Newsletter, یمن, حوثی, آمریکا

Newsletter, یمن

رویترز به نقل از دو منبع: مقامات آمریکایی و نمایندگان حوثی ها برای نخستین بار به طور مستقیم گفتگو کردند

صدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.

03/03/2021 11:16:00 ب.ظ

رویترز به نقل از دو منبع: مقامات آمریکا یی و نمایندگان حوثی ها برای نخستین بار به طور مستقیم گفتگو کردند به گزارش این خبرگزاری، دیدار مستقیم دو طرف در مسقط، پایتخت عمان و در روز جمعه ۸ اسفند انجام گرفت

صدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.

رویترز در گزارشی می‌گوید که مقامات ارشد آمریکایی برای نخستین بار به طور مستقیم با نمایندگان جنبش حوثی‌های یمن که با ایران همسو هستند و کنترل بخش‌هایی از یمن، از جمله پایتخت آن را در دست دارند، گفتگو کرده‌اند.رویترز این خبر را به نقل از دو منبع آشنا به این موضوع در روز چهارشنبه ۱۳ اسفند منتشر کرد.

ناسا، اسپیس ایکس را برای فرستادن مجدد انسان به ماه انتخاب کرد - BBC News فارسی بایدن: برای برگشتن به برجام، 'امتیازات عمده' نخواهیم داد - BBC News فارسی کرونا؛ کانادا رکورد میزان ابتلای روزانه آمریکا را شکست - BBC News فارسی

به گزارش این خبرگزاری، دیدار مستقیم دو طرف در مسقط، پایتخت عمان و در روز جمعه ۸ اسفند انجام گرفت.منابع رویترز گفته اند که از طرف آمریکا، تیموتی لندرکینگ، فرستاده ویژه ایالات متحده در امور یمن، و از طرف حوثی ها، محمد عبدالسلام، مذاکره کننده ارشد حوثی ها، شرکت داشته است. هیچکدام از طرفین انجام چنین مذاکره ای را به طور عمومی اعلام نکرده اند.

دولت جدید ایالات متحده، فشارهای عمده ای برای پایان دادن به جنگ شش ساله در یمن، به راه انداخته است.به گفته سازمان ملل درگیری های حوثی ها و ائتلاف نظامی عربستان که از دولت یمن حمایت می کند، بدترین بحران انسانی در جهان امروز را رقم زده است. ادامه مطلب: VOA Farsi »

پایگاه اطلاع‌رسانی دولت ـ پاد

تا زمانی که رژیم تبهکار ایران بر سر کار است، هیچ مشکلی حل نخواهد شد. تا به حال چندتا از این ملاقاتها انجام شده و نتیجه اش چه بوده؟ با یک‌مشت تروریست نمیشه کنار آمد.