ریاض: جامعه بین المللی باید با اقدامات ایران مقابله کند

  • 📰 aa_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 36 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 18%
  • Publisher: 53%

عادل الجبیر، وزیر مشاور در امور سیاست خارجی عربستان_سعودی در واکنش به توقیف نفتکش انگلیسی از سوی ایران در تنگه هرمز از جامعه جهانی خواست اقداماتی را برای جلوگیری از چنین رفتاری انجام دهد.

ایران اخبار, ایران سرفصلها

عادل الجبیر وزیر مشاور در امور سیاست خارجی عربستان سعودی به توقیف نفتکش انگلیسی توسط ایران واکنش نشان داده و از جامعه بین المللی خواست با اقدامات این کشور مقابله کند.عادل الجبیر، وزیر مشاور در امور سیاست خارجی عربستان سعودی در واکنش به توقیف نفتکش انگلیسی از سوی ایران در تنگه هرمز از جامعه جهانی خواست اقداماتی را برای جلوگیری از چنین رفتاری انجام دهد.

وی در صفحه کاربری خود در توییتر نوشت: «: هرگونه آسیب رساندن به آزادی کشتیرانی بین المللی نقض قوانین بین المللی به شمار می‌رود. ایران باید درک کند که اقداماتش و نقض کردن قوانین بین‌المللی، از جمله توقیف کشتی‌ انگلیسی کاملا غیرقابل غیرقابل قبول است». گفتنی است منطقه خودمختار جبل‌الطارق وابسته به دولت بریتانیا در 4 ژوئیه جاری یک نفت‌کش با نام «گریس-1» ایران را به دلیل نقض تحریم‌های اتحادیه اروپا علیه سوریه توقیف کرد.

در همین حال نیروی دریایی سپاه پاسداران ایران نیز روز جمعه 19 ژوئیه جاری نفت‌کش با نام «Steno Impero» انگلستان را در تنگه هرمز توقیف کرد. ایران دلیل این اقدام را عدم رعایت نفت‌کش انگلیس به قوانین بین‌المللی دریایی هنگام عبور از تنگه هرمز اعلام کرد.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

خضری:‌ بازتاب برخورد فیزیکی بر سر حجاب در جامعه مثبت نبودرسول خضری، عضو کمیسیون اجتماعی مجلس، گفت: در شرایط کنونی جامعه، با توجه به تورم، گرانی، استرس، عصبانیت و... باید تعامل و همراهی بیشتری با مردم داشته باشیم. اگر قرار است اصلاحی هم اتفاق بیفتد، باید در قالب فرهنگ‌سازی باشد نه به صورت فیزیکی و چکشی!
منبع: EtemadOnline - 🏆 9. / 59 ادامه مطلب »

سیاوشی: وضعیت فوتبال ایران بعد از اولین بازی ملی مشخص می‌شود🔻طیبه سیاوشی، نماینده تهران در مجلس، در گفت‌وگو با اعتمادآنلاین:قرار است برنامه‌ای که برای والیبال و بسکتبال درباره حضور زنان در ورزشگاه‌ها انجام شد، در فوتبال هم اجرایی میشود/حضور زنان در ورزشگاه مطالبه بخشی از جامعه است این گفت‌وگو را اینجا_بخوانیم یعنی تمام مشکل زنان این کشور تماشای فوتبال فوق مدرن پیروزی و استقلاله چرا از آمار طلاق و ازدواج نمیگید از افزایش سن ازدواج و کاهش نوزادان
منبع: EtemadOnline - 🏆 9. / 59 ادامه مطلب »

استقرار نیرو، جنگنده‌ و سامانه‌های موشکی آمریکا در عربستان شروع شدارتش آمریکا استقرار صدها سرباز، جنگنده و سامانه‌های موشکی در پایگاه شاهزاده سلطان در نزدیکی ریاض را بعد از موافقت پادشاه سعودی با استقبال از نیروهای آمریکایی در عربستان شروع کرد. این گام از ترس تقابل نظامی در سایه تنش‌های روزافزون میان تهران و آمریکا و حملات مداوم انصارالله برداشته شده است.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

دست تندرویان همیشه بر روی ماشه قرار دارد/ قبول دارم که در برخی موارد خوب عمل نکردیم/ ناکارآمد نشان داد‌ن دولت هم اشتباه بزرگی استعضو فراکسیون امید با یبان اینکه بی شک دولت پنهان در کشور وجود دارد ، گفت: دست عوامل تندرو در همه شرایط و مقاطع زمانی بر روی ماشه قرار دارد و این افراد در همه شرایط بدون در نظر گرفتن مصالح در تلاشند تا درون جامعه تنش ایجاد کنند.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

بحران مسکن؛ دارایی‌های یخ‌زده، سرمایه‌داران سرگردانچه خوب بود اگر نه امروز که ۱۰ سال پیش، وقتی نطفه بحران مسکن در ایران بسته می‌شد، کارشناسان هشدار می‌دادند و افکار عمومی را نسبت به آنچه در حال وقوع بود آگاه می‌کردند. جسته و گریخته البته هشدارهایی داده شد، اما چشم و گوش کسی نه در دولت و نه در میان جامعه نمی‌دید و نمی‌شنید.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

احمدی‌نژاد: ایران باید مستقیما با ترامپ مذاکره کنددر حالی که آیت‌الله علی خامنه‌ای رهبر جمهوری اسلامی ایران مذاکره با دولت دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا را 'سم مضاعف' خوانده و قویا با آن مخالفت کرده است، محمود احمدی نژاد رئیس جمهور سابق خواستار مذاکره مستقیم با آمریکا شده است. احمدی نژاد گوه خورده با ترامپ احمدی نژاد دوباره گوه خورد
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »