رویترز به نقل از دو منبع: مقامات آمریکایی و نمایندگان حوثی ها برای نخستین بار به طور مستقیم گفتگو کردند

13/12/1399 11:16 ب.ظ

رویترز به نقل از دو منبع: مقامات آمریکایی و نمایندگان حوثی ها برای نخستین بار به طور مستقیم گفتگو کردند به گزارش این خبرگزاری، دیدار مستقیم دو طرف در مسقط، پایتخت عمان و در روز جمعه ۸ اسفند انجام گرفت

صدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است. رویترز این خبر را به نقل از دو منبع آشنا به این موضوع در روز چهارشنبه ۱۳ اسفند منتشر کرد. به گزارش این خبرگزاری، دیدار مستقیم دو طرف در مسقط، پایتخت عمان و در روز جمعه ۸ اسفند انجام گرفت.

منابع رویترز گفته اند که از طرف آمریکا، تیموتی لندرکینگ، فرستاده ویژه ایالات متحده در امور یمن، و از طرف حوثی ها، محمد عبدالسلام، مذاکره کننده ارشد حوثی ها، شرکت داشته است. هیچکدام از طرفین انجام چنین مذاکره ای را به طور عمومی اعلام نکرده اند.

دولت جدید ایالات متحده، فشارهای عمده ای برای پایان دادن به جنگ شش ساله در یمن، به راه انداخته است.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

تا زمانی که رژیم تبهکار ایران بر سر کار است، هیچ مشکلی حل نخواهد شد. تا به حال چندتا از این ملاقاتها انجام شده و نتیجه اش چه بوده؟ با یک‌مشت تروریست نمیشه کنار آمد.

رویترز به نقل از العالم: نفتکشی که در سواحل سوریه هدف قرار گرفت ایرانی بود🔺رویترز به نقل از العالم: نفتکشی که در سواحل سوریه هدف قرار گرفت ایرانی بود ▪️وزارت نفت سوریه پیشتر گزارش کرده بود پس از یک حمله مشکوک به پهپادی به یک نفتکش در نزدیکی شهر ساحلی بانیاس، در آن آتش سوزی رخ داد. بیشتر بخوانید: یعنی کار کی میتونه باشه؟؟🙄🙄 آفرین بر اسرائیل. small problem is no problem, wait and see,Israel loses a tanker

آسوشیتدپرس به نقل از دو منبع: رئیس سیا اخیرا به افغانستان سفر کرده بودآسوشیتدپرس به نقل از دو منبع: رئیس سیا اخیرا به افغانستان سفر کرده بود خبرگزاری آسوشیتدپرس به نقل از یک «سیاستمدار ارشد» و «یک چهره» شناخته شده عمومی گزارش داده است که ویلیام برنز، رئیس سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا، سیا، اخیرا به افغانستان سفر کرده بود موهم نیست ریس سیا سفر کند یاسفید تا به ایمروز امریکاهمان سیاست ناکام روس که درافغانستان سر تاجکها سرمایه ګزاری کردتعقیب میکند امریکا که سیاست خود تغیرندهند هیچیز بدست آورده نمیتواند غیر از شکست وشرمانده ګي .

جلسه خطیب‌زاده با وزیر ورزش، نامه ظریف به اینفانتینو و گزارش رویترز از میزبانی عجیب بحرین

گزارش تحلیلی رویترز: تلاش حوثی‌ها برای امتیازگیری از سعودی؛ خروج از بحران یمن راه‌حلی میانه می‌طلبدگزارش تحلیلی رویترز: تلاش حوثی‌ها برای امتیازگیری از سعودی؛ خروج از بحران یمن راه‌حلی میانه می‌طلبد ائتلاف تحت رهبری سعودی، مرزهای هوایی و آبی یمن، از جمله بندر حدیده تحت کنترل حوثی‌ها را، که محل ورود بیش از ٧٠ درصد واردات به یمن است، در اختیار دارد واقعا بیشرمانه ترین ادعاست... عربستان_سعودی بعد ۷ سال کشتار نردم یمن و شکیگست در نبرد با نیروی مقاومت حوثی، به دست و ما افتاده و مزخرف میگه... تا جبران کامل خسارتها، نبرد ادامه دارد تا فتح ریاض... زنده باد یمن

رویترز: یک مقام ایرانی، اسرائيل را به حمله به کشتی باری «شهر کرد» متهم کرده استصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.

درخواست جمعی از نمایندگان از قالیباف برای رسیدگی به «تغییرات بودجه بعد از تصویب»بیش از۱۰۰ نماینده مجلس در نامه‌ای خطاب به رییس مجلس با طرح این ادعا که ارقام جداول بودجه و برخی تبصره‌ها بعد از تصویب مجلس، تغییرات گسترده کرده، آن را رکوردی جدید در عدم تمکین به قانون آیین نامه و ایجاد رانت برای چند نفر عنوان کرده و خواستار اقدام رییس مجلس در این زمینه شدند.

رویترز در گزارشی می‌گوید که مقامات ارشد آمریکایی برای نخستین بار به طور مستقیم با نمایندگان جنبش حوثی‌های یمن که با ایران همسو هستند و کنترل بخش‌هایی از یمن، از جمله پایتخت آن را در دست دارند، گفتگو کرده‌اند.

رویترز این خبر را به نقل از دو منبع آشنا به این موضوع در روز چهارشنبه ۱۳ اسفند منتشر کرد.

به گزارش این خبرگزاری، دیدار مستقیم دو طرف در مسقط، پایتخت عمان و در روز جمعه ۸ اسفند انجام گرفت.

منابع رویترز گفته اند که از طرف آمریکا، تیموتی لندرکینگ، فرستاده ویژه ایالات متحده در امور یمن، و از طرف حوثی ها، محمد عبدالسلام، مذاکره کننده ارشد حوثی ها، شرکت داشته است. هیچکدام از طرفین انجام چنین مذاکره ای را به طور عمومی اعلام نکرده اند.

دولت جدید ایالات متحده، فشارهای عمده ای برای پایان دادن به جنگ شش ساله در یمن، به راه انداخته است.

به گفته سازمان ملل درگیری های حوثی ها و ائتلاف نظامی عربستان که از دولت یمن حمایت می کند، بدترین بحران انسانی در جهان امروز را رقم زده است.