رویترز: آمریکا یک گروه شبه‌نظامی ایرانی در سوریه را هدف قرار داد

08/12/1399 09:58 ق.ظ

رویترز: آمریکا یک گروه شبه‌نظامی ایرانی در سوریه را هدف قرار داد العربية

مقامات آمریکایی، جمعه 26 فوریه 2021، در گفت‌وگو با خبرگزاری رویترز از حمله هوایی ایالات متحده آمریکا به گفته مقامات آمریکایی، جو بایدن رئیس جمهوری ایالات متحده فرمان انجام این حمله هوایی علیه گروه شبه‌نظامی مورد حمایت ایران در سوریه را صادر کرده است.

حمله هوایی آمریکا علیه گروه شبه‌نظامی مورد حمایت ایران در سوریه پس از آن صورت گرفت که سلسله حملاتی راکتی مقرهای آمریکایی در عراق را هدف قرار داد.

بنا به گفته این منابع، حمله به گروه شبه‌نظامی ایرانی در سوریه «با حملات به اهداف آمریکایی در عراق در ارتباط است.» پیش‌تر نیز منابع دیدبان حقوق بشر سوریه از حومه شرقی شهر دیرالزور واقع در کرانه غربی رودخانه فرات، گزارش دادند که شبه‌نظامیان طرفدار ایران در سوریه در راستای تلاش‌های مستمرشان برای استتار به منظور در امان ماندن از حملات اسرائیل و نیروهای ائتلاف مجددا اقدام به جابه‌جایی در منطقه کردند.

در این راستا این گروه‌های شبه‌نظامی، اقدام به جابه‌جایی مقرهای پیشین خود به مناطق دیگری کرده‌ و سلاح و مهمات خود را به انبارهای جدیدی در آلبوکمال، المیادین و اطراف شهر دیرالزور منتقل کردند. شبه‌نظامیان مورد حمایت ایران همچنین اقدام به مخفی کردن مقرهای خود در مناطق مسکونی کرده تا از بمباران‌های هوایی و موشکی مکرر اسرائیل و نیروهای ائتلاف که اخیرا آنها را متحمل خسارت‌های جانی و مادی زیادی کرده در امان بمانند. headtopics.

ادامه مطلب:
AlArabiya_Fa »

رویترز: یک مقام ایرانی، اسرائيل را به حمله به کشتی باری «شهر کرد» متهم کرده استصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.

رویترز: رئیس‌جمهوری افغانستان یک نقشه راه سه مرحله‌ای برای صلح با طالبان ارائه خواهد دادصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.

در واکنش به حملات طالبان، آمریکا مواضع این گروه را در قندهار بمباران کرددر واکنش به حملات طالبان، آمریکا مواضع این گروه را در قندهار بمباران کرد مذاکرات طالبان و دولت افغانستان که با تلاش دولت دونالد ترامپ، رییس جمهوری سابق آمریکا، و به میزبانی قطر آغاز شد تاکنون به نتیجه ملموسی دست نیافته است

وزرای خارجه «گروه هفت» در لندن؛ آمریکا می‌گوید به دنبال مهار چین نیستامسال نمایندگانی از اتحادیه اروپا، هند، استرالیا، کره جنوبی، آفریقای جنوبی و رئیس انجمن ملل آسیای جنوب شرقی (آسه آن) نیز به این نشست دعوت شده‌اند تا در جلسات آتی وزرای خارجه گروه هفت حضور یابند. گوه خورده، میخواد بدجورم میخواد

هشدار رهبر گروه طالبان به آمریکا به دلیل تاخیر در خروج سربازانشهیبت الله آخندزاده رهبر گروه طالبان به تازگی از دولت افغانستان خواست به «امارت» بپیوندد و به آمریکا به دلیل تاخیر در خروج نیروهایش هشدار داد.وبسایت گروه هبت الله کجاست؟ عدم حضور وی این گمان را افزایش می دهد که رهبر طالبا مرده رهبر ارشد طالبان در جلسات مهم غایب بوده و ماه هااست که در محضر عام دیده نشده است، و که برخی از درونی ها مگویند که وی براثر کووید-۱۹ درگذشت. هههه در عکس شما جوان شده رنگ سیاه زیادشوده از پیش شما به نظر من آمریکا اگه طالبان رو جمع نکنه نباید از افغانستان بره .من به آمریکا قول میدم اگه این کارو نکنه منتظر ۱۱سپتامبر دیگه ای باید باشه. الله برکت الله

به سازه‌ای متعلق به یک گروه شبه‌نظامی وابسته به ایران در سوریه خبر دادند.

به گفته مقامات آمریکایی، جو بایدن رئیس جمهوری ایالات متحده فرمان انجام این حمله هوایی علیه گروه شبه‌نظامی مورد حمایت ایران در سوریه را صادر کرده است.

حمله هوایی آمریکا علیه گروه شبه‌نظامی مورد حمایت ایران در سوریه پس از آن صورت گرفت که سلسله حملاتی راکتی مقرهای آمریکایی در عراق را هدف قرار داد.

بنا به گفته این منابع، حمله به گروه شبه‌نظامی ایرانی در سوریه «با حملات به اهداف آمریکایی در عراق در ارتباط است.»

پیش‌تر نیز منابع دیدبان حقوق بشر سوریه از حومه شرقی شهر دیرالزور واقع در کرانه غربی رودخانه فرات، گزارش دادند که شبه‌نظامیان طرفدار ایران در سوریه در راستای تلاش‌های مستمرشان برای استتار به منظور در امان ماندن از حملات اسرائیل و نیروهای ائتلاف مجددا اقدام به جابه‌جایی در منطقه کردند.

در این راستا این گروه‌های شبه‌نظامی، اقدام به جابه‌جایی مقرهای پیشین خود به مناطق دیگری کرده‌ و سلاح و مهمات خود را به انبارهای جدیدی در آلبوکمال، المیادین و اطراف شهر دیرالزور منتقل کردند.

شبه‌نظامیان مورد حمایت ایران همچنین اقدام به مخفی کردن مقرهای خود در مناطق مسکونی کرده تا از بمباران‌های هوایی و موشکی مکرر اسرائیل و نیروهای ائتلاف که اخیرا آنها را متحمل خسارت‌های جانی و مادی زیادی کرده در امان بمانند.

این گروه‌های شبه‌نظامی، همچنین برای دور ماندن از دید از گذرگاه‌های غیرقانونی میان عراق و سوریه برای جابه‌جایی نیروها، سلاح و مهمات استفاده می‌کنند.