رکوردشکنی شاخص بورس همزمان با صعود نرخ رسمی دلار؛بهای آزاد ارز افت کرد

12/05/1399 07:30 ب.ظ

شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران همزمان با ادامه روند صعودی نرخ رسمی ارز از مرز ۲ میلیون واحد گذشت و رکورد جدیدی را از خود بر جای گذاشت.

شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران همزمان با ادامه روند صعودی نرخ رسمی ارز از مرز ۲ میلیون واحد گذشت و رکورد جدیدی را از خود بر جای گذاشت. با ادامه کاهش نرخ رسمی برابری پول ملی ایران در برابر دلار آمریکا و همزمان با افزایش نرخ تورم و حجم نقدینگی، شاخص کل بورس تهران روز یکشنبه ۴۹ هزار و ۸۷۱ واحد افزایش یافت و به بالاترین حد تاریخی خود یعنی ۲ میلیون و ۱۱ هزار و ۴۹۳ واحد رسید.

شاخص کل بورس تهران که نشان دهنده میانگین موزون قیمت سهام شرکت‌های عضو این بورس است طی ۷ ماه گذشته ۵.۲ برابر شده است. مطابق گزارش بانک مرکزی ایران، حجم نقدینگی در شهریور سال ۱۳۹۲ و همزمان با آغاز به کار دولت حسن روحانی ۵۰۶.۳۹ هزار میلیارد تومان بوده و تا پایان بهار گذشته ۵.۲ برابر شده است.

کارشناسان اقتصادی، رشد مستمر و شتابان حجم نقدینگی، افزایش نرخ تورم و کاهش نرخ برابری ریال را یکی از عوامل موثر در التهاب بی‌پایان بازارهای مالی ایران می‌دانند. همزمان با افزایش عرضه دلار در نرخ ۲۱ هزار و ۷۰۰ تومانی، قیمت فروش دلار در جریان معاملات روز یکشنبه بازار آزاد تهران نزدیک به ۱۵۰ تومان کاهش یافت و به ۲۳ هزار و ۳۰۰ تومان رسید. headtopics.com

نرخ آزاد فروش هر یورو نیز روز یکشنبه به کمتر از ۲۷ هزار و ۵۰۰ تومان رسید. این در حالی بود که بانک مرکزی ایران بهای رسمی فروش یورو را با ۴۰۰ تومان افزایش تا ۲۵ هزار و ۵۰۰ تومان بالا برد.

ادامه مطلب:
euronews_pe »

شاخص بورس اوراق بهادار تهران از 'دو میلیون' گذشت - BBC News فارسیدر معاملات امروز بازار سرمایه، شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران به بالای دو میلیون رسید. شاخص کل این بازار در اولین روز کاری امسال (۵ فروردین) بیش از ۵۰۸ هزار بود؛ با این احتساب ظرف حدود چهار ماه این بازار ۴ برابر تقویت شده است. بعضی از تحلیلگران بازار رشد کنونی بازار بورس را 'کاذب' می‌دانند؛ به گفته آنها ارزش ذاتی بسیاری از سهام‌ها بسیار کمتر از قیمت کنونی عرضه آنهاست؛ بعضی از آنها به شرکتهای زیان ده اشاره کرده‌اند که ارزش سهام آنها در شرایط رکود اخیرا چند برابر هم شده است.

شاخص بورس فاصله خود تا ارتفاع 2 میلیون واحد را کم کرد- اخبار اقتصادی - اخبار تسنیم - Tasnimشاخص بورس فاصله خود تا ارتفاع ۲ میلیون واحد را کم کرد شاخص بورس در جریان معاملات امروز بازار سرمایه با ثبت رشد ۵۷هزار واحدی در ارتفاع یک‌میلیون و ۹۶۱هزار واحد قرار گرفت

بورس ایران رکورد زدشاخص کل بورس ایران امروز با عبور از عدد 2 میلیون واحد رکورد جدیدی در تاریخ اقتصاد ایران رقم زد. - خبرگزاری آناتولی

کاهش نرخ رسمی ۲۶ ارزنرخ رسمی ۲۶ ارز کاهش یافت | بانک مرکزی امروز (شنبه) بهای رسمی ۴۷ ارز عمده را اعلام کرد که بر اساس آن، نرخ ۲۶ ارز نسبت به روز معاملاتی قبل کاهش یافت

نگاهی به تغییرات نرخ دلار در بهار امسالنگاهی به تغییرات نرخ دلار در بهار امسال اطلاعات بانک مرکزی از نرخ دلار در بهار امسال نشان می‌دهد که قیمت فروش این ارز در بازار آزاد نسبت به زمستان سال گذشته معادل ۸۴.۹ درصد افزایش یافته است.

دلار و یورو چند؟دلار چند؟ امروز صرافی‌های بانکی هر دلار را به قیمت ۱۹ هزار و ۹۰۰ تومان می‌خرند و معادل ۲۱ هزار و ۵۰۰ تومان نیز می‌فروشند که نرخ خرید دلار در مقایسه با معاملات دیروز ثابت مانده اما نرخ فروش این ارز ۲۰۰ تومان افزایش یافته است‌.