انتخابات آلمان ۲۰۲۱, پارلمان آلمان, ۷۳۵ نماینده

انتخابات آلمان ۲۰۲۱, پارلمان آلمان

رکورد جدید در پارلمان آلمان: ۷۳۵ نماینده | DW | 27.09.2021

پارلمان آلمان بزرگ‌تر می‌شود و این بار دارای ۷۳۵ نماینده خواهد شد. پیش‌بینی شده بود که تعداد نمایندگان از این هم بیش‌تر باشد. بوشمن، سیاستمدار دمکرات‌های آزاد می‌گوید، پارلمان بزرگ به دمکراسی آسیب می‌زند.

27/09/2021 04:24:00 ب.ظ

پارلمان آلمان بزرگ‌تر می‌شود و این بار دارای ۷۳۵ نماینده خواهد شد. پیش‌بینی شده بود که تعداد نمایندگان از این هم بیش‌تر باشد. بوشمن، سیاستمدار دمکرات‌های آزاد می‌گوید، پارلمان بزرگ به دمکراسی آسیب می‌زند.

پارلمان آلمان بزرگ‌تر می‌شود و این بار دارای ۷۳۵ نماینده خواهد شد. پیش‌بینی شده بود که تعداد نمایندگان از این هم بیش‌تر باشد. بوشمن، سیاستمدار دمکرات‌های آزاد می‌گوید، پارلمان بزرگ به دمکراسی آسیب می‌زند.

بوندستاگ یا پارلمان آلمان باز هم بزر‌گ‌تر می‌شود. بر اساس نتایجی که تا کنون از انتخابات پارلمانی این کشور به دست آمده است، این بار ۷۳۵ نماینده بر کرسی‌های پارلمان تکیه خواهند زد.این یعنی پارلمان به رکورد جدیدی در شمار نمایندگان خود دست می‌یابد، اگرچه این شمار کم‌تر از پیش‌بینی‌هاست.

شهبانو فرح پهلوی: ایران روزی از خاکستر خود برخواهد خاست واکنش کاربران به انتشار آگهی ترحیم «حاج داود»؛ شکنجه‌گر زندانیان دهه ۶۰ با تابوت سیلوستر استالونه با «بی‌مصرف‌ها» خداحافظی کرد

مردم آلمان در انتخابات پارلمانی دو رأی به صندوق‌ها می‌اندازند: یک رأی برای نماینده محلی در پارلمان و یک رأی برای فهرست یکی از احزاب سیاسی.دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنیدتعداد نمایندگان پارلمان آلمان به صورت استاندارد باید ۵۹۸ باشد. نیمی از این تعداد یعنی ۲۹۹ نماینده با آرای مستقیم مردم و نیم دیگر بر اساس آرای رأی‌دهندگان‌ به فهرست‌های احزاب انتخاب می‌شوند.

اگر شمار نمایندگانی که یک حزب از طریق آرای مستقیم مردم به دست می‌آورد بیش‌تر از تعداد نمایندگانی باشد که بر اساس آرای داد‌ه‌شده به فهرست آن حزب حائز می‌شود، آن موقع نابرابری بین آرای هر حزب در این دو رأی‌گیری به وجود خواهد آمد و شمار کرسی‌های پارلمان می‌تواند افزایش یابد. به این معنی که چون این حزب کرسی اضافه به دست آورده، باید به احزاب دیگر هم متناسب با آرایشان کرسی‌های اضافه تعلق بگیرد تا این وضعیت جبران شود.  headtopics.com

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندیدابراز نگرانی سیاستمدار حزب دمکرات‌های آزادمارکو بوشمن، کارشناس حقوق انتخاباتی حزب دمکرات‌های آزاد (FDP) در مورد افزایش مداوم تعداد نمایندگان پارلمان ابراز نگرانی کرده است.او روز دوشنبه ۲۷ سپتامبر (۵ مهر) به خبرگزاری فرانسه گفت، این روند فزاینده باعث کندترشدن کار نمایندگان می شود و در نتیجه به دمکراسی آسیب خواهد زد.

بوشمن تأکید کرد که پارلمان جدید وظیفه دارد، یک قانون انتخاباتی عادلانه و مطابق قانون اساسی تصویب کند تا مقرراتی محدودکننده برای افزایش تعداد نمایندگان وضع شود.در آخرین دوره انتخاباتی تعداد نمایندگان به رقم رکوردشکن ۷۰۹ رسیده بود. برای انتخابات سال ۲۰۲۵  اصلاحاتی عمده برنامه‌ریزی شده است.

انتخابات آلمان؛ ائتلاف‌های ممکن برای تشکیل دولت به روایت تصویراحزاب و رنگ‌هایشاناحزاب در آلمان دارای رنگ‌های"نمادین" هستند. اتحاد احزاب مسیحی شامل"دمکرات مسیحی" (CDU) و"سوسیال مسیحی" (CSU) با رنگ"سیاه" شناخته می‌شوند. احزاب سوسیال دمکرات (SPD) و"حزب چپ" با رنگ قرمز مشخص می‌شوند. رنگ حزب"دمکرات‌‌های آزاد" (FDP) زرد است و حزب سبزها هم همانطور که از نامشان مشخص است با رنگ سبز شناخته می‌شوند.

انتخابات آلمان؛ ائتلاف‌های ممکن برای تشکیل دولت به روایت تصویرسیاه، قرمز، سبز – ائتلاف کنیادر رسانه‌های آلمان اغلب ائتلاف احزاب برای تشکیل دولت با رنگ‌ها توضیح داده می‌شوند. در انتخابات اخیر یک احتمال ائتلاف بین احزاب سیاه (دمکرات و سوسیال مسیحی)، قرمز (سوسیال دمکرات) و سبز وجود دارد که از اکثریت قوی در مجلس برخوردار خواهد بود. رنگ‌های این ائتلاف شباهت به پرچم کنیا دارد و به آن در آلمان اصطلاحا"ائتلاف کنیا" گفته می‌شود. headtopics.com

حقوق شهروندی | رد درخواست اعاده دادرسی پرونده مصادره املاک بهائیان روستای ایول پدر آتنا دائمی در هفتمین سال بازداشت او: مأموران حین دستگیری آتنا گفتند دو ساعت دیگر آزاد می‌شود با وجود ناکامی‌های اخیر، بریتانیا همچنان در رقابت آوازخوانی «یورو ویژن» شرکت می‌کند

انتخابات آلمان؛ ائتلاف‌های ممکن برای تشکیل دولت به روایت تصویرسیاه، زرد و سبز – ائتلاف جامائیکابرای تشکیل دولت پس از دوران آنگلا مرکل، یک احتمال دیگر مبنی بر ائتلاف احزاب سیاه (دمکرات و سوسیال مسیحی)، حزب"دمکرات‌‌های آزاد" (زرد) و حزب سبزها نیز وجود دارد که بخاطر شباهت رنگ‌های این ئتلاف به پرچم کشور جامائیکا به آن اصلاحا"ائتلاف جامائیکا" گفته می‌شود.

انتخابات آلمان؛ ائتلاف‌های ممکن برای تشکیل دولت به روایت تصویرسیاه، قرمز و زرد – ائتلاف آلمانیک احتمال دیگر برای تشکیل دولت با ائتلاف احزاب سیاه (دمکرات و سوسیال مسیحی)، حزب سوسیال دمکرات (قرمز) و حزب دمکرات‌ آزاد (زرد) وجود دارد که احتمالا اندکی بیش از ۵۰ درصد آرای مجلس را در اختیار خواهد داشت. این ائتلاف به خاطر شباهت رنگ‌های نمادین احزابش به پرچم آلمان با نام"ائتلاف آلمان" شناخته شده است.

انتخابات آلمان؛ ائتلاف‌های ممکن برای تشکیل دولت به روایت تصویرقرمز، قرمز، سبزیکی دیگر از احتمالات ائتلاف بین احزاب برای تشکیل دولت از ائتلاف حزب سوسیال دمکرات (قرمز) با حزپ چپ آلمان (قرمز) که از وحدت چپ‌های باقیمانده از دوران آلمان شرقی (PDS) با چپ‌های آلمان غربی تاسیس شده و همچنین حزب سبزها است. احزاب محافظه‌کار با"شبح" ائتلاف چپ مردم می‌ترسانند. اما با اختلاف تاریخی سوسیال دمکرات‌ها و کمونیست‌ها تشکیل چنین ائتلافی برای تشکیل دولت بعید به نظر می‌رسد.

انتخابات آلمان؛ ائتلاف‌های ممکن برای تشکیل دولت به روایت تصویرقرمز، زرد، سبز – ائتلاف چراغ راهنماییاحتمال ائتلاف بین احزاب سوسیال دمکرات (قرمز) با حزب دمکرات‌های آزاد (زرد) و حزب سبزها برای تشکیل دولت نیز وجود دارد. در دوره‌های قبل حزب دمکرات‌های آزاد تشکیل چنین ائتلافی را کاملا رد می‌کرد، حال اما چنین احتمالی را رد نمی‌کند. این حزب گرچه آرای کمی دارد اما بصورت سنتی احزاب دیگر برای کسب اکثریت با این حزب ائتلاف می‌کنند. headtopics.com

انتخابات آلمان؛ ائتلاف‌های ممکن برای تشکیل دولت به روایت تصویرسیاه و قرمز یا قرمز و سیاه – ائتلاف بزرگ ادامه مطلب: DW فارسی »

بنی‌صدر: نیازی به انقلاب نیست، نظام ایران بسیار شکننده است

بنی‌صدر در گفت‌وگو با رویترز گفته «وقتی خمینی در فرانسه بود بسیار امیدوار بودیم و به نظر می‌رسید خمینی به اصول آزادی باور داشته باشد اما سخن خمینی وقتی به ایران رسید تغییر کرد.»

آلمان یکی از کشورهای متمدّن، پیشرفته و با فرهنگ جهان است. پارلمان، قوه مجریه و قضاییه آلمان تعهد عملی این حکومت به دموکراسی، آزادی، ارزش، احترام و کرامت ذاتی بشر را اثبات کرده است. پارلمان بزرگ در کشوری مثل آلمان بعید است به دموکراسی آسیب بزند ولی تعداد نمایندگان واقعا' زیاد است.

واکنش‌های بین‌المللی به نتایج انتخابات پارلمانی در آلمان | DW | 27.09.2021رسانه‌های جهان به‌رغم داشتن ارزیابی‌های متفاوت از نتایج انتخابات آلمان در دشوار بودن تشکیل دولت جدید اتفاق نظر دارند. این رسانه‌ها امر یافتن جایگزینی برای آنگلا مرکل و ایجاد دولتی با ثبات را چالشی بزرگ خوانده‌اند.

نخستین موضع‌گیری رسمی شولتس درباره دولت ائتلافی آینده آلمان | DW | 27.09.2021نامزد حزب سوسیال دموکرات برای مقام صدراعظمی آلمان خواستار تشکیل دولت ائتلافی با مشارکت دو حزب سبزها و دموکرات آزاد شد. از سوی دیگر، گفته می‌شود سهم زنان در ترکیب پارلمان آینده آلمان بار دیگر افزایش یافته است. امیدوارم برای بازنشستگان که ی عمر زحمت کشیدند حرکت مثبتی انجام بده 🌹

نتایج موقت انتخابات آلمان؛ پیشتازی سوسیال دموکرات‌ها قطعی شد | DW | 27.09.2021شکست تاریخی اتحادیه احزاب مسیحی (حزب دموکرات مسیحی و سوسیال مسیحی) و پیروزی حزب سوسیال دموکرات در انتخابات پارلمانی آلمان قطعی است. آرای حزب چپ‌های آلمان نیز بر اساس شمارش موقت آرا به زیر مرز پنج درصد سقوط کرده است. حالا هایل هیتلر نشه این یکی؟؟😁😁✋✋✋ اين يعني مردم به ادامه سياست هاي مركل راي دادن با اينكه خودش كناره گيري كرد در اوج قدرت 👍👍👍

پیروزی هواداران سلب مالکیت از شرکت‌های مسکن در همه‌پرسی برلین | DW | 27.09.2021هم‌زمان با برگزاری انتخابات سراسری آلمان، شهر برلین نیز شاهد دو تصمیم بزرگ بود: انتخابات مجلس ایالتی و رفراندوم سلب مالکیت. در انتخابات مجلس نمایندگان کلان‌شهر برلین، حزب سوسیال دموکرات موفق به کسب بیشترین آرا شد. واقعا آلمان کشور خوبیه،نه حجاب اجباره،نه چیزی الکی فیلتر میشه،نه چیزی الکی گرون میشه درود میفرستم به سیاست مداران و مدیران آلمان

بحران در تونس؛ قیس سعید دیکتاتور جدید یا تعلیق موقت دموکراسی | DW | 26.09.2021اعلام تصمیمات جدید قیس سعید، رئیس جمهور تونس بحران سیاسی در این کشور را تشدید کرده و آینده دموکراسی نوپای آن را در هاله‌ای از ابهام قرار داده است. مطابق موضعگیری اخیر او تعطیلی پارلمان این کشور فعلا ادامه خواهد یافت.

عکس روز: اندر مزایای داشتن برق‌گیر | DW | 27.09.2021اندر مزایای داشتن برق‌گیر شهر ساحلی نیس واقع در کوت دازور (سواحل آبی‌رنگ) در جنوب فرانسه بیشتر در قالب درخشش خورشید و آب‌های لاجوردی‌رنگ شناخته شده است. در رعد باعظمتی که نیس شاهد آن بود، داشتن برق‌گیر بدون شک مزیت بزرگی است. عکس روز: