رویکرد جدید روسیه در قبال مذاکرات هسته‌ای از نگاه کارشناسان ایرانی

25/12/1400 12:36:00 ب.ظ

برخی کارشناسان ایرانی معتقدند که اصرار روسیه برای دریافت ضمانت در چارچوب توافق برجام باعث طولانی شدن روند مذاکرات وین خواهد شد. - خبرگزاری آناتولی

برخی کارشناسان ایرانی معتقدند که اصرار روسیه برای دریافت ضمانت در چارچوب توافق برجام باعث طولانی شدن روند مذاکرات وین خواهد شد. - خبرگزاری آناتولی 16.03.

2022 استانبول/مصطفی ملیح آهیسهالی/خبرگزاری آناتولی درحالی اصرار روسیه بر موضع خود مبنی بر ضرورت دریافت ضمانت‌های لازم برای حفظ منافع مسکو در چارچوب توافق احتمالی برجام باعث توقف مذاکرات وین شده است که برخی از کارشناسان ایرانی نیز معتقد هستند چنین رویکردی باعث طولانی‌تر شدن روند مذاکرات وین خواهد شد.

با انتخاب دونالد ترامپ به ریاست جمهوری آمریکا، این کشور به صورت یک‌جانبه از توافق هسته‌ای میان ایران و گروه 5+1 که در سال 2015 به دست آمده بود، خارج شد. پس از روی کار آمدن جو بایدن در واشنگتن، مذاکرات هسته‌ای از یکسال پیش به منظور احیای برجام در وین پایتخت اتریش از سر گرفته شد.

اما روسیه، به عنوان متحد راهبردی ایران، در مرحله نهایی مذاکرات خواستار ارائه ضمانت کتبی از سوی آمریکا به منظور تضمین منافع مسکو در چارچوب برجام شده است. مذاکرات هسته‌ای پس از ارائه این درخواست از سوی روسیه با توجه به تحریم‌های سنگین علیه این کشور که درپی حمله نظامی به اوکراین اعمال شده، از هفته گذشته متوقف شده است. headtopics.

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »
Loading news...
Failed to load news.

ویدیوها : تصاویر دیدنی از فوران یکی از فعال‌ترین آتشفشان‌های جهان در جزیره هاوایی

ویدیوها : یکی از فعال‌ترین آتشفشان‌های جهان به نام «کیلاویا» در جزیره هاوایی روز چهارشنبه ۷ ژوئن (۱۷ خرداد) فوران کرده است. ادامه مطلب >>

نمایشگاه «دیدار در اصفهان» در دوبلین؛ شکوفایی هنری ایران در عصر صفوی🔺نمایشگاه «دیدار در اصفهان» در دوبلین؛ شکوفایی هنری ایران در عصر صفوی بخش قابل توجهی از این آثار در ایران و به ویژه در اصفهانِ دوره‌ صفوی آفریده شده‌‌اند؛ تمرکز نمایشگاه «دیدار در اصفهان» نیز بر همین آثار است. ⬇️ بیشتر بخوانید:

امیرعبداللهیان: رویکرد روسیه در مذاکرات سازنده بوده است/ لاوروف: مانع دستیابی به توافق نیستیمحسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان در دیدار با سرگی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه در خصوص روابط دوجانبه و مسائل منطقه ای و بین المللی مورد علاقه دو کشور گفتگو کرد.

۱۱۴ فوتی و ۳۸۱۳ مبتلای جدید کرونا در کشور۱۱۴ فوتی و ۳۸۱۳ ابتلای جدید کرونا در کشور *مبتلایان جدید: ۳۸۱۳ *جانباختگان جدید: ۱۱۴ نفر *مجموع مبتلایان: ۷۱۲۶۹۰۶ نفر *مجموع بهبودیافتگان: ۶۷۸۵۹۳۳ نفر *مجموع جان‌باختگان: ۱۳۹۰۶۳ نفر *مجموع واکسن تزریق شده: ۱۴۵۰۴۱۲۶۵ جمهوری شیطانی ایران که هی دم از اقتدار منم منم قدرت نمایی می زند توان نابودی کرونا نداره بعد از ۲ سال این همه کشته شدند بعد رژیم ایران می خواد اسرائیل آمریکا محو نابود کند 🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣

تدابیر جدید کاخ سفید برای رفع تبعیض جنسیتی در دستمزد کارکنان دولتتدابیر جدید کاخ سفید برای رفع تبعیض جنسیتی در دستمزد کارکنان دولت دولت جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا، برای پایان بخشیدن به شکاف جنسیتی در دستمزد کارکنان دولت فدرال و شرکت‌های مقاطعه‌کاری طرف معامله با دولت، تدابیر جدیدی اعلام کرد. ⬇️ بیشتر بخوانید:

اوکراین: در دور جدید مذاکرات با روسیه خواهان خروج فوری آنان خواهیم بوداوکراین: در دور جدید مذاکرات با روسیه خواهان خروج فوری آنان خواهیم بود اوکراین اعلام کرد که در دور جدید گفت‌وگوها با روسیه خواستار خروج فوری نیروهای روس از این کشور خواهند بود.

شناسایی ۳۲۲۳ بیمار جدید کرونا در کشور/۱۱۷ تن دیگر جان باختند۱۱۷ فوتی و ۳۲۲۳ ابتلای جدید کرونا در کشور *مبتلایان جدید: ۳۲۲۳ *جانباختگان جدید: ۱۱۷ نفر *مجموع مبتلایان: ۷۱۳۰۱۲۹ نفر *مجموع بهبودیافتگان: ۶۷۹۱۸۵۴ نفر *مجموع جان‌باختگان: ۱۳۹۱۸۰ نفر *مجموع واکسن تزریق شده: ۱۴۵۳۰۹۷۱۸