رژیم اسد و گروه‌های تروریستی تحت حمایت ایران آتش‌بس در ادلب را نقض می‌کنند

  • 📰 aa_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 41 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 20%
  • Publisher: 53%

رژیم_اسد و گروههای تروریستی تحت حمایت ایران آتش‌بس در ادلب را نقض می‌کنند

ایران اخبار, ایران سرفصلها

نیروهای رژیم اسد و گروه‌های خارجی تحت حمایت ایران همچنان به نقض توافق‌نامه آتش‌بس در منطقه کاهش تنش ادلب که 5 مارس میان ترکیه و روسیه امضا شد، ادامه می‌دهند.نیروهای رژیم اسد و گروه‌های خارجی تحت حمایت ایران در سوریه با حمله به مناطق مسکونی غیرنظامیان و خط مقدم مخالفان نظامی میانه‌رو، پس از گذشت حدود پنج ماه همچنان به نقض توافق‌نامه آتش‌بس در منطقه کاهش تنش ادلب که 5 مارس میان ترکیه و روسیه امضا شد، ادامه می‌دهند.

نیروهای رژیم اسد مناطق فاطیرا، کان صفرا، سفوهین، کفرعوید، بینین، بلیون، الباره، عين لاروز، مزارا، رویحه در جنوب بزرگراه استراتژیک M4 لاذقیه-حلب را هدف حملات توپخانه‌ای و موشکی قرار می‌دهند. به گزارش منابع مخالفان نظامی، استقرار نیروهای رژیم در شهرستان‌ سراقب در جنوب ادلب که اخیرا کنترل آن را به دست گرفتند و همچنین شهرهای معره النعمان و جبل الزاویه و دشت الغاب همچنان ادامه داشته و مقادیر زیادی سلاح سنگین و سرباز به مناطق مذکور منتقل کرده‌اند.

گفتنی است ترکیه و روسیه در 12 ژانویه 2020 در خصوص برقراری آتش‌بس در ادلب به توافق رسیدند، اما رژیم اسد و متحدان وی با نقض این آتش‌بس به حملات خود به ادلب ادامه دادند. رجب طیب اردوغان و ولادیمیر پوتین، روسای جمهور ترکیه و روسیه در 5 مارس 2020 در کاخ کرملین مسکو توافق‌نامه‌ جدیدی را امضا کردند. این توافق‌نامه از ساعت 00.01 دقیقه 6 مارس اجرایی شد.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

روایتی از شکنجه و کشتار غیرنظامیان در زندان‌های رژیم اسدرژیم اسد علاوه بر ریختن خون غیرنظامیان، صدها هزار نفر را نیز در زندان‌ها و مراکز بازجویی، بازداشت و شکنجه ‌می‌کند. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

بنیامین نتانیاهو خطاب به رژیم ایران: ارتش دفاعی اسرائیل آماده پاسخگویی به هر تهدیدی استصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

نتانیاهو: به رژیم ایران اجازه استقرار نظامی در مرز با سوریه را نمی‌دهیمنتانیاهو: به رژیم ایران اجازه استقرار نظامی در مرز با سوریه را نمی‌دهیم نخست وزیر اسرائیل تاکید کرد که سیاست این کشور از سال‌ها پیش این بوده که به رژیم ایران اجازه استقرار نظامی در مرز با سوریه را ندهد.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

روایتی از شکنجه و کشتار غیرنظامیان در زندان‌های رژیم اسدرژیم اسد علاوه بر ریختن خون غیرنظامیان، صدها هزار نفر را نیز در زندان‌ها و مراکز بازجویی، بازداشت و شکنجه ‌می‌کند. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

روشنایی های بی مصرفروشنایی‌های بی‌مصرف با توجه به رشد روز افزون مصرف برق در سطح کشور مشترکان تهرانی باید به کاهش مصرف_برق کمک کنند
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

باید جلوی خام‌فروشی را بگیریم/ تولیدات ما در بعضی از صنایع دو برابر شده استرئیس‌جمهور در نشست تولیدکنندگان صنایع فولاد و پتروشیمی گفت: محصولات فولادی و پتروشیمی ایران در جهان ممتاز است اما در این زمینه باید جلوی خام فروشی را بگیریم.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »