ریاست دوره‌ای ایتالیا بر گروه 20 آغاز شد

02/12/2020 10:21:00 ق.ظ

#ریاست دوره‌ای #ایتالیا بر #گروه 20 آغاز شد

ریاست, ایتالیا

ریاست دوره‌ای ایتالیا بر گروه 20 آغاز شد

ریاست دوره ای ایتالیا بر گروه 20 اقتصاد برتر جهان به شکل رسمی آغاز شد. - خبرگزاری آناتولی

02.12.2020رم/خبرگزاری آناتولیجوزپه کونته، نخست‌وزیر ایتالیا با انتشار مطلبی در شبکه اجتماعی توئیتر اعلام کرد که ریاست کشورش بر گروه 20 اقتصاد برتر جهان (G20) به شکل رسمی آغاز شده است.کونته در این پیام توئیتری نوشته است: امروز اول دسامبر است و ریاست دورهای ایتالیا بر گروه 20 به شکل رسمی آغاز شده است. ما دعوت شده‌ایم تا پاسخی برای مسائل بین المللی پیدا کنیم، جهان فردا را از امروز بسازیم و جهانی بهتر برای فرزندان خود به میراث بگذاریم".

نخست‌وزیر ایتالیا همچنین بر تمرکز کشورش بر موضوعاتی چون انسان، کره زمین و رفاه طی دوره ریاست کشورش بر گروه 20 تاکید کرده است.پیش بینی می‌شود اجلاس سران گروه 20 اقتصاد برتر جهان 30 و 31 اکتبر سال 2021 در رم پاتخت ایتالیا برگزار شود.

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »

پوتین: مردم در مناطق دونتسک، لوهانسک، خرسون و زاپروژیا یک انتخاب روشن انجام دادند- اخبار اروپا - اخبار بین الملل تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

نخست وزیر ایتالیا برای تسلیم استعفانامه‌اش به کاخ ریاست جمهوری رفتنخست وزیر ایتالیا برای تسلیم استعفانامه‌اش به کاخ ریاست جمهوری رفت به گزارش آسوشیتدپرس، استعفای کونته پس از آن روی داد که ماتارلا، از متحدان اصلی دولت ائتلافی، حمایت حزبی خود از کونته را به دلیل نحوه مدیریت شیوع ویروس_کرونا توسط نخست‌وزیر، پس گرفت. دقيقا نقش اين كشور در جهان چيه كه خبرش رو گذاشتين 😂😂😂😂😂

ماریو دراگی ریاست دولت جدید ایتالیا را پذیرفت و اعضای کابینه خود را معرفی کردکابینه ائتلافی ماریو دراگی طیف‌های گوناگونی از جریان‌های سیاسی از حزب دموکرات و جریان راست افراطی به رهبری ماتئو سالوینی موسوم به «لیگ» گرفته تا حزب راست میانه «فورزا ایتالیا » به رهبری سیلویو برلوسکونی را شامل می‌شود. تو‌ متن نوشتید«جیان‌کارلو جیورجتی» که تلفظ اشتباهیه. باید نوشته بشه جان‌کارلو جورجتی. مثلا شما برای روز بخیر نمی‌گید که بون‌جیورنو! می‌گید؟!

یک روز پس از برکسیت، بریتانیا ریاست گروه ۷ را برعهده گرفتنخست وزیر بریتانیا می‌گوید که امیدوار است با غلیه بر بیماری کووید-۱۹ این کشور بتواند در تابستان سال جاری میلادی میزبان رهبران کشورهای گروه ۷ باشد. امیدوارم این جدایی عواقب خوبی برای دنیا داشته باشد Very Good! بریتانیا تو اتحادیه تبدیل به یه آدم معتاد ضعیف شده بود ولی با خروج از اتحادیه خودش رو نجات داد.

حجت‌الاسلام علیپور؛ از فروش قاچاقی بلیت تا ریاست بر ستاد منشور اخلاقی

تاکید ظریف بر مشروعیت برگزاری انتخابات ریاست جمهوری سوریهظریف گفت‌وگوی تلفنی با وزیر امور خارجه سوریه ضمن اعلام حمایت ایران از تمامیت ارضی و حاکمیت دولت سوریه بر لزوم احترام به قانون اساسی این کشور و مشروعیت برگزاری انتخابات ریاست جمهوری سوریه تاکید کرد

ریاست دوره ای ایتالیا بر گروه 20 اقتصاد برتر جهان به شکل رسمی آغاز شد.جوزپه کونته جوزپه کونته، نخست وزیر ایتالیا، روز سه شنبه ۷ بهمن به کاخ ریاست جمهوری رفت تا استعفای خود را تقدیم سرجو ماتارلا، رئیس جمهوری آن، کشور کند.کابینه ۲۳ نفری که پانزده مرد و هشت زن در آن عضویت دارند از پانزده مسئول سیاسی و هشت تکنوکرات تشکیل شده است.Aa بورس جانسون، نخست وزیر بریتانیا در حساب توییتری خود اعلام کرد که این کشور از ابتدای سال ۲۰۲۱، ریاست گروه هفت را عهده‌دار شده است.

02.12. به نوشته این خبرگزاری، کونته امیدوار است که حمایت رئیس جمهوری برای تشکیل یک دولت جدید ائتلافی را کسب کند تا بتواند کشور را در مبارزه با شیوع کرونا، و در وضعیت یک رکود اقتصادی، هدایت کند.2020 رم/خبرگزاری آناتولی جوزپه کونته، نخست‌وزیر ایتالیا با انتشار مطلبی در شبکه اجتماعی توئیتر اعلام کرد که ریاست کشورش بر گروه 20 اقتصاد برتر جهان (G20) به شکل رسمی آغاز شده است. در میان تکنوکرات‌ها لوچیانا لامورگز در راس وزارت کشور ایتالیا باقی می‌ماند و دانیِل فرانکو، فرد شماره دو بانک مرکزی ایتالیا به عنوان وزیر اقتصاد وارد کابینه می‌شود. کونته در این پیام توئیتری نوشته است: امروز اول دسامبر است و ریاست دورهای ایتالیا بر گروه 20 به شکل رسمی آغاز شده است. خبرهای دیگر . ما دعوت شده‌ایم تا پاسخی برای مسائل بین المللی پیدا کنیم، جهان فردا را از امروز بسازیم و جهانی بهتر برای فرزندان خود به میراث بگذاریم". بریتانیا و بوریس جانسون حالا با چالش‌های عمده‌ای در گروه ۷ مواجه خواهند بود که احتمالا یکی از مهم‌ترین آنها انتخاب نوع رویکرد در قبال روسیه خواهد بود.

نخست‌وزیر ایتالیا همچنین بر تمرکز کشورش بر موضوعاتی چون انسان، کره زمین و رفاه طی دوره ریاست کشورش بر گروه 20 تاکید کرده است.. جوزپه کونته اوایل ماه ژانویه به دلیل کنار کشیدن یکی از احزاب ائتلافی از دولت مجبور به استعفا شده بود و تلاش‌ها در نهایت برای ترمیم کابینه ائتلافی آقای کونته به شکست انجامید. پیش بینی می‌شود اجلاس سران گروه 20 اقتصاد برتر جهان 30 و 31 اکتبر سال 2021 در رم پاتخت ایتالیا برگزار شود. ایتالیا ریاست دورهای گروه G20 را از پس از ریاست یک ساله عربستان سعودی بر این گروه برعهده گرفته است. .