رکوردشکنی شاخص بورس همزمان با صعود نرخ رسمی دلار؛بهای آزاد ارز افت کرد

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 18 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 11%
  • Publisher: 59%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران همزمان با ادامه روند صعودی نرخ رسمی ارز از مرز ۲ میلیون واحد گذشت و رکورد جدیدی را از خود بر جای گذاشت.

روند صعودی نرخ رسمی عرضه دلار آمریکا توسط بانک مرکزی ایران که از ابتدای مرداد ماه جاری آغاز شده، روز یکشنبه نیز ادامه یافت تا بهای فروش هر دلار در شبکه رسمی صرافی‌های بانکی به ۲۱ هزار و ۷۰۰ تومان برسد؛ نرخی که از معاملات ۳۱ تیرماه بی‌سابقه بود.

شاخص کل بورس تهران که نشان دهنده میانگین موزون قیمت سهام شرکت‌های عضو این بورس است طی ۷ ماه گذشته ۵.۲ برابر شده است.حجم نقدینگی در شهریور سال ۱۳۹۲ و همزمان با آغاز به کار دولت حسن روحانی ۵۰۶.۳۹ هزار میلیارد تومان بوده و تا پایان بهار گذشته ۵.۲ برابر شده است.و کاهش نرخ برابری ریال را یکی از عوامل موثر در التهاب بی‌پایان بازارهای مالی ایران می‌دانند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 8. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

شاخص بورس اوراق بهادار تهران از 'دو میلیون' گذشت - BBC News فارسیدر معاملات امروز بازار سرمایه، شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران به بالای دو میلیون رسید. شاخص کل این بازار در اولین روز کاری امسال (۵ فروردین) بیش از ۵۰۸ هزار بود؛ با این احتساب ظرف حدود چهار ماه این بازار ۴ برابر تقویت شده است. بعضی از تحلیلگران بازار رشد کنونی بازار بورس را 'کاذب' می‌دانند؛ به گفته آنها ارزش ذاتی بسیاری از سهام‌ها بسیار کمتر از قیمت کنونی عرضه آنهاست؛ بعضی از آنها به شرکتهای زیان ده اشاره کرده‌اند که ارزش سهام آنها در شرایط رکود اخیرا چند برابر هم شده است.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

شاخص بورس فاصله خود تا ارتفاع 2 میلیون واحد را کم کرد- اخبار اقتصادی - اخبار تسنیم - Tasnimشاخص بورس فاصله خود تا ارتفاع ۲ میلیون واحد را کم کرد شاخص بورس در جریان معاملات امروز بازار سرمایه با ثبت رشد ۵۷هزار واحدی در ارتفاع یک‌میلیون و ۹۶۱هزار واحد قرار گرفت
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

بورس ایران رکورد زدشاخص کل بورس ایران امروز با عبور از عدد 2 میلیون واحد رکورد جدیدی در تاریخ اقتصاد ایران رقم زد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

کاهش نرخ رسمی ۲۶ ارزنرخ رسمی ۲۶ ارز کاهش یافت | بانک مرکزی امروز (شنبه) بهای رسمی ۴۷ ارز عمده را اعلام کرد که بر اساس آن، نرخ ۲۶ ارز نسبت به روز معاملاتی قبل کاهش یافت
منبع: IRNA_1313 - 🏆 6. / 63 ادامه مطلب »

نگاهی به تغییرات نرخ دلار در بهار امسالنگاهی به تغییرات نرخ دلار در بهار امسال اطلاعات بانک مرکزی از نرخ دلار در بهار امسال نشان می‌دهد که قیمت فروش این ارز در بازار آزاد نسبت به زمستان سال گذشته معادل ۸۴.۹ درصد افزایش یافته است.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

دلار و یورو چند؟دلار چند؟ امروز صرافی‌های بانکی هر دلار را به قیمت ۱۹ هزار و ۹۰۰ تومان می‌خرند و معادل ۲۱ هزار و ۵۰۰ تومان نیز می‌فروشند که نرخ خرید دلار در مقایسه با معاملات دیروز ثابت مانده اما نرخ فروش این ارز ۲۰۰ تومان افزایش یافته است‌.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »