ریاست بر دیوان محاسبات؛ بذرپاشی اصول‌گرایان برای انتخابات ریاست‌جمهوری

  • 📰 iranwire
  • ⏱ Reading Time:
  • 53 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 25%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

نمایندگان مجلس درحالی مهرداد_بذرپاش را بعنوان رییس دیوان محاسبات انتخاب کردندکه نام اوبا فساد گره خورده است؛ ازنوشتن پاداش نجومی برای خودش تافروش غیرقانونی زمین. گزارش احسان مهرابی درباره جوانی که قرار است بر فرآیندهای مالی مجلس نظارت کند👇 اخبار_ایران

نمایندگان مجلس شورای اسلامی روز چهارشنبه اول مرداد ۱۳۹۹، «مهرداد بذرپاش» را به عنوان رییس دیوان محاسبات انتخاب کردند. دیوان محاسبات کشور یکی از نهادهای وابسته به مجلس شورای اسلامی است که وظیفه نظارت بر همه فرآیندهای مالی کشور را برعهده دارد و به عنوان بازوی نظارتی مجلس عمل می‌کند.

او بر خلاف برخی از جوانان اصول‌گرا، راه موفقیت را از ابتدا در سمت‌های اقتصادی یافت تا سمت‌های سیاسی. ریاست بر دیوان محاسبات را نیز مدیون همین سمت‌های اقتصادی است چرا که به مدد همین سمت‌ها، رای گروهی از نمایندگان را خرید. علیرضا زاکانی نیز با نمایش قدرت در مجلس یازدهم سعی در مطرح شدن در انتخابات ریاست جمهوری دارد. یکی از جلوه‌های این نمایش قدرت، رد اعتبارنامه «غلامرضا تاجگردون» بود. گروه «الیاس نادران» و «احمد توکلی» نیز با این اقدام همراهی کردند. اما اعتراض توکلی به نداشتن سوابق بذرپاش برای ریاست دیوان محاسبات به هیچ انگاشته شد و عملا این گروه از معادلات سیاسی اصول‌گرایان حذف شده‌اند.

بذرپاش اگر چه سمت‌ها و رشد خود را مدیون خانواده احمدی‌نژاد است اما در دوره دوم ریاست جمهوری احمدی‌نژاد از او فاصله گرفت. مشهور است که پس از کشته شدن پدرش در جنگ ایران و عراق، «داوود احمدی‌نژاد» به خانواده بذرپاش کمک می‌کرده است. پس از انتخاب محمود احمدی‌نژاد به عنوان شهردار تهران، او سمت‌هایی را در سازمان فرهنگی هنری شهرداری زیر نظر «اسفندیار رحیم مشایی» داشت و هم‌چنین مشاور جوان شهردار بود.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 4. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

بذرپاش و فروزنده گزینه‌های نهایی ریاست دیوان محاسبات شدند- اخبار سیاسی - اخبار تسنیم - Tasnimاعضای کمیسیون برنامه و بودجه مجلس، دو گزینه نهایی برای ریاست دیوان محاسبات را انتخاب کردند.
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

گزینه‌های نهایی ریاست و دادستانی دیوان محاسبات مشخص شدنددر جلسه عصر امروز کمیسیون برنامه و بودجه بذرپاش و فروزنده به عنوان گزینه‌های ریاست دیوان محاسبات برای معرفی به صحن انتخاب شدند اسداللهی و کامیار نیز به عنوان گزینه‌های دادستانی دیوان محاسبات به صحن علنی معرفی شدند
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

انتخاب بحث‌برانگیز بذرپاش به ریاست دیوان محاسبات کشور | DW | 22.07.2020نامزدی مهرداد بذرپاش برای ریاست دیوان محاسبات با انتقادهایی روبرو شد، اما او با رای ۱۵۸ نماینده مجلس به این سمت رسید. برخی منتقدان این انتخاب را در ادامه حمایت جبهه پایداری از ریاست قالیباف بر مجلس می‌دانند.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

کاریکاتور/ سایه گرانی مصالح ساختمانی بر ساخت‌وساز / نظارتی بر بازار مصالح نیستکاریکاتور/ سایه گرانی مصالح ساختمانی بر ساخت‌وساز
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

تاثیر منفی جنگ‌های نیابتی بر وضعیت اقتصادی مردم ایران🖊️تاثیر منفی جنگ‌های نیابتی بر وضعیت اقتصادی مردم ایران 💬مدیرکل پیشین خاورمیانه وزارت امور خارجه ایران از نوع سیاست خارجی چهل ساله تهران با محوریت افزایش تنش با همسایگانش انتقاد کرده و گفت بهای سنگین آن را مردم می‌دهند
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

جنتی خواستار نظارت دائمی شورای نگهبان بر نمایندگان مجلس شد | DW | 21.07.2020دبیر شورای نگهبان گفته نظارت این نهاد بر نمایندگان مجلس باید در تمام طول چهارساله نمایندگی اعمال شود. سخنگوی شورای نگهبان نیز پیشتر همین خواسته را مطرح کرده بود.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »