رویترز: اسرائیل مواضع ایران را در سوریه هدف قرار داد

31/04/1399 05:52:00 ق.ظ

رسانه‌های منطقه‌ شامگاه دوشنبه به وقت محلی از حمله ارتش اسرائیل به چند پادگان و همچنین سیستم پدافند سوریه خبر دادند. همزمان خبرگزاری رویترز، از هدف قرار گرفتن یک انبار بزرگ مهمات متعلق به نیروهای تحت حمایت جمهوری اسلامی ایران در حومه دمشق خبر داد.

رسانه‌های منطقه‌ شامگاه دوشنبه به وقت محلی از حمله ارتش اسرائیل به چند پادگان و همچنین سیستم پدافند سوریه خبر دادند. خبرگزاری دولتی سوریه، سانا نیز اعلام کرد که پدافند هوایی سوریه بیشتر این حملات را دفع کرده است.

یکی از سخنگویان ارتش سوریه به تلویزیون دولتی این کشور گفت بیشتر این موشک‌هایی که حومه جنوبی دمشق را هدف قرار داده بودند، پیش از اصابت به این اهداف دفع شده‌اند و افزود در این حملات خسارت جانی اتفاق نیافتاده است.

از سوی دیگر، شبکه اسکای‌نیوز به نقل از دیدبان حقوق بشر سوریه خبر داد که در این حمله پنج عضو سپاه پاسداران و شبه‌نظامیان وابسته به آنها کشته شدند. در همین حال، یکی از مقامات ائتلاف حامی ایران به رویترز گفته هیچ‌یک از نیروهای ایرانی و حزب‌الله آسیب ندیده است.

به گزارش تلویزیون دولتی سوریه، موشک‌های اسرائیلی از فراز بلندی‌های جولان عبور کرده و اهدافی در حومه پایتخت را نشانه رفته بودند. ارتش اسرائیل هنوز در این مورد اظهارنظری نکرده است. رویترز به نقل از اشخاصی که از ارتش سوریه جدا شده‌اند گزارش داد یکی از این حمله‌ها یک انبار مهمات متعلق به ایران در نزدیکی شهر الکسوه را هدف قرار داده است. حملات دیگری نیز شهرهای مقیلبیه و زکیه را در نزدیکی الکسوه هدف قرار داد که نیروهای حزب‌الله در آن‌ها مستقر هستند. headtopics.com

ادامه مطلب:
ايران اينترنشنال »
Loading news...
Failed to load news.

ادامه بازگشت پناهجویان سوری به مناطق امن در سوریه

ایران از برگزاری انتخابات مجلس سوریه ابراز خرسندی کردسخنگوی وزارت امورخارجه ایران برگزاری انتخابات مجلس سوریه را «موفقیت آمیز» عنوان کرد و نسبت به آن ابراز خرسندی کرد. - خبرگزاری آناتولی

دست‌کم 4 غیرنظامی در حمله تروریستی در شهرستان اعزاز سوریه کشته شدندوقوع انفجار تروریستی در شهرستان اعزاز واقع در شمال سوریه به کشته شدن 4 غیرنظامی و زخمی شدن 20 نفر دیگر منجر شد. - خبرگزاری آناتولی شمار کشته شدگان در حمله تروریستی با خودرو بمب گذاری شده در شهرستان اعزاز در مرز سوریه با ترکیه به 5 نفر و تعداد مجروحان نیز به 85 غیرنظامی افزایش یافت

انتخابات مجلس سوریه؛ مخالفان اسد رای‌گیری را تحریم کردند - BBC News فارسیمردم سوریه برای انتخاب نمایندگان مجلس قانونگذاری پای صندوقهای رأی رفتند. این انتخابات قرار بود سه ماه پیش برگزار شود اما شیوع ویروس کرونا برگزاری آن را دو بار به تأخیر انداخت.

انتخابات پارلمانی سوریه برگزار شده استانتخابات سراسری پارلمان جدید سوریه امروز در این کشور در حالی برگزار شد که این کشور با تحریم‌های بین‌المللی و وضعیت اقتصادی نامناسب و جنگ داخلی در بخش‌هایی دست و پنجه نرم می‌کند. بنا بر اعلام رسمی بیش از ۷ هزار و ۴۰۰ شعبه اخذ رای در بخش‌های تحت کنترل دولت بشار اسد در سوریه برای رای دهندگان در نظر گرفته شده و برای اولین بار پس از جنگ‌های داخلی، در مناطق مخالف حکومت مرکزی نیز پس از ۹ سال صندوق رای قرار داده شده است.

انتخابات مجلس سوریه در میان تحریم و بحران‌های نظامی و اقتصادی آغاز شدانتظار می‌رود نمایندگان نزدیک به حزب بعث،‌ حزب بشار اسد، مانند دو دورهٔ پیش اکثر کرسی‌های پارلمان را در اختیار بگیرند.