رویارویی محتاطانه بانک مرکزی آمریکا با تورم؛ واکنش بازار‌ها چه بود؟

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 32 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 16%
  • Publisher: 59%

رویارویی محتاطانه بانک مرکزی آمریکا با تورم؛ واکنش بازار‌ها چه بود؟ این گزارش را بخوانید 🔽

ایران اخبار, ایران سرفصلها

بانک مرکزی ایالات متحده روز چهارشنبه و در پایان نشستی دو روزه با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که با وجود تورم بالای ۲ درصد و کاهش قابل توجه نرخ بیکاری، انتظار می‌رود که نرخ بهره به زودی افزایش یابد. با توجه به این که فدرال رزرو در فوریه جلسه نخواهد داشت، به احتمال زیاد افزایش نرخ بهره از ماه مارس آغاز خواهد شد. این نخستین افزایش نرخ بهره از سال ۲۰۱۸ خواد بود.

نهاد سیاستگذار پولی آمریکا همچنین با یادآوری این که حجم خرید اوراق قرضه در فوریه تنها ۳۰ میلیارد دلار خواهد بود، احتمال توقف سیاست انبساط پولی در مارس را بیش از پیش تقویت کرد. بانک مرکزی ایالات متحده با هدف کمک به رونق بیشتر اقتصاد آمریکا تا دسامبر گذشته ماهیانه ۱۲۰ میلیارد دلار اوراق قرضه دولتی خریداری می‌کرد.

سرمایه‌گذاری در بازار رمزارزها که در پی تشدید همه‌گیری ویروس کرونا نشانه‌ای از گریز سرمایه‌گذاران از بازارهای مالی راکد و تلاش آنها برای حفظ ارزش دارایی‌های خود در برابر جهش نرخ تورم بود، طی هفته گذشته و با افزایش احتمال آغاز اجرای برنامه بانک مرکزی ایالات متحده برای مبارزه با تورم دچار رکود شد.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

سه کشور آسیای مرکزی با قطع گسترده جریان برق روبرو شدندشبکه برق سه کشور قزاقستان، قرقیزستان و ازبکستان به یکدیگر متصل است و در عین حال به واسطه قزاقستان می‌تواند در شرایط اضطراری از شبکه الکتریسیته روسیه استفاده کند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

روسیه از نقش آمریکا در افزایش تنش با اوکراین ابراز نگرانی کردروسیه اعلام کرد که این کشور از نقش آمریکا در افزایش تنش میان مسکو-کی‌یف نگران است. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

پارلمان اوکراین خواستار مقابله جامعه بین‌المللی با «شانتاژ نظامی روسیه» شدپارلمان اوکراین طی نشست امروز خود که با موضوع بررسی تهدیدات روسیه برگزار شد، خواستار مقابله جامعه بین المللی با «شانتاژ نظامی روسیه» شد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

دیدار اردوغان با رئیس اوقاف ارامنه ترکیهرئیس‌جمهور ترکیه، رئیس اوقاف ارامنه ترکیه را در آنکارا به حضور پذیرفت. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

ایران - عراق؛ جنگ صعود، با لشگری از کرونا‌زده‌ها
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

پاسخ کتبی آمریکا و ناتو به روسیه در ارتباط با بحران اوکراین | DW | 26.01.2022جان سالیوان، سفیر آمریکا در مسکو، پاسخ کتبی این کشور درباره بحران اوکراین را رسما به وزارت امور خارجه روسیه تحویل داد. از سوی دیگر، ناتو نیز در اقدامی مشابه نامه‌ کتبی خود را به مقامات دولت روسیه تحویل داده است.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »