رکوردشکنی نقاشی بنکسی؛ اَبَرپرستار ۱۹ میلیون یورو به بخش درمان بریتانیا کمک کرد

03/01/1400 08:03 ب.ظ

رکوردشکنی نقاشی بنکسی؛ اَبَرپرستار ۱۹ میلیون یورو به بخش درمان بریتانیا کمک کرد جزئیات بیشتر🔽

تازه‌ترین اثر بنکسی، نقاش بریتانیایی با ثبت رکورد ۱۶.۷۵ میلیون پوندی (۱۹.۴۵ میلیون یورویی) برای آثار او، روز سه‌شنبه در حراج لندن فروش رفت تا عواید حاصل از آن صرف کمک به خدمات بهداشت و درمان عمومی بریتانیا شود.

این اثر سیاه و سفید که «تغییردهنده بازی» (Game Changer) نام دارد، در ابتدا بین ۲.۵ و ۳.۵ میلیون پوند (۲.۹ تا ۴ میلیون یورو) قیمت خورده بود ولی سرانجام بیش از چهار برابر تخمین‌های اولیه در حراج کریستی فروخته شد. رکورد پیشین آثار فروش رفته بنکسی متعلق به نقاشی شامپانزه‌ها با نام «« پارلمان، تکامل معکوس»» بود که در سال ۲۰۱۹ به قیمت ۹.۹ میلیون پوند(حدود ۱۲ میلیون یورو) فروخته شد.

بنکسی در اثر «تغییردهنده بازی» پسره بچه‌ای را به تصویر کشیده که با رها کردن عروسک ابرقهرمان‌هایی مثل بتمن و اسپایدرمن در سبد اسباب‌بازی‌های خود، عروسک یک پرستار را در دست گرفته؛ پرستاری که ماسک بر چهره دارد و نمادی از ابرقهرمان مبارزه با بیماری کووید-۱۹ است.بنکسی، نقاش ناشناس بریتانیایی، هنرمندی است که کارش را با رسم نقاشی‌های دیواری به وسیله اسپری‌ در ساختمان‌های نیمه‌کاره در بریستول بریتانیا آغاز کرد. این هنرمند بیشتر با نگاهی انتقادی به مسائل سیاسی و اجتماعی می‌پردازد. آثار او شهرتش را جهانی کرده است.

ادامه مطلب:
euronews_pe »

نقاشی گم شده فراگونار پس از ۲۰۰ سال اتفاقی پیدا شداین اثر بی‌نظییر که یک فیلسوف در حال خواندن کتاب را به تصویر کشیده هنگام تقسیم اموال یک متوفی شناسایی شد.

نمایشگاهی در لندن؛ ستارگان «کی-پاپ» این بار با عکس و نقاشی هنرنمایی می‌کنندصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است. چقدر مهمه برای مردم فلاکت زده و کرونایی ایران..! به نظرم بی‌معنی‌ترین و سطحی‌ترین سبک موسیقی و هنری کی پاپ هست!

بازوبندی که رونالدو به زمین کوبید چگونه به درمان یک نوزاد صربستانی کمک کرد؟بازوبند کاپیتانی کریستیانو رونالدو که وی آنرا در پایان مسابقه با تیم ملی صربستان به نشانه عصبانیت از تصمیم داور به زمین کوبیده بود در یک حراج خیریه برای کمک به درمان بیماری آتروفی عضلانی نخاعی یک پسر بچه شش ماهه به مبلغ ۶۴ هزار یورو فروخته شد.

صداوسیما به نقل از منابع ناشناس: ایران و آمریکا بر سر مبادله شماری زندانی توافق کردنددر گزارش تلویزیون ایران به نقل از این منبع ناشناس گفته شد که بریتانیا برای آزادی نازنین زاغری رتکلیف، شهروند ایرانی-بریتانیایی ۴۰۰ میلیون پوند به دولت ایران پرداخت خواهد کرد. باز جای شکرش باقیست که آمریکا کشور زد تروریست است ،اگر طرفدار تروریست بود چه میشد، ( نه به جمهوری اسلامی )