رکورد ۵۰ ساله تدفین در بهشت زهرای تهران شکسته شد

تهران

21/04/2021 06:18:00 ب.ظ

مدیرعامل بهشت زهرای تهران اعلام کرد که در روز سه‌شنبه ۳۱ فروردین رکورد ۵۰ ساله تدفین‌شدگان روزانه در این گورستان شکسته شده است. «سعید خال» گفت شهر تهران در این روز ۱۵۰ متوفی کرونایی و ۲۰۰ متوفی غیر کرونایی داشته است. اخبار_ایران

«سعید خال» گفت شهر تهران در این روز ۱۵۰ متوفی کرونایی و ۲۰۰ متوفی غیر کرونایی داشته است.وی با بیان اینکه روز سه‌شنبه سخت‌ترین روز کاری برای همکاران او بوده تاکید کرد که در ۵۰ سال گذشته چنین آمار فوتی در یک روز نداشتیم، حتی در ۸ سال «دفاع مقدس.»

به گفته مدیرعامل بهشت زهرا، آمار فوت‌شدگان ناشی از بیماری کووید-۱۹ پیش از عید نوروز تک رقمی بوده اما اکنون وارد مرحله رکورد شکن شده است.وبسایت اقتصاد نیوز هم عکس‌هایی از نصب قبرهای پیش‌ساخته ۴ طبقه در بهشت زهرای تهران منتشر کرده است.رضا کرمی محمدی، رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهرداری تهران هم هشدار داده است  که در صورت بدتر شدن شرایط کرونایی، «ظرفیت سردخانه‌ها احتمالا دیگر کفایت متوفی‌ها را نمی‌کند.»

ادامه مطلب: ایران وایر »

استانبول مرکز برگزاری فستیوال‌های تفریحی ایرانی‌ها

با کاهش سطح تدابیر بهداشتی کرونایی و همچنین فرا رسیدن فصول گرما، شمار رویدادهای تفریحی و فرهنگی ایرانی‌های مقیم و غیرمقیم در ترکیه نیز افزایش یافت. - خبرگزاری آناتولی ادامه مطلب >>

استان‌وایر- مدیرعامل بهشت زهرای تهران اعلام کرد که در روز سه‌شنبه ۳۱ فروردین رکورد ۵۰ ساله تدفین‌شدگان روزانه در این گورستان شکسته شده است. «سعید خال» گفت شهر تهران در این روز ۱۵۰ متوفی کرونایی و ۲۰۰ متوفی غیر کرونایی داشته است. وی با بیان اینکه روز سه‌شنبه سخت‌ترین روز کاری برای همکاران او بوده تاکید کرد که در ۵۰ سال گذشته چنین آمار فوتی در یک روز نداشتیم، حتی در ۸ سال «دفاع مقدس.» به گفته مدیرعامل بهشت زهرا، آمار فوت‌شدگان ناشی از بیماری کووید-۱۹ پیش از عید نوروز تک رقمی بوده اما اکنون وارد مرحله رکورد شکن شده است. وبسایت اقتصاد نیوز هم عکس‌هایی از نصب قبرهای پیش‌ساخته ۴ طبقه در بهشت زهرای تهران منتشر کرده است. رضا کرمی محمدی، رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهرداری تهران هم هشدار داده است  که در صورت بدتر شدن شرایط کرونایی، «ظرفیت سردخانه‌ها احتمالا دیگر کفایت متوفی‌ها را نمی‌کند.» همزمان با شکسته شدن رکورد پنجاه ساله فوتی های روزانه در تهران، بیمارستان‌ها هم گفته‌اند ‌ظرفیت آنها به مرز تکمیل رسیده است. بیمارستان مسیح دانشوری که یکی از مراکز درمانی اصلی بیماری‌های تنفسی و پذیرش مبتلایان به ویروس کرون است اعلام کرده که شعبه ای صحرایی راه اندازی کرده است. بر اساس آمار رسمی اعلام شده توسط وزارت بهداشت ایران، در ۲۴ ساعت گذشته ۳۸۸ بیمار دیگر مبتلا به کرونا در ایران جان خود را از دست داده‌اند. طی این فاصله زمانی همچنین ۲۴۸۸۶ نفر مبتلا به کرونا در کشور شناسایی شده‌اند که از این میان سه هزار و ۵۸۵ تن در مراکز درمانی بستری شده اند. براساس اعلام رسمی ایران، وضعیت ۲۵۷ شهرستان این کشور قرمز است و به جز ۱۱ شهرستان، بقیه در وضعیت نارنجی و زرد قرار دارند. 📩اگر به اطلاعات تکمیلی درباره این خبر دسترسی دارید، لطفاً با این ایمیل با ما تماس بگیرید: