رو نمایی از سه کتاب تخصصی حقوقی در معاونت حقوقی ریاست جمهوری

  • 📰 PadDolat
  • ⏱ Reading Time:
  • 54 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 25%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

🔻در ششمین سالگرد درگذشت استاد دکتر امیر ناصرکاتوزیان صورت گرفت: 🔹رونمایی از سه کتاب تخصصی حقوقی در معاونت حقوقی ریاست جمهوری

در ششمین سالروز درگذشت استاد فقید دکتر امیر ناصر کاتوزیان استاد نامدار و ممتاز رشته حقوق و همزمان با هفته دولت، آیین رونمایی از سه کتاب حقوقی از جمله"قوه مجریه؛ واکاوی صلاحیت ها و مناسبات آن با دیگر قوا" و"مجموعه آرا و تصمیمات کمیسیون مستندسازی و تعیین بهره بردار اموال غیر منقول" در معاونت حقوقی رئیس جمهور و در محل مجموعه نهاد ریاست جمهوری برگزار شد.

وی افزود در کتاب مجموعه آرا و تصمیمات کمیسیون مستندسازی و تعیین بهره بردار اموال غیر منقول، آرا و تصمیمات کمیسیون مستند سازی در سه محور گردش کار، اسباب موجهه و منطوق رای اتخاذ و انجام شده است. در بخش اسباب موجهه یا دلایل توجیهی نگرش به قانون اساسی و حقوق شهروندی تشخص یافته و برجسته شده است. دکتر بیژن عباسی معاون پژوهش و ترویج قانون اساسی در خصوص کتب مرتبط با قانون اساسی انتشار یافته در معاونت حقوقی رئیس جمهور گفت: در گذشته انتشار دستاورد های حقوقی این معاونت موردی و جزئی بود اما در این دوره با حمایت دکتر جنیدی تقریبا تمام کارنامه معاونت حقوقی با روش علمی و دانشگاهی و با مستند سازی حقوقی در حال انتشار است و این یک نقطه عطف در تاریخ این معاونت است که قطعا هم برای حقوقدانان و هم برای مجریان قانون اساسی در همه قوا مفید خواهد بود.

دکتر لعیا جنیدی معاون حقوقی رئیس جمهور نیز در این جلسه ضمن تسلیت ماه محرم گفت: در حادثه عاشورا تمام مدنیت، حق و اخلاق در مقابل تمام خشونت و ظلم قرار گرفت و پژواک این حادثه بزرگ هنوز را وی با بیان اوصاف تقوا و پارسایی دکتر کاتوزیان ابراز امیدواری کرد جامعه حقوقی ایران باز هم بتواند شاهد اساتیدی مثل ایشان باشد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 18. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

دستورالعمل مرکز کنترل و پیشگیری بیماری آمریکا در مورد ضرورت استفاده از ماسک پارچه‌ای در مدارس🔺دستورالعمل مرکز کنترل و پیشگیری بیماری آمریکا در مورد ضرورت استفاده از ماسک پارچه‌ای در مدارس ⚡️مرکز کنترل و پیشگیری بیماری آمریکا توصیه می‌کند که بازگشایی مدارس باید با پیروی از رفتارهایی که از شیوع کووید۱۹ پیشگیری می‌کنند، همراه باشد.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

در پی حادثه مرگ غیرنظامیان، ارتش آمریکا بخشی از تمریناتش را در کره جنوبی متوقف کردحادثه تصادف خودروی این غیرنظامیان با خودروی زرهی آمریکا، در اواخر روز یکشنبه حدود ساعت ۲۱ و ۳۰ دقیقه به وقت محلی در یک جادۀ عمومی در نزدیکی مرز کره شمالی روی داد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

تلاش حقوقی ایران برای آزادسازی دارایی‌های مسدود شده در لوکزامبورگ - BBC News فارسیبانک مرکزی ایران در تلاش است با اقدام حقوقی حدود یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون دلار از دارایی‌های مسدود شده خود را در لوکزامبورگ آزاد کند.این دارایی‌ها، اوراق بهاداری هستند نزد موسسه 'کلیرستریم' وابسته به بورس آلمان. مقر این موسسه در کشور لوکزامبورگ است.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

سه ساعت پرواز تاریخی؛ اولین هواپیمای تجاری اسرائیل در ابوظبی به زمین نشست - BBC News فارسیپرواز سه ساعته ای که امروز ۷۰ اسرائیلی و آمریکایی را به امارات متحده عربی برد، لحظه ای تاریخی را رقم زد.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

ادامه حملات تهران به الکاظمی پس از دیدار او با ترامپ در واشنگتن
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

چهار تروریست پ.ک.ک در شمال عراق از پای درآمدند
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »