رژیم اسد بخشی از کمک‌های مالی و بشردوستانه به سوریه را ضبط کرده است

  • 📰 aa_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 25 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 13%
  • Publisher: 53%

بنا به اعلام یک سازمان آمریکایی رژیم اسد بخشی از کمک‌های مالی و بشردوستانه به سوریه را به نفع خود ضبط کرده است. - خبرگزاری آناتولی

ایران اخبار, ایران سرفصلها

بنا به اعلام یک سازمان آمریکایی رژیم اسد بخشی از کمک‌های مالی و بشردوستانه به سوریه را به نفع خود ضبط کرده است.مرکز مطالعات استراتژیک و بین‌المللی (CSIS) مستقر در آمریکا اعلام کرد بخش اعظم میلیون‌ها دلاری که تحت عنوان سازمان ملل متحد به سوریه سرازیر می‌شده، به حساب رژیم اسد که از سوی کشورهای غربی تحریم است، واریز شده است.

براساس این گزارش، رژیم اسد سال‌ها است که کمک‌های بشردوستانه وارد شده به سوریه را به سربازان خود و مناطقی که حامیانش در آن مستقر هستند، منتقل می‌کند.در بخشی از این گزارش آمده است: دولت سوریه سازمان‌های بین‌المللی را مجبور به استفاده از تحریف نرخ ارز کرد و زمینه‌ای فراهم کرد تا رژیم 51 سنت از هر دلار ارسال شده برای کمک به سوریه را در سال 2020 دریافت کند.

بنا به اعلام این مرکز، یک دلار آمریکا قبل از جنگ داخلی معادل 50 لیره سوریه بوده و در زمان جنگ به 4 هزار و 700 لیره افزایش یافت.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

اردوغان سفرای 10 کشور از جمله آمریکا، فرانسه و آلمان را به اخراج از ترکیه تهدیدرجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه با انتقاد از بیانیه ده کشور غربی که از این کشور خواسته بودند پرونده تاجر زندانی این کشور را به صورت عادلانه بررسی کند،
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

کرونا در جهان؛ روسیه از مشاهده موارد ابتلا به گونه مسری‌تر از دلتا خبر داد🔺کرونا در جهان؛ روسیه از مشاهده موارد ابتلا به گونه مسری‌تر از دلتا خبر داد ▪️محقق ارشد و مدیر سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان روسیه می‌گوید مواردی از گونه جدید ویروس کرونا ،که احتمالا از گونه دلتا مسری‌تر است، در این کشور مشاهده شده است.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

از سرگیری اقامه نماز جمعه در ایران پس از ماه‌ها تعطیلی به دلیل کرونااقامه نماز جمعه در شهرهای مختلف ایران که به دلیل شیوع کرونا متوقف شده بود امروز دوباره از سرگرفته شد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

خروج نیروهای آمریکایی؛ «آنچه رژیم ایران از شکست ایالات متحده در افغانستان آموخت»شیائو وانگ، گروگان سابق در ایران، و بهنام بن‌طالبلو، عضو ارشد «بنیاد دفاع از دموکراسی‌ها»، در مقاله‌ای برای «دیسپچ» نوشته‌اند که شکست آمریکا در افغانستان، امریکا و عربستان حامیان افراط گرایان در منطقه و جهان هستند امریکا تجهیزات می دهدو عربستان پول در عوض، ایران همواره حمایتش را از مردم کشورهای مظلوم منطقه اعلام و در جنگ با تروریستان پیش قدم بوده است امریکایی ها بارها اعتراف کردند که داعش را ساخته اند عربستان هم در سوریه و یمن نشان داد که حامی ترورستان است این دو کشور امروز در بدترین وضعیت قراردارند اما از طرفی ایران همواره به فکرتامین امنیت منطقه بوده و امروز به یکی از ستون ها محکم منطقه تبدیل شده است ایران از اول هم ترسی از امریکا نداشت.در سوریه و عراق نشان داد که با تروریستان مورد حمایت امریکا چه می کند اما امریکا وعربستان دراین چند سال حساب کار دستشان آمده که ایران دیگردست وپابسته نیست و تبدیل به یک قدرت شده است. امریکاو عربستان باید دست از حمایت از تروریستان بردارند
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

دستورهای رئیس بنیاد شهید در پی خودکشی منجر به فوت یکی از فرزندان شهدادستورهای رئیس بنیاد شهید در پی خودکشی منجر به فوت یکی از فرزندان شهدا معاون رئیس‌جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران دستورهایی را در مورد حادثه خودکشی یکی از فرزندان شهدا در شهر یاسوج و دلجویی از خانواده این مرحوم صادر کرد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

تظاهرات با الهام از «بازی مرکب»؛ هزاران کارگر در کره‌جنوبی به شرایط استخدامی اعتراض کردندپلیس کره جنوبی تخمین می‌زند که حدود ۱۶ هزار نفر در تظاهرات روز چهارشنبه در سئول و دیگر شهرها شرکت کردند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »