رکورد تازه از ابتلا به کرونا در آمریکا؛ ترامپ با چهره ماسک‌زده ظاهر شد

22/04/1399 10:33 ق.ظ

عدم استفاده از ماسک برای گروهی از شهروندان آمریکایی که اغلب مخالف اجرای قرنطینه و دیگر محدودیت‌ها نیز بودند نوعی تاکید بر آزادی‌های فردی در مقابل مقامات ایالتی و فدرال و همچنین نماد مقاومت در برابر سلب این آزادی‌ها محسوب می‌شود.

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا روز شنبه برای اولین بار از زمان شیوع ویروس جدید کرونا با چهره ای ماسک زده در انظار عمومی ظاهر شد.داده های روز شنبه دانشگاه جان هاپکینز در ایالات متحده نشان می دهد که ۶۶ هزار و ۵۲۸ بیمار مبتلا به نوع جدید ویروس کرونا طی ۲۴ ساعت در این کشور شناسایی شده اند.

داده های روز شنبه دانشگاه جان هاپکینز در ایالات متحده نشان می دهد که ۶۶ هزار و ۵۲۸ بیمار مبتلا به نوع جدید ویروس کرونا طی ۲۴ ساعت در این کشور شناسایی شده اند. عدم استفاده از ماسک برای گروهی از شهروندان آمریکایی که اغلب مخالف اجرای قرنطینه و دیگر محدودیت ها نیز بودند نوعی تاکید بر آزادی های فردی در مقابل مقامات ایالتی و فدرال و همچنین نماد مقاومت در برابر سلب این آزادی ها محسوب می شود. دونالد ترامپ پیش از این استفاده جو بایدن از ماسک را به باد تمسخر گرفته بود.

ادامه مطلب:
euronews_pe »

متخصص سرشناس چینی پس از حضور در آمریکا از پنهانکاری پکن در مورد ویروس کرونا می‌گوید🔺متخصص سرشناس چینی پس از حضور در آمریکا از پنهانکاری پکن در مورد ویروس_کرونا می‌گوید ⚡️لی منگ یان، یک ویروس‌شناس سرشناس چینی در مصاحبه ای با شبکه فاکس نیوز آمریکا حکومت چین را به پنهانکاری در مورد شیوع ویروس کرونا متهم کرد.

کرونا در اروپا؛ یونان محدودیت‌های تازه در مرز بلغارستان وضع می‌کندایتالیا نیز ضمن ابراز تمایل برای تمدید وضعیت اضطراری بهداشتی، فهرستی سیاه برای ممانعت از ورود مسافران از سیزده کشور جهان را تهیه کرده است.

شیوع کرونا در آمریکا؛ رکورد مبتلایان در یک شبانه روز بار دیگر شکسته شدشیوع کرونا در آمریکا؛ رکورد مبتلایان در یک شبانه روز بار دیگر شکسته شد ویروس_کرونا کووید_۱۹ جزئیات بیشتر🔽

مورگان اورتگاس: در حمایت از بهداشت جهانی هیچ کشوری سخاوتمندتر از آمریکا نیست🔺مورگان اورتگاس: در حمایت از بهداشت جهانی هیچ کشوری سخاوتمندتر از آمریکا نیست ⚡️سخنگوی وزارت خارجه آمریکا روز شنبه ۲۱ تیر گفت ایالات متحده حدود دو میلیارد دلار به تلاش‌های پزشکی و درمانی در جهان کمک کرده است.

کمک تازه ۲۰۰ میلیون دلاری بانک جهانی برای حمایت از افراد آسیب‌پذیر و بخش خصوصی افغانستانبانک جهانی با نشر خبرنامه‌ای اعلام کرد که به هدف مبارزه با پیامدهای منفی اقتصادی بیماری کرونا، ۲۰۰ میلیون دلار به افغانستان کمک می‌کند. فراهم‌سازی تسهیلات برای افراد آسیب‌پذیر همچنین حمایت از بخش خصوصی از اهداف این کمک است.

گزارش تازه سازمان هواپیمایی از هواپیمای اوکراینیبراساس تازه‌ترین گزارش پیشرفت تحقیقات بررسی سانحه هواپیمای اوکراینی توسط سازمان هواپیمایی کشوری که در سایت این سازمان قرار گرفته است، دلایل اینکه چرا PS۷۵۲ توسط یکی از سامانه‌های دفاع هوایی به عنوان یک تهدید شناسایی و به سمت آن شلیک شده، مورد بررسی قرار گرفته است.

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا روز شنبه برای اولین بار از زمان شیوع ویروس جدید کرونا با چهره ای ماسک زده در انظار عمومی ظاهر شد.

استفاده از ماسک در ایالات متحده طی ماه های اخیر به دلیل پرهیز رئیس جمهوری این کشور از ماسک زدن به موضوعی سیاسی تبدیل شده بود. دونالد ترامپ در حالی برای اولین بار با ماسک در انظار عمومی حضور یافت که رکورد مبتلایان روزانه به بیماری «کووید ۱۹» در آمریکا روز شنبه بار دیگر شکسته شد.

داده های روز شنبه دانشگاه جان هاپکینز در ایالات متحده نشان می دهد که ۶۶ هزار و ۵۲۸ بیمار مبتلا به نوع جدید ویروس کرونا طی ۲۴ ساعت در این کشور شناسایی شده اند.

اولین حضور رئیس جمهوری آمریکا با ماسک در انظار عمومی روز شنبه در جریان بازدید او از یک بیمارستان نظامی در نزدیکی واشنگتن روی داد. او پیش از عیادت از گروهی از نظامیان مجروح آمریکایی که در این بیمارستان بستری هستند در مورد استفاده از ماسک گفت: «احتمالا [آنجا] ماسک خواهم داشت. وقتی با سربازانی حرف می زنید که تازه از اتاق عمل جراحی خارج شده اند به نظرم استفاده از ماسک خیلی هم خوب است. من هیچ وقت با استفاده از ماسک مخالف نبودم اما بر این باورم که [این موضوع] به زمان و مکان بستگی دارد.»جو بایدن، رقیب دموکرات دونالد ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری پیش رو طی ماه های گذشته همواره با ماسک در انظار عمومی ظاهر شده بود.

عدم استفاده از ماسک برای گروهی از شهروندان آمریکایی که اغلب مخالف اجرای قرنطینه و دیگر محدودیت ها نیز بودند نوعی تاکید بر آزادی های فردی در مقابل مقامات ایالتی و فدرال و همچنین نماد مقاومت در برابر سلب این آزادی ها محسوب می شود. دونالد ترامپ پیش از این استفاده جو بایدن از ماسک را به باد تمسخر گرفته بود.

رئیس جمهوری آمریکا روز ۲۰ ژوئن (۳۱ خرداد) در جریان گردهمایی انتخاباتی خود در شهر تالسا در ایالت اوکلاهوما از ماسک استفاده نکرده بود. در مقابل جو بایدن اعلام کرده است که به علت همه گیری ویروس جدید کرونا تا پیش از انتخابات ریاست جمهوری ماه نوامبر (آبان) در هیچ گردهمایی انتخاباتی شرکت نخواهد کرد.

کرونا در آمریکا؛ ایالت کالیفرنیا ۸ هزار زندانی دیگر را آزاد می‌کند

فشارها بر دونالد ترامپ برای ترویج استفاده از ماسک، طی روزهای گذشته همزمان با افزایش شمار مبتلایان به بیماری «کووید ۱۹» بیشتر شده بود. تاکنون ابتلای بیش از سه میلیون و ۲۴۲ هزار نفر به این بیماری در آمریکا تائید شده است.

ایالت های جنوبی و غربی ایالات متحده طی هفته های گذشته به کانون اصلی شیوع نوع جدید ویروس کرونا تبدیل شده اند. تاکنون بیش از ۱۳۴ هزار نفر در آمریکا بر اثر ابتلا به بیماری «کووید ۱۹» جان خود را از دست داده اند.

شمار مبتلایان جدید به این بیماری در ایالات متحده طی پنج روز گذشته هر روز بیش از ۶۰ هزار نفر بود. برخی از مقامات بهداشتی آمریکا طی روزهای اخیر گفته بودند که همه گیری ویروس کرونا در این کشور از کنترل خارج شده است.

نتیجه یک نظرسنجی که روز جمعه منتشر شد نشان می دهد که دو سوم آمریکایی ها از عملکرد دونالد ترامپ در زمینه مقابله با شیوع ویروس جدید کرونا ناراضی هستند. نظرسنجی ها همچنین از پیشتازی ۹ درصدی جو بایدن، رقیب رئیس جمهوری کنونی آمریکا حکایت دارند.

انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده قرار است روز سوم نوامبر (۱۳ آبان) برگزار شود.