رویترز از توافق نفتی جدید بین ایران و ونزوئلا خبر داد

03/07/1400 07:44 ب.ظ

رویترز در گزارشی که روز شنبه سوم مهر‌ماه منتشر کرده به نقل از پنج منبع مطلع، گفته است که اولین محموله‌های میعانات گازی ایران این هفته وارد ونزوئلا خواهد شد تا این کشور کیفیت نفت قیر‌مانند خود را برای صادرات بالا ببرد. اخبار_ایران بیشتر بخوانید👇

در این گزارش همچنین آمده است که این توافق در راستای تلاش ونزوئلا برای افزایش صادرات نفتی خود در شرایط تحریم‌های ایالات متحده بوده و بنا به گفته‌های منابع مطلع و نزدیک به این توافق، دو «دشمن» ایالات متحده از این طریق رابطه عمیق‌تری را...

در این گزارش همچنین آمده است که این توافق در راستای تلاش ونزوئلا برای افزایش صادرات نفتی خود در شرایط تحریم‌های ایالات متحده بوده و بنا به گفته‌های منابع مطلع و نزدیک به این توافق، دو «دشمن» ایالات متحده از این طریق رابطه عمیق‌تری را ایجاد کرده‌اند.

بنا بر گفته یکی از این منابع آگاه به رویترز، این توافق در فاز اول شش ماه خواهد بود ولی احتمال افزایش مدت آن نیز وجود دارد. تلاش‌های رویترز برای صحبت کردن با مقامات وزارت نفت ایران و ونزوئلا و دو شرکت نفت ملی ایران و PDVSA ونزوئلا نتیجه نداده و آن‌ها درباره این توافق اظهارنظری نکرده‌اند.

با این‌حال، وزارت خزانه‌داری آمریکا در ایمیلی در پاسخ به رویترز گفته است که این توافق می‌تواند دور زدن تحریم‌های آمریکا علیه این دو کشور باشد. تحریم‌های نفتی ایالات متحده آمریکا علیه ایران و ونزوئلا، نه‌تنها شهروندان و شرکت‌های آمریکایی را از خرید نفت از ایران و ونزوئلا منع می‌کند، بلکه هرگونه دادوستد نفتی با ایران و ونزوئلا توسط اشخاص حقیقی و حقوقی غیرآمریکایی را نیز مشمول «تحریم‌های ثانویه» خود می‌داند. headtopics.

ادامه مطلب:
iranwire »

ایران ۲ - آرژانتین ۳/ جوانان والیبال ایران از صعود بازماندندتیم ملی والیبال جوانان ایران در رقابت‌های قهرمانی جوانان جهان مقابل آرژانتین شکست خورد.

تیم ملی هندبال زنان ایران از کسب مدال آسیا بازماند/ چهارمی ایران با کسب سهمیه جهانیتیم ملی هندبال زنان ایران در آخرین دیدارش از مسابقات قهرمانی آسیا مقابل تیم قزاقستان شکست خورد و در رده چهارم آسیا ایستاد.

رویترز: ایران و ونزوئلا قرارداد نفتی امضا کردند/ مبادله میعانات گاز ایران با نفت سنگین ونزوئلا- اخبار اقتصاد جهان - اخبار اقتصادی تسنیم | Tasnimرویترز: ایران و ونزوئلا قرارداد نفتی امضا کردند بر اساس این قرارداد، ونزوئلا نفت سنگین خود را با میعانات گاز ایران تبادل پایاپای می‌کند و به این ترتیب می‌تواند از آن برای بهبود کیفیت نفت خام قیرمانند خود استفاده کند به این میگن خبر..

واشنگتن: نشانه‌ای از بازگشت ایران به مذاکرات وین وجود نداردواشنگتن: نشانه‌ای از بازگشت ایران به مذاکرات وین وجود ندارد یک مقام ارشد آمریکایی مدعی شد که «هیچ نشانه مثبتی» از بازگشت ایران به گفت‌وگوهای هسته‌ای جهت احیای برجام وجود ندارد. ما داریم اتلاف وقت میکنیم و سر آمریکایی‌ها کلاه می گذاریم😁 هشتگ؛ بایدن بی عرضه🖕

کرونا در ایران؛ شتاب واکسیناسیون با چاشنی نگرانی از موج ششم | DW | 23.09.2021موارد ابتلا و مرگ در پیوند با بیماری کووید۱۹ در ایران با اندکی نوسان کاهشی است و روند واردات و تزریق واکسن افزایشی. با این حال هنوز بسیاری استان‌ها اوج موج پنجم پاندمی را پشت سر نگذاشته و نگران شروع موج ششم هستند.

عضو کمیسیون امنیت ملی ایران: برجام از اولويت اول نظام خارج شده استفداحسین مالکی، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی ایران خاطر نشان کرد که« اولویت دولت سیزدهم برجام نیست و این پرونده از اولویت اول نظام ۱۶ سال ملتو به کسکشی انداختن برا برجام حالا از اولویت خارج شد کاملا صحیح است و دیگر هم باز نمی‌گردد. ایران امریکا مذاکرات_وین آژانس_بین‌المللی_انرژی_اتمی گروسی به نظرمن همین اظهارات،‌نشان میدهدکه آخوندهای ایران به سمت بمب سازی اتمی، باسرعت درحرکت هستند. انتصاب رئیسی_جلاد۶۷ ومحمد اسلامی ،‌همچنین گمراه کردن جهان از طریق ۸ ماه مذاکرات بی حاصل وین نیز همین راتایید میکند .

استان‌وایرـ خبرگزاری «رویترز» از انجام توافق نفتی جدیدی بین جمهوری اسلامی و ونزوئلا برای معاوضه میعانات گازی ایران با نفت فوق سنگین ونزوئلا تحت شرایط تحریم‌های آمریکا خبر داده و گفته است که این توافق می‌تواند نقض تحریم‌های وزارت خزانه‌داری آمریکا توسط این دو کشور باشد.در گزارشی که روز شنبه سوم مهر‌۱۴۰۰ منتشر کرده به نقل از پنج منبع مطلع از جریان این قرارداد، گفته است که اولین محموله میعانات گازی ایران این هفته وارد ونزوئلا خواهد شد تا این کشور کیفیت نفت قیر‌مانند خود را بالا ببرد.

در این گزارش همچنین آمده است که این توافق در راستای تلاش ونزوئلا برای افزایش صادرات نفتی خود در شرایط تحریم‌های ایالات متحده بوده و بنا به گفته‌های منابع مطلع و نزدیک به این توافق، دو «دشمن» ایالات متحده از این طریق رابطه عمیق‌تری را ایجاد کرده‌اند.

بنا بر گفته یکی از این منابع آگاه به رویترز، این توافق در فاز اول شش ماه خواهد بود ولی احتمال افزایش مدت آن نیز وجود دارد.

تلاش‌های رویترز برای صحبت کردن با مقامات وزارت نفت ایران و ونزوئلا و دو شرکت نفت ملی ایران و PDVSA ونزوئلا نتیجه نداده و آن‌ها درباره این توافق اظهارنظری نکرده‌اند.

با این‌حال، وزارت خزانه‌داری آمریکا در ایمیلی در پاسخ به رویترز گفته است که این توافق می‌تواند دور زدن تحریم‌های آمریکا علیه این دو کشور باشد.

تحریم‌های نفتی ایالات متحده آمریکا علیه ایران و ونزوئلا، نه‌تنها شهروندان و شرکت‌های آمریکایی را از خرید نفت از ایران و ونزوئلا منع می‌کند، بلکه هرگونه دادوستد نفتی با ایران و ونزوئلا توسط اشخاص حقیقی و حقوقی غیرآمریکایی را نیز مشمول «تحریم‌های ثانویه» خود می‌داند.

بنا بر داده‌های بین‌المللی مربوط به فروش نفت، با روی کار آمدن دولت جو بایدن، صادرات نفت ایران از ژانویه سال جاری نسبت به سال ۲۰۲۰ دو برابر شده و به ۶۰۰ هزار بشکه در روز رسیده است.

صادرات نفت ونزوئلا نیز در این مدت ثابت شده و به ۶۵۰ هزار بشکه در روز رسیده است.