رویکرد سارقان منازل 'ربایش اموال کم حجم و پرارزش' است/ آمار وقوع قتل‌ در تهران نسبت به سایر شهرستان‌ها کمتر است

01/02/1401 09:54 ق.ظ

در گفت‌و‌گو با ایلنا مطرح شد: رویکرد سارقان منازل 'ربایش اموال کم حجم و پرارزش' است/ آمار وقوع قتل‌ در تهران نسبت به سایر شهرستان‌ها کمتر است

معاون مبارزه با جرائم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ با بیان اینکه از ابتدای سال ۱۴۰۱ هیچ سرقت طلافروشی، صرافی و مسلحانه در تهران نداشته ایم، گفت: در حال حاضر رویکرد سارقان منازل اقدام به ربایش و سرقت اموال کم حجم و پرارزش مانند ارز، جواهرات و…است. وی ادامه داد: برنامه ریزی مسئولان پلیس و همکاران بنده به این گونه است که تمام ایام سال را در بر می‌گیرد و بحمدالله توانسته‌ایم آمار قابل ملاحظه‌ای را در بحث مقابله با سارقان به ویژه سارقان خشن و همچنین در راستای پیشگیری از وقوع سرقت منازل در سطح...

وی ادامه داد: برنامه ریزی مسئولان پلیس و همکاران بنده به این گونه است که تمام ایام سال را در بر می‌گیرد و بحمدالله توانسته‌ایم آمار قابل ملاحظه‌ای را در بحث مقابله با سارقان به ویژه سارقان خشن و همچنین در راستای پیشگیری از وقوع سرقت منازل در سطح ظهور انجام دهیم.

معاون مبارزه با جرائم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ با بیان اینکه در تعطیلات عید سرقت مسلحانه نداشتیم، تصریح کرد: از ابتدای سال ۱۴۰۱ هیچ نوع سرقت مسلحانه یا سرقت طلافروشی و صرافی نداشته ایم. سرهنگ نثاری گفت: تعریف مسلح بودن از نظر پلیس و از نظر مردم متفاوت است. همه سارقان مسلح به سلاح گرم نیستند اما حداقل سلاحی که همراه یک سارق است که بتوانند با آن از خود دفاع کنند یا باعث ترس و ارعاب مالباختگان شوند چاقو، قمه و سلاح سرد است.

ادامه مطلب:
ilnanews »

استاندار تهران: شاید در موضوع زکات کار بخشنامه‌ای خیلی موثر نباشداستاندار تهران با اشاره به موضوع فقر مطلق گفت: بعد از موضوع فقر مطلق کارگروه‌های مختلفی تشکیل دادیم و جلسه برگزار کردیم. به نظر یک حلقه زنجیره مهم در مسئله فقر مطلق مسئله زکات است که باید دنبال شود.

سال گذشته حدود ۱۰۰ هزار نفر در تهران به دلیل نزاع به پزشکی قانونی مراجعه کرده‌اندپزشکی قانونی استان تهران اعلام کرد در سال ۱۴۰۰، میزان مراجعات به این سازمان به دلیل نزاع، نسبت به سال قبل از آن، یک و نیم درصد افزایش یافت. خاک بر سر خامنه‌ای

اداره ورزش تهران افتتاح یک باشگاه خصوصی بدن‌سازی در پایتخت را «غیر قانونی» خواندبر اساس برخی گزارش‌ها، حق عضویت این باشگاه ۳۲۰ میلیون تومان اعلام شده است که با واکنش‌های زیادی در شبکه‌های اجتماعی روبرو شد. 'رفع تحریم ها' و برقراری ارتباط با دنیا هم نتیجه اش این شد که دهک های بالای جامعه به باشگاه های لاکچری خود برسند، ما هم که توی دهک های پایین جامعه هستیم به دنبال کامیون های ترانزیتی حامل محصولات صادراتی بدویم، شاید گوجه یا سیب زمینی چیزی بیافته ما هم برش داریم. اینجوری گفتن که چراغ‌خاموش و زیرزیرکی و بدون حاشیه به کارشون ادامه بدن والا کی می‌تونه این همه شخصیت مهم رو بدون دخالت و ممانعت حکومت تو این شرایط بیاره داخل و چنین مراسمی رو برگزار کنه! جیمی که پر از پیر لب گورنشستهاس به درد همون آخوند کصکش میخوره.

خدمات‌رسانی شبانه روزی متروی تهران در لیالی قدرمتروی تهران در ۳۱ فروردین، ۲ و ۴ اردیبهشت همزمان با لیالی قدر به‌صورت شبانه‌روزی خدمات‌رسانی می‌کند. ⚽️ MiniFootball 👟 MiniFootballFamily ❤️ MiniFootballArmy 💟 MiniFootballBSC ⚽️⚽️⚽️⚽️⚽️⚽️⚽️⚽️⚽️⚽️⚽️⚽️ Contrect:👇👇👇👇👇👇👇👇👇 0xD024Ac1195762F6F13f8CfDF3cdd2c97b33B248b

سازمان ملل: ۲۰ میلیون نفر به‌دليل خشکسالی در شاخ آفریقا در معرض قحطی هستندمناطق شرقی قاره آفریقا در سال ۲۰۱۷ نیز دچار خشکسالی شد ولی اقدامات بشردوستانه نهادهای بین‌المللی از وقوع قحطی در سومالی پیشگیری کرد.

باور-۳۷۳؛ از شایعه حضور در جنگ اوکراین تا نمایش در رژه روز ارتشدر رژه روز ارتش در ایران، از جمله سامانه ضد موشکی باور ۳۷۳ نمایش داده شد که ادعا شده بود برای استفاده در تهاجم به اوکراین در اختیار روسیه قرار گرفته است. از این سامانه چه می‌دانیم؟ گزارشاتی از توافق برای انتقال سامانه باور 373 به سوریه، منتشر شده است. رادیو فردا، 22 تیر 1399

سرهنگ مرتضی نثاری، معاون مبارزه با جرائم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایلنا درباره اقدامات انجام شده در سال ۱۴۰۱ برای مقابله با سرقت‌های مسلحانه و خشن گفت: تمهیدات، برنامه‌ها و اقدامات پلیس در رابطه با بحث پیشگیری و مقابله با سارقان منوط به سال یا ماه یا تقویم خاصی نیست.

وی ادامه داد: برنامه ریزی مسئولان پلیس و همکاران بنده به این گونه است که تمام ایام سال را در بر می‌گیرد و بحمدالله توانسته‌ایم آمار قابل ملاحظه‌ای را در بحث مقابله با سارقان به ویژه سارقان خشن و همچنین در راستای پیشگیری از وقوع سرقت منازل در سطح ظهور انجام دهیم.

معاون مبارزه با جرائم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ با بیان اینکه در تعطیلات عید سرقت مسلحانه نداشتیم، تصریح کرد: از ابتدای سال ۱۴۰۱ هیچ نوع سرقت مسلحانه یا سرقت طلافروشی و صرافی نداشته ایم.

سرهنگ نثاری گفت: تعریف مسلح بودن از نظر پلیس و از نظر مردم متفاوت است. همه سارقان مسلح به سلاح گرم نیستند اما حداقل سلاحی که همراه یک سارق است که بتوانند با آن از خود دفاع کنند یا باعث ترس و ارعاب مالباختگان شوند چاقو، قمه و سلاح سرد است.

وی با اشاره به عملیاتی که در سال گذشته برای مقابله با سلاح سرد انجام شد، تصریح کرد: انجام این عملیات و جمع آوری سلاح‌های سرد بسیار تاثیرگذار بود و ما تاثیر آن را در کاهش آمارهای وقوع جرائم به عینه مشاهده کردیم و امسال با حجم بالای سفرهای نوروزی و خالی شدن منازل تهران از سکنه قاعدتا باید آمار سرقت افزایش پیدا می‌کرد اما با توجه به تمهیداتِ فرمانده انتظامی تهران بزرگ و سلسله مراتب پلیس و پلیس آگاهی بحمدلله موضوع سرقت کنترل شد.

معاون مبارزه با جرائم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ خاطرنشان کرد: در حال حاضر رویکرد سارقان منازل اقدام به ربایش و سرقت اموال کم حجم و پرارزش مانند ارز، جواهرات و…است.

نثاری در بخش دیگری از صحبت‌های خود گفت: در کل کشور و همچنین تهران بالغ بر ۳۵ درصد سرقت‌ها، خرد است مانند سرقت لوازم ماشین و محتویات آن. بخشی از این سرقت‌ها به دلیل بی‌احتیاطی شهروندان است و بخش دیگر به دلیل‌ عدم وجود پارکینگ مناسب است.

وی همچنین درباره وقوع قتل در تهران در سال ۱۴۰۱ گفت: قتل‌هایی که در تهران داریم نسبت به سایر شهرستان‌ها از نرخ کمتری برخوردار است. در این حوزه نیز پلیس آگاهی تهران بزرگ و معاونت مبارزه با جرائم جنایی و اداره دهم پلیس آگاهی با اشراف و رصد و همچنین بکارگیری از کارآگاهان با تجربه و کارآزموده توانسته‌اند، پیچیده‌ترین قتل‌ها را به راحتی کشف کنند.