' از واکسن ضد کرونا هم رونمایی کرد | DW | 27.06.2021جنجال بر سر 'مستعان ۱۱۰' یا دستگاه کرونا‌یاب سپاه همچنان ادامه دارد. در چنین شرایطی از واکسن 'نورا' رونمایی شده است. واکسن ضد کرونای 'نورا' توسط دانشگاه علوم پزشکی سپاه و در مشارکت با دانشگاه 'امام حسین' تولید شده است. اب و بریز همونجا که می سوزه با_افتخار_ایرانی برکت نورا اسمش مستعان نورا است!!!🤮 ایران در تاریخ برای شما سنگ تمام گذاشت اینچنین سنگ می‌پرانید و ضد ایران هستید؟ shame of you

نخست وزیر هلند: مجارستان به حقوق دگرباشان جنسی احترام بگذارد یا اتحادیه اروپا را ترک کندنخست وزیر هلند: مجارستان به حقوق دگرباشان جنسی احترام بگذارد یا اتحادیه اروپا را ترک کند در روزهای اخیر تصویب قانون جدیدی در مجارستان که انتشار مطالب مرتبط با درباره دگرباشان جنسی را ممنوع می‌کند، با انتقادات زیادی مواجه شده است. باورش سخته که در دنیایی ودر زمانی زندگی میکنیم که یه عده نگرانن مبادا به یک مشت موجود کثیف وهرزه که فقط باید از بالای کوه پرتشون کرد پایین‌‌ توهین بشه!!!!!! دگر باش همون اوبنه ایه دیگه؟یعنی همون کونی

رونمایی از ویندوز ۱۱؛ امکانات بیشتر و مناقشه فزون‌تر با رقبا | DW | 25.06.2021همه‌گیری کرونا تأثیرش را روی سیستم عامل جدید مایکروسافت یعنی ویندوز ۱۱ هم گذاشته است: ادغام تیمز و بهبود سرعت و عملکرد ویندوز ۱۱ در اجرای بازی‌ها. ویندوز۱۱ از اپلیکیشن‌های اندرویدی هم پشتیبانی می‌کند. رقیبان معترض‌اند.

توهم کاذب ناشی از دیدن تصاویر خیالی چگونه بوجود می‌آید؟اعتمادآنلاین گزارش می‌دهد: توهم کاذب ناشی از دیدن تصاویر خیالی چگونه به وجود می‌آید؟ محققان عقیده دارند که تصاویر ذهنی و توهماتی که گنزفلیکر آنها را به وجود آورده بوسیله فرایندهای مغزی مشابه تولید شده است.

رونمایی از واکسن اسپوتنیک در کرجرونمایی از واکسن اسپوتنیک در کرج تولید واکسن اسپوتنیک در مجموعه دارویی اکتوور با ظرفیت دو میلیون دُز در ماه با حضور وزیر بهداشت آغاز شد.

دستور دادم ایمنی اتوبوس‌ها بررسی شود/ تحقیق از هشت نفر در رابطه با پرونده ویلموتسرییس سازمان بازرسی کل کشور: *واکسن برکت بالای ۹۲-۹۳ درصد ایمنی ایجاد می‌کند *البته ممکن است برخی عوارض را ایجاد کند *این‌که ثابت شود و پزشکی قانونی اعلام کند فوت در اثر واکسن بوده را نداشتیم *در رابطه با پرونده ویلموتس از هشت نفر تحقیق به عمل آمده است کجای دنیا یک مقام غیر بهداشتی آنهم با لباس مذهبی در مورد یک کالای مهم پزشکی اظهار نظر میکند. دیوانه خانه اصن بالای ۱۰۰٪ ، کی به کیه

تلاش امدادگران برای یافتن نشانی از زندگی در زیر آوارهای ساختمان فروریخته در میامی ادامه دارد.ایران سپاه پس از"مستعان ۱۱۰" از واکسن ضد کرونا هم رونمایی کرد جنجال بر سر"مستعان ۱۱۰" یا دستگاه کرونا‌یاب سپاه همچنان ادامه دارد.مارک روته، نخست وزیر هلند به گزارش رویترز، مارک روته، نخست وزیر هلند، به ویکتور اوربان همتای مجارستانی خود گفته است که مجارستان باید به حقوق دگرباشان جنسی احترام بگذارد، یا از اتحادیه اروپا خارج شود.مایکروسافت تیمز به‌عنوان یکی از بزرگ‌ترین پلتفرم‌های چت و ویدیوکنفرانس با اسلک یا زوم رقابت می‌کند که حالا ادغام تیمز در ویندوز جدید رقیبان را بیش از پیش نگران کرده مایکروسافت از نسخه جدید ویندوز رونمایی کرد.

تاکنون اجساد پنج تن پیدا شده که تنها سه نفرشان قابل شناسایی بودند. برج مسکونی چمپلین در شمال ساحل فلوریدا، در اولین ساعات بامداد پنجشنبه فروریخت؛ وقتی که اکثر سکنه خواب بودند. واکسن ضد کرونای"نورا" توسط دانشگاه علوم پزشکی سپاه و در مشارکت با دانشگاه"امام حسین" تولید شده است. برج شهر"سورفساید"  در حوالی میامی ۱۳۶ آپارتمان داشت و ۵۵ واحد در هنگام واقعه فرو ریختند. گزارش‌های خبری از درگیری شخصی میان ۲۷ رهبر اتحادیه اروپا شرکت‌کننده در اجلاس بروکسل حکایت دارد. گروهی که بیدار بودند و آسیب ندیده بودند، با کمک پلکان اضطراری یا از طریق بالکن‌ها خود را نجات دادند. خبری که در رسانه‌های رسمی جمهوری اسلامی ایران نیز بازتاب یافت.   روز شنبه دو جرثقیل بزرگ به کمک تیم نجات آمده بود اما بروز آتش‌سوزی در حین خاکبرداری، عملیات تجسس را کند کرد. سرویس"ایکس باکس گیم پَس" با اپلیکیشن جدید ایکس باکس، در ویندوز ۱۱ ادغام شده که شامل"ایکس‌کلاد" است که به کاربران امکان می‌دهد بازی‌ها را از مایکروسافت کلود استریم کنند.

با این همه کاوش‌ها در میان بوی تند لاستیک سوخته و پلاستیک‌ ذوب شده ادامه یافت. شماری از مسئولان مملکتی و از جمله سعید نمکی، وزیر بهداشت جمهوری اسلامی نیز در این مراسم حضور داشتند.» امانوئل مکرون، رئیس جمهوری فرانسه، نیز تصویب این قانون جدید در مجارستان را «نبرد علیه تمدن و فرهنگ» توصیف کرد.  در این عملیات، پنج جسد پیدا شد اما تنها سه تن از قربانیان قابل شناسایی بودند. هنوز کسی زنده از زیر آوارها بیرون نیامده و مقامات فلوریدا نگران آن هستند که همه مفقودشدگان مرده باشند. به کانال اینستاگرام دویچه وله فارسی بپیوندید مدعی است که این واکسن محصول کار ۱۶ ماهه پژوهشگران این دانشگاه بوده و"نوترکیب" است و عوارض هم ندارد.  بستگان و اطرافیان ناپدیدشدگان روزهای گذشته در حوالی محل حادثه جمع شده و عکس‌های عزیزان خود را در میان شمع و گل به در و دیوار آویخته‌اند. در این روش که هنوز علیه هیچ کشوری اعمال نشده است، از کمک‌های مالی اتحادیه اروپا به اعضایی که قوانین دموکراتیک را نقض می‌کند، کاسته می‌شود.  مارکو روبیو، سناتور جمهوریخواه فلوریدا اعلام کرده که مفقودشدگان عمدتا مهاجرانی هستند که از آرژانتین، اروگوئه یا پاراگوئه آمده‌اند. رونمایی از واکسن ضد کرونای سپاه پاسداران در شرایطی صورت می‌گیرد که جنجال بر سر دستگاه"ویروس‌یاب" سپاه به نام"مستعان ۱۱۰" هنوز ادامه دارد. دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید از دیگر قابلیت‌ها و تغییرات در ویندوز ۱۱ می‌توان به این موارد اشاره کرد: چینش ویجت‌هایی مانند وضعیت آب و هوا در نقاط مختلف نمایشگر، سازگاری بیشتر با نمایشگر لمسی،"اسنپ لی‌آوت" که به کاربر اجازه می‌دهد چینش دلخواه را برای اپلیکیشن‌های درحال اجرا پیاده کند و"اسنپ گروپز" که مجموعه‌ای از اپلیکیشن‌هاست که می‌توان به آسانی از طریق تسکبار به آنها دسترسی داشت.

او گفته که دستکم چهار کانادایی نیز در لیست ناپدیدشدگان قرار دارند. شمار زیادی از ساکنان برج یهودی بوده‌اند. حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسدارن درباره این دستگاه"منحصر به فرد" چنین گفته بود: «ویروس را داخل خشاب دستگاه می‌گذارند و میدان مغناطیسی که این ویروس ایجاد می‌کند باعث می‌شود که این آنتن هر کجا که ویروس مشابهی را پیدا کند، در شعاع صد متری به سمت آن حرکت کند و ویروس در آن نقطه شناسایی شود. ویکتور اوربان او در سال‌های اخیر رویکرد محافظه‌کارانه شدیدی را ترویج سیاست‌های داخلی خود در پیش گرفته است، و می‌گوید که ارزش‌های سنتی کاتولیک تحت فشار ارزش‌های لیبرال غربی قرار دارد. اسرائیل در این میان هیاتی برای کمک‌رسانی و عملیات جست‌وجو به فلوریدا اعزام کرده که سرپرستی آن را  یک سرهنگ ذخیره ارتش اسرائیل بر عهده دارد. یائیر لاپید، وزیر خارجه اسرائیل گفته است: «اسرائیل و آمریکا بهترین دوستان یکدیگرند. گزارش تصویری؛ ویروس جهش‌یافته کرونا در هند بیداد می‌کند بستگان یکی از درگذشتگان، در مقابل بیمارستانی در احمد‌آباد هند عزاداری می کنند. ما در این وضع در کنار دوست‌مان آمریکا و در کنار جامعه یهودیان فلوریدا خواهیم بود. تصویب این قانون در مجارستان با اعتراضاتی در سایر کشورهای اروپایی از جمله آلمان مواجه شد. همین قابلیت‌ها و یکه‌تازی‌ها با انتقاد رقیبان روبرو شده است.

» این برج در سال ۱۹۸۱ ساخته شده بود. در عرض ۲۴ ساعت بیش از ۳۳۰ هزار نفر به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند. در گزارش بازدید فنی مهندسان مشاور از برج در سال ۲۰۱۸، گوشزد شده بود که بنا از نظر ساختاری ایراداتی دارد؛ از جمله نشست پی، ترک در دیوارها و تخریب‌هایی در زیرزمین و پارکینگ. در آن گزارش آمده بود که مشکلات می‌توانند ناشی از رطوبت و خاک نمکی فلوریدا و جمع شدن آب در شالوده برج باشند. بیش از یک میلیون نفر در هند تنها در چهار روز گذشته به این ویروس آلوده شده‌اند. یکی از این افراد توانست از موانع امنیتی عبور کند. هم‌چنین گفته شده بود که باید سریعا به این مشکل رسیدگی شود وگرنه سطح تخریب سازه بتنی، پیشروی خواهد کرد. این هشدار البته به خطر فروریزی برج اشاره‌ای نداشت. شوچین باجاج ، پزشک هندی و مدیر یک بیمارستان زنجیره‌ای به دویچه وله گفت: «ما تخت‌، اکسیژن و دارو نداریم. اسلک ادعا کرده بود که افزوذن تیمز به جمع نرم‌افزاری آفیس، برتری رقابتی ناعادلانه‌ای را نصیب مایکروسافت می‌کند.

فرماندار فلوریدا گفته که تخلیه یک برج مشابه این بنا در دست بررسی و اقدام است؛ هر چند هیچ شواهدی مبنی بر خطر فروریزی وجود ندارد. ولی ورزشگاه‌های چند شهر دیگر آلمان از جمله برلین، فرانکفورت، و کلن، چهارشنبه در همبستگی با دگرباشان جنسی، استادیوم‌های خود را رنگین‌کمانی نورپردازی کردند. رسانه‌ها و خبرنگاران بیش از هر چیز به دنبال علت ریزش برج و قصور در نادیده گرفتن گزارش‌های نظارت فنی ساختمان هستند. اوضاع کشور کاملا وخیم است. شهردار میامی اما در کنفرانس مطبوعاتی تاکید کرده که اولویت اصلی، جست‌وجوی آوارها برای یافتن زنده‌های احتمالی یا بیرون آوردن اجساد است. فاجعه‌بارترین ریزش‌ پل‌ها و ساختمان‌ها در جهان پل جنوا، ایتالیا ۱۴ اوت ۲۰۱۸ در پی سقوط بخشی از پل بزرگراهی در منطقه جنوا واقع در شمال ایتالیا، دست‌کم ۳۵ نفر جان خود را از دست دادند. این مرد حداقل توانسته در احمد باد در یک ریکشا، یک کپسول کمیاب اکسیژن تهیه کند. پارلمان مجارستان محتوای مربوط با دگرباشان جنسی برای افراد زیر ۱۸ سال در مدارس را ممنوع کرد پارلمان مجارستان قانونی را تصویب کرد که بر آن اساس، انتشار مطالب مرتبط با مسائل دگرباشان جنسی در مدارس ممنوع می‌شود. بنا بر گزارش‌ها بخشی از این پل به طول حدود ۸۰ متر پس از بارندگی‌های سیل‌آسا، به طور ناگهانی از ارتفاع ۵۰ متری به زمین سقوط کرد. تاریخ.

به هنگام ریزش پل هشت خودرو در حال عبور از روی آن بودند. اکسیژن در برخی از بیمارستان‌ها تقریباً تمام شده است. در همین حال بیش از ۲۰ دستگاه خودرو نیز به دلیل ریزش پل با یکدیگر تصادف کردند. به گفته مدیران شبکه‌های خصوصی مجارستان، با توجه به تصویب این‌ قانون، نمایش برخی فیلم‌ها یا سریال‌هایی مانند «خانواده مدرن» دیگر امکان‌پذیر نخواهد بود. فاجعه‌بارترین ریزش‌ پل‌ها و ساختمان‌ها در جهان پل کیراخارا، کلمبیا پل کیراخارا با هدف اتصال دو تونل به یکدیگر ساخته شد. در حال حاضر اکسیژن با قیمت‌های گزافی در بازار سیاه معامله می‌شود. اما ژانویه امسال زمانی که قرار بود دو نیمه ساخته شده پل به یکدیگر وصل شود، یکی از پایلون‌ها (ستون اصلی نگهدارنده پل) به دلیل خطای محاسباتی در مهندسی شکست و ۹ نفر جان خود را از دست دادند. به دلیل همین خطای فنی بیم آن می‌رفت که نیمه دیگر پل نیز فرو بریزد. گزارش تصویری؛ ویروس جهش‌یافته کرونا در هند بیداد می‌کند جمعه‌شب حریقی در این بیمارستان در حوالی بمبئی رخ داد و کل بخش مراقبت‌های ویژه سوخت ، حداقل ۱۳ بیمار کووید ۱۹ در این حادثه جان باختند..

از همین در ماه ژوئیه پل را به طور کامل منفجر کردند. فاجعه‌بارترین ریزش‌ پل‌ها و ساختمان‌ها در جهان پل ستودنکا، جمهوری چک این پل ۸ اوت ۲۰۰۸ زمانی که کارگران مشغول تعمیر آن بودند، فروریخت. اما آتش سوزی‌های خطرناک اغلب در هند - حتی در بیمارستان‌ها - رخ می دهد. در لحظه وقوع حادثه یک قطار به سمت این پل در حرکت بود. هر چند راننده قطار تلاش کرد به موقع ترمز کند، اما دیگر دیر شده بود و قطار با سرعت ۱۲۰ کیلومتر در ساعت با ویرانه‌های فروریخته پل برخورد کرد. وسایل ایمنی برای مهار آتش اغلب ناکافی است و به ندرت درب‌های خروج اضطراری وجود دارد. هنوز دلیل مشخص فروریختن این پل به طور قطع معلوم نشده اما چندین نقص در مهندسی سازه پیدا شد.

فاجعه‌بارترین ریزش‌ پل‌ها و ساختمان‌ها در جهان پل می‌سی‌سی‌پی، ایالات متحده آمریکا پل می‌سی‌سی‌پی به طول ۵۸۱ متر در شهر مینیاپولیس واقع شده بود و دو بخش شهر را به یکدیگر متصل می‌کرد. در حال حاضر روزانه بیش از ۲ هزار نفر به لیست قربانیان اضافه می شود. روی پل هشت باند خودرو وجود داشت اما به دلیل تعمیرات که چند روز پیش از فروریختن پل آغاز شده بود، همه باندها مسدود و تنها یک باند برای تردد خودروها باز مانده بود. روز اول اوت ۲۰۰۷ در ساعت اوج ترافیک این پل ناگهان فروریخت. گزارش تصویری؛ ویروس جهش‌یافته کرونا در هند بیداد می‌کند با گسترش سریع ویروس جهش‌یافته کرونا ، وضعیت در هند بدتر می شود. ۱۳ تن جان خود را از دست دادند. علت حادثه خطای محاسباتی و فنی اعلام شد.1.

فاجعه‌بارترین ریزش‌ پل‌ها و ساختمان‌ها در جهان ساختمان سامپونگ، کره جنوبی تنها چند ثانیه کافی بود تا ساختمام سامپونگ در شهر سئول با خاک یکسان شود. روز ۲۹ ژوئن ۱۹۹۵ بیش از ۵۰۰ نفر به دلیل ریزش این مرکز خرید جان خود را از دست دادند. ایران و آلمان از جمله این کشورها هستند. دلیل این حادثه سهل‌انگاری و نادیده گرفتن اصول مهندسی و همچنین استفاده از مصالح ساختمانی با کیفیت پایین اعلام شد. فاجعه‌بارترین ریزش‌ پل‌ها و ساختمان‌ها در جهان ساختمان رانا پلازا، بنگلادش ریزش این ساختمان هشت طبقه یکی از بزرگترین تراژدی‌های تاریخی بود. گزارش تصویری؛ ویروس جهش‌یافته کرونا در هند بیداد می‌کند بیش از ۳ /۱ میلیارد نفر در هند زندگی می کنند، اما تا کنون فقط دو درصد از جمعیت بزرگسال واکسینه شده‌اند. ۱۱۳۵ نفر در این حادثه که ۲۴ آوریل ۲۰۱۳ رخ داد، کشته شدند.

یک روز پیش از فرو ریختن این ساختمان ترک‌هایی در دیوارها پدیدار شده بودند و پلیس ورود به ساختمان را ممنوع کرده بود. از اول ماه مه، قرار است که واکسن‌ برای همه شهروندان بالای ۱۸ سال فراهم شود. اما کسی به این ممنوعیت توجهی نکرد. بیشتر قربانیان این سانحه دلخراش کارگرانی بودند که در کارگاه‌های دوخت و تولید لباس واقع در این ساختمان کار می‌کردند. همه‌گیری کرونا باعث نشد میلیون‌ها زائر از سفر به شهر Kumbh Mela و آب تنی دسته جمعی و بدون ماسک در رود گنگ خودداری کنند. فاجعه‌بارترین ریزش‌ پل‌ها و ساختمان‌ها در جهان ساختمان پلاسکو، ایران صبح پنج‌شنبه، سی‌ام دی‌ماه سال ۹۵ پس از وقوع آتش‌سوزی در طبقه نهم ساختمان پلاسکو، شعله‌های آتش به سرعت به طبقه‌های بالایی سرایت کرد و کل بنا در کمتر از ۴ ساعت فروریخت. ریزش ساختمان در حالی رخ داد که تعداد زیادی از مأموران آتش‌نشانی در بیرون و داخل ساختمان سعی در مهار آتش داشتند. گزارش تصویری؛ ویروس جهش‌یافته کرونا در هند بیداد می‌کند سیاستمداران هم الگوی خوبی برای شهروندان نبوده‌اند.

در این حادثه بیش از ۲۰ نفر از جمله ۱۶ مأمور آتش‌نشانی جان خود را از دست دادند. در همین زمینه: . حتی نارندرا مودی‌، نخست وزیر نیز در یکی از این سخنرانی‌ها و در حلقه فشرده هواداران حضور یافت.