فلوریدا, ریزش برج در میامی

فلوریدا, ریزش برج در میامی

ریزش برج میامی؛ یافتن پنج قربانی و ادامه عملیات نجات | DW | 27.06.2021

جستجو برای یافتن قربانیان یا جان به در بردگان از زیر آوارهای برج فروریخته ادامه دارد. اجساد پنج تن پیدا شده اما ۱۵۶ نفر مفقود هستند که اکثرشان اسرائیلی یا آمریکای لاتینی هستند. بعید است کسی زنده از آوارها بیرون بیاید.

27/06/2021 05:31:00 ب.ظ

جستجو برای یافتن قربانیان یا جان به در بردگان از زیر آوارهای برج فروریخته ادامه دارد. اجساد پنج تن پیدا شده اما ۱۵۶ نفر مفقود هستند که اکثرشان اسرائیلی یا آمریکای لاتینی هستند. بعید است کسی زنده از آوارها بیرون بیاید.

جستجو برای یافتن قربانیان یا جان به در بردگان از زیر آوارهای برج فروریخته ادامه دارد. اجساد پنج تن پیدا شده اما ۱۵۶ نفر مفقود هستند که اکثرشان اسرائیلی یا آمریکای لاتینی هستند. بعید است کسی زنده از آوارها بیرون بیاید.

برج شهر"سورفساید"  در حوالی میامی ۱۳۶ آپارتمان داشت و ۵۵ واحد در هنگام واقعه فرو ریختند. گروهی که بیدار بودند و آسیب ندیده بودند، با کمک پلکان اضطراری یا از طریق بالکن‌ها خود را نجات دادند.  روز شنبه دو جرثقیل بزرگ به کمک تیم نجات آمده بود اما بروز آتش‌سوزی در حین خاکبرداری، عملیات تجسس را کند کرد. با این همه کاوش‌ها در میان بوی تند لاستیک سوخته و پلاستیک‌ ذوب شده ادامه یافت. 

رضا پهلوی با انتقاد از اتحادیه اروپا: مشروعیت بخشیدن به رئیسی همانند یک سیلی بود شاهزاده رضا پهلوی: فرصت کوبیدن واپسین میخ به تابوت جمهوری اسلامی فراهم شده است عفو بین‌الملل: «جنایات علیه بشریت» بر مراسم تحلیف رئيسی «سایه‌ای سهمگین» انداخته؛ افزایش انتقادها از سفر نماینده اتحادیه اروپا به تهران

در این عملیات، پنج جسد پیدا شد اما تنها سه تن از قربانیان قابل شناسایی بودند. هنوز کسی زنده از زیر آوارها بیرون نیامده و مقامات فلوریدا نگران آن هستند که همه مفقودشدگان مرده باشند. بستگان و اطرافیان ناپدیدشدگان روزهای گذشته در حوالی محل حادثه جمع شده و عکس‌های عزیزان خود را در میان شمع و گل به در و دیوار آویخته‌اند. 

مارکو روبیو، سناتور جمهوریخواه فلوریدا اعلام کرده که مفقودشدگان عمدتا مهاجرانی هستند که از آرژانتین، اروگوئه یا پاراگوئه آمده‌اند. او گفته که دستکم چهار کانادایی نیز در لیست ناپدیدشدگان قرار دارند. شمار زیادی از ساکنان برج یهودی بوده‌اند.اسرائیل در این میان هیاتی برای کمک‌رسانی و عملیات جست‌وجو به فلوریدا اعزام کرده که سرپرستی آن را  یک سرهنگ ذخیره ارتش اسرائیل بر عهده دارد. یائیر لاپید، وزیر خارجه اسرائیل گفته است: «اسرائیل و آمریکا بهترین دوستان یکدیگرند. ما در این وضع در کنار دوست‌مان آمریکا و در کنار جامعه یهودیان فلوریدا خواهیم بود.» headtopics.com

این برج در سال ۱۹۸۱ ساخته شده بود. در گزارش بازدید فنی مهندسان مشاور از برج در سال ۲۰۱۸، گوشزد شده بود که بنا از نظر ساختاری ایراداتی دارد؛ از جمله نشست پی، ترک در دیوارها و تخریب‌هایی در زیرزمین و پارکینگ.در آن گزارش آمده بود که مشکلات می‌توانند ناشی از رطوبت و خاک نمکی فلوریدا و جمع شدن آب در شالوده برج باشند. هم‌چنین گفته شده بود که باید سریعا به این مشکل رسیدگی شود وگرنه سطح تخریب سازه بتنی، پیشروی خواهد کرد. این هشدار البته به خطر فروریزی برج اشاره‌ای نداشت.

فرماندار فلوریدا گفته که تخلیه یک برج مشابه این بنا در دست بررسی و اقدام است؛ هر چند هیچ شواهدی مبنی بر خطر فروریزی وجود ندارد.رسانه‌ها و خبرنگاران بیش از هر چیز به دنبال علت ریزش برج و قصور در نادیده گرفتن گزارش‌های نظارت فنی ساختمان هستند. شهردار میامی اما در کنفرانس مطبوعاتی تاکید کرده که اولویت اصلی، جست‌وجوی آوارها برای یافتن زنده‌های احتمالی یا بیرون آوردن اجساد است.

فاجعه‌بارترین ریزش‌ پل‌ها و ساختمان‌ها در جهانپل جنوا، ایتالیا۱۴ اوت ۲۰۱۸ در پی سقوط بخشی از پل بزرگراهی در منطقه جنوا واقع در شمال ایتالیا، دست‌کم ۳۵ نفر جان خود را از دست دادند. بنا بر گزارش‌ها بخشی از این پل به طول حدود ۸۰ متر پس از بارندگی‌های سیل‌آسا، به طور ناگهانی از ارتفاع ۵۰ متری به زمین سقوط کرد. به هنگام ریزش پل هشت خودرو در حال عبور از روی آن بودند. در همین حال بیش از ۲۰ دستگاه خودرو نیز به دلیل ریزش پل با یکدیگر تصادف کردند.

فاجعه‌بارترین ریزش‌ پل‌ها و ساختمان‌ها در جهانپل کیراخارا، کلمبیاپل کیراخارا با هدف اتصال دو تونل به یکدیگر ساخته شد. اما ژانویه امسال زمانی که قرار بود دو نیمه ساخته شده پل به یکدیگر وصل شود، یکی از پایلون‌ها (ستون اصلی نگهدارنده پل) به دلیل خطای محاسباتی در مهندسی شکست و ۹ نفر جان خود را از دست دادند. به دلیل همین خطای فنی بیم آن می‌رفت که نیمه دیگر پل نیز فرو بریزد. از همین در ماه ژوئیه پل را به طور کامل منفجر کردند. headtopics.com

سیزده تشکل اپوزیسیون ایرانی می‌گویند همکاری با یکدیگر را سازمان‌یافته می‌کنند دیدگاه | خاطره یک عضو سازمان مجاهدین خلق از ملاقات با رئیسی در هیات مرگ محمدرضا گرایی دومین مدال طلا المپیک را برای ایران کسب کرد | DW | 04.08.2021

فاجعه‌بارترین ریزش‌ پل‌ها و ساختمان‌ها در جهانپل ستودنکا، جمهوری چکاین پل ۸ اوت ۲۰۰۸ زمانی که کارگران مشغول تعمیر آن بودند، فروریخت. در لحظه وقوع حادثه یک قطار به سمت این پل در حرکت بود. هر چند راننده قطار تلاش کرد به موقع ترمز کند، اما دیگر دیر شده بود و قطار با سرعت ۱۲۰ کیلومتر در ساعت با ویرانه‌های فروریخته پل برخورد کرد. هنوز دلیل مشخص فروریختن این پل به طور قطع معلوم نشده اما چندین نقص در مهندسی سازه پیدا شد.

فاجعه‌بارترین ریزش‌ پل‌ها و ساختمان‌ها در جهانپل می‌سی‌سی‌پی، ایالات متحده آمریکاپل می‌سی‌سی‌پی به طول ۵۸۱ متر در شهر مینیاپولیس واقع شده بود و دو بخش شهر را به یکدیگر متصل می‌کرد. روی پل هشت باند خودرو وجود داشت اما به دلیل تعمیرات که چند روز پیش از فروریختن پل آغاز شده بود، همه باندها مسدود و تنها یک باند برای تردد خودروها باز مانده بود. روز اول اوت ۲۰۰۷ در ساعت اوج ترافیک این پل ناگهان فروریخت. ۱۳ تن جان خود را از دست دادند. علت حادثه خطای محاسباتی و فنی اعلام شد.

فاجعه‌بارترین ریزش‌ پل‌ها و ساختمان‌ها در جهانساختمان سامپونگ، کره جنوبیتنها چند ثانیه کافی بود تا ساختمام سامپونگ در شهر سئول با خاک یکسان شود. روز ۲۹ ژوئن ۱۹۹۵ بیش از ۵۰۰ نفر به دلیل ریزش این مرکز خرید جان خود را از دست دادند. دلیل این حادثه سهل‌انگاری و نادیده گرفتن اصول مهندسی و همچنین استفاده از مصالح ساختمانی با کیفیت پایین اعلام شد.

فاجعه‌بارترین ریزش‌ پل‌ها و ساختمان‌ها در جهانساختمان رانا پلازا، بنگلادشریزش این ساختمان هشت طبقه یکی از بزرگترین تراژدی‌های تاریخی بود. ۱۱۳۵ نفر در این حادثه که ۲۴ آوریل ۲۰۱۳ رخ داد، کشته شدند. یک روز پیش از فرو ریختن این ساختمان ترک‌هایی در دیوارها پدیدار شده بودند و پلیس ورود به ساختمان را ممنوع کرده بود. اما کسی به این ممنوعیت توجهی نکرد. بیشتر قربانیان این سانحه دلخراش کارگرانی بودند که در کارگاه‌های دوخت و تولید لباس واقع در این ساختمان کار می‌کردند. headtopics.com

فاجعه‌بارترین ریزش‌ پل‌ها و ساختمان‌ها در جهانساختمان پلاسکو، ایرانصبح پنج‌شنبه، سی‌ام دی‌ماه سال ۹۵ پس از وقوع آتش‌سوزی در طبقه نهم ساختمان پلاسکو، شعله‌های آتش به سرعت به طبقه‌های بالایی سرایت کرد و کل بنا در کمتر از ۴ ساعت فروریخت. ریزش ساختمان در حالی رخ داد که تعداد زیادی از مأموران آتش‌نشانی در بیرون و داخل ساختمان سعی در مهار آتش داشتند. در این حادثه بیش از ۲۰ نفر از جمله ۱۶ مأمور آتش‌نشانی جان خود را از دست دادند.

ادامه مطلب: DW فارسی »

Telegram: Instant View

۱۵۶ نفر مفقود در حادثه ریزش برج! واقعا اگر چنین اتفاقی در ایران رخ میداد همین یورو نیوز دنبال عزل رئیس جمهور بود! الحمدلله ثم الحمدلله چرا فرو ریخت ام می زدید،کی حال داره یه مقاله رو کامل بخونه تا بفهمه چرا ریخت:/

سپاه پس از 'مستعان ۱۱۰' از واکسن ضد کرونا هم رونمایی کرد | DW | 27.06.2021جنجال بر سر 'مستعان ۱۱۰' یا دستگاه کرونا‌یاب سپاه همچنان ادامه دارد. در چنین شرایطی از واکسن 'نورا' رونمایی شده است. واکسن ضد کرونای 'نورا' توسط دانشگاه علوم پزشکی سپاه و در مشارکت با دانشگاه 'امام حسین' تولید شده است. اب و بریز همونجا که می سوزه با_افتخار_ایرانی برکت نورا اسمش مستعان نورا است!!!🤮 ایران در تاریخ برای شما سنگ تمام گذاشت اینچنین سنگ می‌پرانید و ضد ایران هستید؟ shame of you

نخست وزیر هلند: مجارستان به حقوق دگرباشان جنسی احترام بگذارد یا اتحادیه اروپا را ترک کندنخست وزیر هلند: مجارستان به حقوق دگرباشان جنسی احترام بگذارد یا اتحادیه اروپا را ترک کند در روزهای اخیر تصویب قانون جدیدی در مجارستان که انتشار مطالب مرتبط با درباره دگرباشان جنسی را ممنوع می‌کند، با انتقادات زیادی مواجه شده است.

رونمایی از ویندوز ۱۱؛ امکانات بیشتر و مناقشه فزون‌تر با رقبا | DW | 25.06.2021همه‌گیری کرونا تأثیرش را روی سیستم عامل جدید مایکروسافت یعنی ویندوز ۱۱ هم گذاشته است: ادغام تیمز و بهبود سرعت و عملکرد ویندوز ۱۱ در اجرای بازی‌ها. ویندوز۱۱ از اپلیکیشن‌های اندرویدی هم پشتیبانی می‌کند. رقیبان معترض‌اند.

توهم کاذب ناشی از دیدن تصاویر خیالی چگونه بوجود می‌آید؟اعتمادآنلاین گزارش می‌دهد: توهم کاذب ناشی از دیدن تصاویر خیالی چگونه به وجود می‌آید؟ محققان عقیده دارند که تصاویر ذهنی و توهماتی که گنزفلیکر آنها را به وجود آورده بوسیله فرایندهای مغزی مشابه تولید شده است.

رونمایی از واکسن اسپوتنیک در کرجرونمایی از واکسن اسپوتنیک در کرج تولید واکسن اسپوتنیک در مجموعه دارویی اکتوور با ظرفیت دو میلیون دُز در ماه با حضور وزیر بهداشت آغاز شد.

دستور دادم ایمنی اتوبوس‌ها بررسی شود/ تحقیق از هشت نفر در رابطه با پرونده ویلموتسرییس سازمان بازرسی کل کشور: *واکسن برکت بالای ۹۲-۹۳ درصد ایمنی ایجاد می‌کند *البته ممکن است برخی عوارض را ایجاد کند *این‌که ثابت شود و پزشکی قانونی اعلام کند فوت در اثر واکسن بوده را نداشتیم *در رابطه با پرونده ویلموتس از هشت نفر تحقیق به عمل آمده است کجای دنیا یک مقام غیر بهداشتی آنهم با لباس مذهبی در مورد یک کالای مهم پزشکی اظهار نظر میکند. دیوانه خانه اصن بالای ۱۰۰٪ ، کی به کیه