رویترز: ایران یک پژوهشگر ایرانی-بریتانیایی را به تحمل ۹ سال زندان محکوم کرد

24/09/1399 12:32 ق.ظ

🔺رویترز: ایران یک پژوهشگر ایرانی-بریتانیایی را به تحمل ۹ سال زندان محکوم کرد ⚡️خبرگزاری رویترز گزارش داد که دادگاهی در ایران کامیل_احمدی، را به اتهام انجام فعالیت‌های تحقیقاتی خرابکارانه، به ۹ سال حبس و پرداخت ۶۰۰ هزار یورو جریمه محکوم کرده است.

صدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است. خبرگزاری رویترز روز یکشنبه ۲۳ آذر به نقل از یکی از خبرگزاری‌های ایران گزارش داد که دادگاهی در ایران کامیل احمدی، انسان‌شناس بریتانیایی ایرانی‌تبار، را به اتهام انجام فعالیت‌های تحقیقاتی خرابکارانه، به ۹ سال حبس و پرداخت ۶۰۰ هزار یورو (حدود ۵۴۴ هزار...

خبرگزاری رویترز روز یکشنبه ۲۳ آذر به نقل از یکی از خبرگزاری‌های ایران گزارش داد که دادگاهی در ایران کامیل احمدی، انسان‌شناس بریتانیایی ایرانی‌تبار، را به اتهام انجام فعالیت‌های تحقیقاتی خرابکارانه، به ۹ سال حبس و پرداخت ۶۰۰ هزار یورو (حدود ۵۴۴ هزار پوند) جریمه محکوم کرده است.

به گزارش خبرگزاری رویترز خبر صدور این حکم توسط رسانه‌های خبری و گروه‌های فعال حقوق بشر نیز منتشر شده است. آقای احمدی یک ایرانی کرد تبار که در مورد موضوعات بحث‌برانگیزی مثل ازدواج کودکان، و ختنه کردن دختران در ایران تحقیق کرده بود، بنا بر گفته گروه‌های حقوق بشر در تابستان ۱۳۹۸ باز داشت و زندانی شد؛ ولی بعد از سه ماه به قید وثیقه ازاد شد.

پس از دستیگر شدن آقای احمدی توسط دولت ایران، همسر وی به مرکز حقوق بشر در نیویورک گفت که شوهرش کار مستقل انجام می‌دهد و کار او با تایید دولت ایران بود.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

احتمال دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای؛ یک اعتراف و یک تهدید | DW | 09.02.2021وزیر اطلاعات جمهوری اسلامی تلویحا اعتراف کرده که ایران در صورت لزوم اقدام به تجهیز خود به سلاح هسته‌ای خواهد کرد. رئیس سازمان انرژی اتمی ایران نیز گفته است که این کشور 'همه آستانه‌های قدرت هسته‌ای' را در اختیار دارد. ویروس اسلامی از نوع شیعه په نه په! میخواستی زندگی ما رو فلج کنی ما هم با لبخند نگات کنیم؟ شکی نیست که تنها هدفشون رسیدن به بمب اتمیست .واقعیت این است مشکلشان در نگرش شان نسبت بدنیا از دیدگاه حقانیت خود نگاه میکنند که تاریخ این حیوانات را بخود ندیده .

آسوشیتدپرس: ایران حمله به یک پایگاه و قتل یک ژنرال آمریکایی را در نظر داشتآسوشیتدپرس به نقل از دو مقام ارشد اطلاعاتی آمریکا گزارش داده که تماس‌های رهگیری شده فرماندهان سپاه پاسداران نشان می‌دهد آنها در نظر داشته‌اند با نفوذ به یک پایگاه نظامی، یک ژنرال ارتش آمریکا را به قتل برسانند واو چه کشفی! زرت اخرش. چی میشه اونها هم دوباره پاسخ ما هم دوباره پاسخ. بعضیها از توان دفاعی داخلی بی خبرند. ما قوی هستیم....

یک رسانه‌‌ اسرائیل مدعی شد که یک شناور باری اسرائیلی مورد حمله ایران قرار گرفته‌استیک شبکه تلویزیونی اسرائیلی مدعی شد که یک شناور باری این کشور در دریای عمان مورد حمله موشکی ایران قرار گرفته‌است. - خبرگزاری آناتولی

کامیل احمدی پژوهشگر مسائل اجتماعی، در ایران به '۹ سال حبس' محکوم شد - BBC News فارسیخبرگزاری تسنیم می‌گوید کامیل احمدی پژوهشگر ایرانی-بریتانیایی با حکم بدوی شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب اسلامی تهران به ۹ سال حبس و ششصد هزار یورو جریمه محکوم شده است. مراجع قضایی رسمی این خبر را اعلام نکرده‌اند. ِیعنی این همه سازمان حقوق بشرجهانی هیچ صداشون درنمیاد؟ کامیل به چه معنیه؟

پژوهشگر صلح: آینده توافق اتمی ایران با بایدن هم مبهم است | DW | 02.01.2021از نظر مدیر مؤسسه تحقیقات بین‌المللی صلح، آینده توافق اتمی با ایران در ریاست‌جمهوری جو بایدن در آمریکا هم بسیار مبهم است. او می‌گوید، برای زنده شدن برجام سرمایه سیاسی زیادی لازم است و بایدن این اندازه هزینه نخواهد کرد. شکر خدا. دست پیش گرفتن و پس نیافتادن معنایش کار شماست. 'آینده توافق اتمی' ؟؟ با توافق اتمی چند سال پیش چکار کردید ؟ که حالا در آینده از آن انتظاری داشته باشید، ایران ستیزی دولتهای غربی ویا همان صهیونیست جهانی بار دیگر به مردم جهان نشان داد به شما ها هیچگونه اعتمادی نیست آقا چهل سال هر فیلمی سر ما در آوردید چی می گید لعنت به آمریکا و اسرائیل و دولت‌های غربی مردشور همتون رو با هم بردن هشت سال جنگ بهمون تحمیل کردین سردار ها و دانشمندانمون رو شهید کردین بابا بسه دیگه لعنت به همتون... 😔💔

کامیل احمدی، پژوهشگر بریتانیایی ایرانی‌‌تبار زندانی در ایران

خبرگزاری رویترز روز یکشنبه ۲۳ آذر به نقل از یکی از خبرگزاری‌های ایران گزارش داد که دادگاهی در ایران کامیل احمدی، انسان‌شناس بریتانیایی ایرانی‌تبار، را به اتهام انجام فعالیت‌های تحقیقاتی خرابکارانه، به ۹ سال حبس و پرداخت ۶۰۰ هزار یورو (حدود ۵۴۴ هزار پوند) جریمه محکوم کرده است.

به گزارش خبرگزاری رویترز خبر صدور این حکم توسط رسانه‌های خبری و گروه‌های فعال حقوق بشر نیز منتشر شده است.

آقای احمدی یک ایرانی کرد تبار که در مورد موضوعات بحث‌برانگیزی مثل ازدواج کودکان، و ختنه کردن دختران در ایران تحقیق کرده بود، بنا بر گفته گروه‌های حقوق بشر در تابستان ۱۳۹۸ باز داشت و زندانی شد؛ ولی بعد از سه ماه به قید وثیقه ازاد شد.

پس از دستیگر شدن آقای احمدی توسط دولت ایران، همسر وی به مرکز حقوق بشر در نیویورک گفت که شوهرش کار مستقل انجام می‌دهد و کار او با تایید دولت ایران بود.

صدای آمریکا پیشتر نوشته بود

که کامیل احمدی سال گذشته به دلیل پژوهش‌ها و فعالیت‌هايش در حوزه آسیب‌های اجتماعی با تاکید بر «جنسيت»، «کودکان» و «اقلیت‌ها» برنده جایزه ادبيات و علوم انسانى بنياد جهانى صلح در دانشگاه جرج واشنگتن شده بود.

کامیل احمدی به عنوان مردم شناس و پژوهشگر اخیرا با رسانه‌های ایران گفتگوهایی انجام داده بود و از جمله به ایسنا

گفته بود

که بر اساس پژوهش انجام شده حدود ۱۴ هزار زباله گرد غیررسمی در کشور وجود دارد و ۸۹ درصد زباله گرد‌ها «مهاجران غیرقانونی» هستند.

فعالان حقوق بشر، ایران را به دستگیری ده‌ها نفر از شهروندان دو تابعیتی به منظور استفاده از آنها به عنوان مهره‌هایی برای معامله با کشورهای دیگر متهم کرده‌اند.

ایالات متحده بارها و در موارد مختلف گروگان‌گیری و زندانی کردن شهروندان آمریکا و سایر کشورها توسط جمهوری اسلامی و نیز نقض مکرر و مداوم حقوق آنها توسط رژیم حاکم بر ایران را محکوم کرده است.

خبرهای بیشتر