رژیم اسد بخشی از کمک‌های مالی و بشردوستانه به سوریه را ضبط کرده است

30/07/1400 11:10:00 ب.ظ

رژیم #اسد بخشی از کمک‌های مالی و بشردوستانه به #سوریه را ضبط کرده است

اسد, سوریه

رژیم اسد بخشی از کمک‌های مالی و بشردوستانه به سوریه را ضبط کرده است

بنا به اعلام یک سازمان آمریکا یی رژیم اسد بخشی از کمک‌های مالی و بشردوستانه به سوریه را به نفع خود ضبط کرده است. - خبرگزاری آناتولی

22.10.2021واشنگتن/ خبرگزاری آناتولیمرکز مطالعات استراتژیک و بین‌المللی (CSIS) مستقر در آمریکا اعلام کرد بخش اعظم میلیون‌ها دلاری که تحت عنوان سازمان ملل متحد به سوریه سرازیر می‌شده، به حساب رژیم اسد که از سوی کشورهای غربی تحریم است، واریز شده است.براساس این گزارش، رژیم اسد سال‌ها است که کمک‌های بشردوستانه وارد شده به سوریه را به سربازان خود و مناطقی که حامیانش در آن مستقر هستند، منتقل می‌کند.

رژیم از طریق دستکاری ارز بیش از نیمی از کمک‌های مالی را به خود اختصاص می‌دهد.در بخشی از این گزارش آمده است: دولت سوریه سازمان‌های بین‌المللی را مجبور به استفاده از تحریف نرخ ارز کرد و زمینه‌ای فراهم کرد تا رژیم 51 سنت از هر دلار ارسال شده برای کمک به سوریه را در سال 2020 دریافت کند.

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »

اردوغان سفرای 10 کشور از جمله آمریکا، فرانسه و آلمان را به اخراج از ترکیه تهدیدرجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه با انتقاد از بیانیه ده کشور غربی که از این کشور خواسته بودند پرونده تاجر زندانی این کشور را به صورت عادلانه بررسی کند،

کرونا در جهان؛ روسیه از مشاهده موارد ابتلا به گونه مسری‌تر از دلتا خبر داد🔺کرونا در جهان؛ روسیه از مشاهده موارد ابتلا به گونه مسری‌تر از دلتا خبر داد ▪️محقق ارشد و مدیر سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان روسیه می‌گوید مواردی از گونه جدید ویروس کرونا ،که احتمالا از گونه دلتا مسری‌تر است، در این کشور مشاهده شده است.

از سرگیری اقامه نماز جمعه در ایران پس از ماه‌ها تعطیلی به دلیل کرونااقامه نماز جمعه در شهرهای مختلف ایران که به دلیل شیوع کرونا متوقف شده بود امروز دوباره از سرگرفته شد. - خبرگزاری آناتولی

خروج نیروهای آمریکایی؛ «آنچه رژیم ایران از شکست ایالات متحده در افغانستان آموخت»شیائو وانگ، گروگان سابق در ایران، و بهنام بن‌طالبلو، عضو ارشد «بنیاد دفاع از دموکراسی‌ها»، در مقاله‌ای برای «دیسپچ» نوشته‌اند که شکست آمریکا در افغانستان، امریکا و عربستان حامیان افراط گرایان در منطقه و جهان هستند امریکا تجهیزات می دهدو عربستان پول در عوض، ایران همواره حمایتش را از مردم کشورهای مظلوم منطقه اعلام و در جنگ با تروریستان پیش قدم بوده است امریکایی ها بارها اعتراف کردند که داعش را ساخته اند عربستان هم در سوریه و یمن نشان داد که حامی ترورستان است این دو کشور امروز در بدترین وضعیت قراردارند اما از طرفی ایران همواره به فکرتامین امنیت منطقه بوده و امروز به یکی از ستون ها محکم منطقه تبدیل شده است ایران از اول هم ترسی از امریکا نداشت.در سوریه و عراق نشان داد که با تروریستان مورد حمایت امریکا چه می کند اما امریکا وعربستان دراین چند سال حساب کار دستشان آمده که ایران دیگردست وپابسته نیست و تبدیل به یک قدرت شده است. امریکاو عربستان باید دست از حمایت از تروریستان بردارند

دستورهای رئیس بنیاد شهید در پی خودکشی منجر به فوت یکی از فرزندان شهدادستورهای رئیس بنیاد شهید در پی خودکشی منجر به فوت یکی از فرزندان شهدا معاون رئیس‌جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران دستورهایی را در مورد حادثه خودکشی یکی از فرزندان شهدا در شهر یاسوج و دلجویی از خانواده این مرحوم صادر کرد.

تظاهرات با الهام از «بازی مرکب»؛ هزاران کارگر در کره‌جنوبی به شرایط استخدامی اعتراض کردندپلیس کره جنوبی تخمین می‌زند که حدود ۱۶ هزار نفر در تظاهرات روز چهارشنبه در سئول و دیگر شهرها شرکت کردند.

بنا به اعلام یک سازمان آمریکایی رژیم اسد بخشی از کمک‌های مالی و بشردوستانه به سوریه را به نفع خود ضبط کرده است.گفت: «به وزارت امور خارجه گفتم ما نمی‌توانیم به خودمان اجازه دهیم که آنها (ده کشور غربی صادر کننده بیانیه) را در کشورمان بپذیریم.اشتراک چاپ محقق ارشد و مدیر سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان روسیه می‌گوید مواردی از گونه جدید ویروس کرونا ،که احتمالا از گونه دلتا مسری‌تر است، در این کشور مشاهده شده است.اقامه نماز جمعه در شهرهای مختلف ایران که به دلیل شیوع کرونا متوقف شده بود امروز دوباره از سرگرفته شد.

22.10. رجب طیب اردوغان پنج‌شنبه، 21 اکتبر، ضمن تاکید این که قوه قضائیه ترکیه «مستقل» است، فراخوان کشورهای غربی درباره پرونده تاجر ترکیه‌ای را مداخله‌جویانه دانسته و به شدت از آن انتقاد کرد.2021 واشنگتن/ خبرگزاری آناتولی مرکز مطالعات استراتژیک و بین‌المللی (CSIS) مستقر در آمریکا اعلام کرد بخش اعظم میلیون‌ها دلاری که تحت عنوان سازمان ملل متحد به سوریه سرازیر می‌شده، به حساب رژیم اسد که از سوی کشورهای غربی تحریم است، واریز شده است.۲ – که برخی به آن «دلتاپلاس» نیز می‌گویند – ممکن است ۱۰ درصد از گونه دلتا مسری‌تر باشد و می‌تواند جایگزین دلتا شود، هر چند تأکید کرد که این روند به احتمال زیاد کند خواهد بود. براساس این گزارش، رژیم اسد سال‌ها است که کمک‌های بشردوستانه وارد شده به سوریه را به سربازان خود و مناطقی که حامیانش در آن مستقر هستند، منتقل می‌کند. عثمان کاوالا، رجب طیب اردوغان این اظهارات را در مصاحبه با جمعی از خبرنگاران داخل هواپیما هنگام بازگشت از تور آفریقایی خود، که شامل آنگولا، توگو و نیجریه بود، بیان کرد. رژیم از طریق دستکاری ارز بیش از نیمی از کمک‌های مالی را به خود اختصاص می‌دهد. گفتنی است تاکنون 50 میلیون و 36 هزار و 416 نفر دوز اول واکسن کرونا و 27 میلیون و 604 هزار و 934 نفر نیز دوز دوم را دریافت کرده‌اند و مجموع واکسن‌های تزریق شده در این کشور به 77 میلیون و 641 هزار و 350 دوز رسیده است.

در بخشی از این گزارش آمده است: دولت سوریه سازمان‌های بین‌المللی را مجبور به استفاده از تحریف نرخ ارز کرد و زمینه‌ای فراهم کرد تا رژیم 51 سنت از هر دلار ارسال شده برای کمک به سوریه را در سال 2020 دریافت کند. مقامات آنکارا «عثمان کاوالا» 64 ساله‌ که یکی از برجسته ترین چهره‌های جامعه مدنی مخالف دولت این کشور محسوب می‌شود را به ایجاد بی‌ثباتی در ترکیه متهم می‌کنند. گونه AY. بنا به اعلام این مرکز، یک دلار آمریکا قبل از جنگ داخلی معادل 50 لیره سوریه بوده و در زمان جنگ به 4 هزار و 700 لیره افزایش یافت. . اردوغان در بخش دیگری از اظهارات خود گفت:«پس از اخراج ترکیه از برنامه جنگنده‌های F-35 از سوی آمریکا، ما یک میلیارد و 400 میلیون دلار را به هر طریقی از آمریکا به ترکیه بازمی‌گردانیم و مذاکرات با واشنگتن در این زمینه در سطح دیپلماتیک ادامه دارد».