ریابکوف: اجرای گام چهارم کاهش تعهدات برجامی ایران اجتناب‌ناپذیر است- اخبار بین الملل - اخبار تسنیم - Tasnim

26/10/2019 11:14:00 ق.ظ

«معاون وزیر خارجه روسیه: اجرای گام چهارم کاهش تعهدات برجامی ایران اجتناب‌ناپذیر است» #برجام

برجام | برنامه جامع اقدام مشترک, کشور آمریکا

«معاون وزیر خارجه روسیه: اجرای گام چهارم کاهش تعهدات برجامی ایران اجتناب‌ناپذیر است» برجام

معاون وزیر خارجه روسیه یادآور شد اگر منافع اقتصادی تهران مورد توجه قرار نگیرد مرحله چهارم کاهش تعهدات ایران در چارچوب برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) اجتناب‌ناپذیر خواهد بود.

به نقل از خبرگزاری «تاس»، "سرگئی ریابکوف" معاون وزیر امور خارجه روسیه معتقد است آمریکا قصد دارد اعمال فشار خود بر دمشق را حفظ کند.ریابکوف روز جمعه در جمع خبرنگاران اعلام کرد: علائم ضد و نقیض ارسال‌شده از سوی آمریکا درباره سوریه می‌

تواند به‌معنای تمایل واشنگتن برای حفظ شرایط به‌منظور ادامه اعمال فشار بر مقامات دمشق باشد، این مسئله‌ای است که ما با آنها موافق نبوده و نمی‌توانیم با ایالات متحده در چنین برخوردی به توافق برسیم.»وی افزود: «روسیه مایل نیست به‌خاطر تصمیم آمریکا برای اعزام نیروهای مضاعف به سوریه، دور جدیدی از وخامت اوضاع در مناطق شمال شرق این کشور آغاز شود. ما پنهان نمی‌کنیم که نگران تغییر مکرر در ارسال علائم از سوی واشنگتن در رابطه با طرح‌ها و اهداف آنها در رابطه با سوریه هستیم.»

ادامه مطلب:
خبرگزاری تسنیم 🇮🇷 »

اعتراف صریح بازداشت‌شدگان اغتشاشات گیلان به آشوب و آسیب‌رسانی به اموال عمومی + فیلم- اخبار گیلان - اخبار استانها تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

آمریکا تحریم‌ها بر بخش‌های غذایی و دارویی ایران را کاهش می‌دهدوزارت خزانه داری ایالات متحده آمریکا جمعه 25 اکتبر 2019 اعلام کرد که علی‌رغم تحریم‌های سخت‌گیرانه‌ای هوک ادعا کرد که دارو و غذا را امریکا تحریم نکرده است..... مقامات جمهوری اسلامی دورغ می گویند که غذا و دارو تحریم است عملیات روانی امریکا..... رنگ باخته است..... پفيوزها دارو و غذا مگه تحريمه هزار بار امريكا گفته نيست خود مسئولان رژيم هم ميگن مشكل از ماست انفالو ميشويد

آخرین خبرهای شنبه چهارم آبان ۱۳۹۸ | DW | 26.10.2019جالبه كه تنها دفاتر مقتدي صدر آسيبي نديده، در ضمن اونجا هم سفارت اربستان غذا ميده؟ اه کردا دامنتون رو بیشتر از این میگیره وقتی یک خبرنگار را به جرم خبرنگاری دستگیر و زندان میکنن قانون، قاضی، قوه قضائیه، محاکمه، . . . دروغ محضه چند تا جنایتکار مردم ایران رو به گروگان گرفتن

خیز تورمی مسکن، کاهش شتاب رشد قیمت غذا؛ تحلیل آمار تورم مهر ماه

کاهش تدریجی قدرت اوپک در بازارهای جهانی

آمریکا به یک شرکت کشتیرانی چینی دو ماه مهلت داد تا همکاری‌هایش با ایران را کاهش دهدآمریکا به یک شرکت کشتیرانی چینی دو ماه مهلت داد تا همکاری‌هایش با ایران را کاهش دهد طبق بیانیه‌ای که روز پنجشنبه دوم آبان از سوی وزارت خزانه‌داری آمریکا منتشر شده، تحریم‌ های آمریکا تا تاریخ ۲۰ دسامبر (۲۹ آذر) بر شرکت کاسکو اعمال نخواهد شد. فشار حداکثری (بخوانید تروریزم اقتصادی) امریکا علیه مردم مقاوم و غیور ایران،محکوم به شکست و افتضاح و انزوای امریکا حتی بین متحدین آن است. ایران اسلامی تسلیم زورگوئی های باند حاکم بر امریکا نخواهد شد.آبروی امریکا و دموکراسی امریکائی را بیش از این نبرید!

رسانه آلمانی: اروپا با طرح اینستکس آبروی خود را برده است- اخبار بین الملل - اخبار تسنیم - Tasnimیک رسانه آلمانی در گزارشی با اشاره به نارضایتی فعالان اقتصادی در آلمان از تضمین‌های وعده داده شده دولت در مبادلات تجاری با ایران نوشت که اروپا با سیستم اینستکس برای دور زدن تحریم‌های ضد ایرانی آمریکا آبروی خود را برده است.

خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری «تاس»، "سرگئی ریابکوف" معاون وزیر امور خارجه روسیه معتقد است آمریکا قصد دارد اعمال فشار خود بر دمشق را حفظ کند.که از سوی دولت دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا بر تهران اعمال شده، در تلاش است تا اقداماتی را برای تسهیل فروش مواد غذایی و دارو به ایران اتخاذ کند.آخرین خبرهای شنبه چهارم آبان ۱۳۹۸ [۱۰:۰۰] حضور چهار بازیکن ایرانی در تیم ملی فوتسال آذربایجان به نوشته رسانه‌های ایران چهار بازیکن ایرانی با کسب تابعیت جمهوری آذربایجان به تیم ملی فوتسال این کشور پیوستند.ماه را منتشر کرد.

ریابکوف روز جمعه در جمع خبرنگاران اعلام کرد: علائم ضد و نقیض ارسال‌شده از سوی آمریکا درباره سوریه می ‌ تواند به‌معنای تمایل واشنگتن برای حفظ شرایط به‌منظور ادامه اعمال فشار بر مقامات دمشق باشد، این مسئله‌ای است که ما با آنها موافق نبوده و نمی‌توانیم با ایالات متحده در چنین برخوردی به توافق برسیم.» وی افزود: «روسیه مایل نیست به‌خاطر تصمیم آمریکا برای اعزام نیروهای مضاعف به سوریه، دور جدیدی از وخامت اوضاع در مناطق شمال شرق این کشور آغاز شود. وزارت خزانه‌داری آمریکا افزود که در عین حالی که تلاش می‌کند دولت ایران را از دسترسی به منابع توسعه برنامه موشکی و حمایت از فعالیت‌های مسلحانه در مناطق مختلف خاورمیانه محروم کند به «تجارت مجاز» جهت حمایت از مردم ایران ادامه خواهد داد. ما پنهان نمی‌کنیم که نگران تغییر مکرر در ارسال علائم از سوی واشنگتن در رابطه با طرح‌ها و اهداف آنها در رابطه با سوریه هستیم. افزایش نرخ ارز و درآمد پایین بازیکنان در لیگ ایران از جمله دلایل مهاجرت آن‌ها به کشورهای دیگر عنوان شده است.» پیش از این روزنامه «وال استریت ژورنال» به‌نقل از منابع موثق خود نوشت که دولت آمریکا در حال بررسی امکان حفظ تقریباً 500 نیروی نظامی خود در مناطق شمال شرق سوریه است و قصد دارد ده‌ها تانک و دیگر تجهیزات نظامی برای دفاع از نیروهای خود به آنجا اعزام کند. دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا سال گذشته به طور یک‌جانبه کشورش را از توافق هسته‌ای سال 2015 که میان ایران و قدرت‌های جهانی امضا شده بود، خارج کرد و تحریم‌هایی را که به موجب این توافق به حالت تعلیق درآمده بودند را بازگردانده و تشدید کرد. اجرای دور چهارم کاهش تعهدات برجامی ایران اجتناب‌ناپذیر است معاون وزیر خارجه روسیه در پاسخ سؤال دیگری یادآور شد که مرحله چهارم کاهش تعهدات ایران در چارچوب برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) اجتناب‌ناپذیر خواهد بود، اگر منافع اقتصادی تهران مورد توجه قرار نگیرد. این عدد در هفت ماه نخست امسال سومین نرخ بالای تورم ماهانه به شمار می‌رود.

ریابکوف توضیح داد: «مقامات تهران مدت ‌ هاست اعلام کرده ‌ا ند که هر دو ماه در صورت عدم تغییر در اقدامات از سوی دیگر شرکت کنندگان در برجام در زمینه تأمین منافع اقتصادی قانونی ایران، اقدامات مشخصی در زمینه کاهش تعهدات خویش در چارچوب توافق هسته ‌ای را اجرا خواهند کرد.  به گفته دولت استرالیا تعداد این نوع از ویزاها از ۲۳ هزار به ۲۵ هزار مورد در سال افزایش می‌یابد. با توجه به این مسئله، در صورت فقدان هرگونه تغییر و عدم بهبود اوضاع، از لحاظ وضعیت تجاری ــ اقتصادی ایران، تحقق گام چهارم کاهش تعهدات از سوی تهران اجتناب‌ناپذیر خواهد بود.» این دیپلمات بلندپایه با یادآوری اینکه در جریان مذاکرات روز پنجشنبه خود با "عباس عراقچی" معاون وزیر امور خارجه ایران، مسئله ادامه کاهش تعهدات تهران بررسی نشد، افزود: «ما به‌صورت مشخص دراین‌باره گفت‌وگو نکردیم. رایزنی ‌های ما دراین ‌ باره بود که در حال حاضر باید چه اقداماتی انجام شود تا استمرار و پایداری برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) افزایش یابد. [۰۸:۳۰] سرخط مهمترین خبرهای صبح شنبه چهارم آبان - پلیس بریتانیا سه نفر را دیگر را در ارتباط با"تریلی مرگ" بازداشت کرد.» . این نشان می‌دهد که سیر تورم ماهانه در مهر ماهی که گذشت، صعودی بوده و به منزله هشدار به کسانی است که در دو ماه گذشته با خوش‌خیالی از مهار تورم و کاهش شتاب رشد قیمت‌ها صحبت می‌کردند.