رویترز: سازمان جهانی بهداشت در صدد تامین قرص‌های ضد کووید ۱۰ دلاری برای کشورهای فقیر است

27/07/1400 01:33 ب.ظ

رویترز: سازمان جهانی بهداشت در صدد تامین قرص‌های ضد کووید ۱۰ دلاری برای کشورهای فقیر است جزئیات بیشتر🔽

طبق این طرح قرار است تا سپتامبر سال آینده یک میلیارد کیت تست کووید در اختیار کشورهای فقیر قرار داده شود و۱۲۰ میلیون نفر دیگر نیز در سراسر دنیا به داروهای جدید ضد کووید دسترسی خواهند داشت. یکی ازسخنگویان برنامه (ACT-A)(شتاب دهنده دسترسی به ابزارهای کووید ۱۹) تصریح کرده که این سند ۱۳ اکتبر ارائه شده و هنوز در حد پیش نویس است و احتمال تغییر در آن وجود دارد.

قرار است این سند در آستانه نشست گروه بیست در رم، در اختیار رهبران قدرت های جهان نیز قرار بگیرد.

برنامه ACT-A از گروه بیست و دیگر افراد و گروههای فعال در امور بشردوستانه تقاضا کرده تا سپتامبر ۲۰۲۲ میلادی بودجه ای بالغ بر ۲۲.۸ میلیارد یورو را برای پیشبرد برنامه تامین کنند. بر طبق این برنامه برای قرص مولنوپیراویر که از آن بعنوان قرص جدید ضد ویروس یاد می شود حدود ۱۰ دلار قیمت تعیین شده است که می تواند توسط بیمارانی که بصورت خفیف یا متوسط به کووید ۱۹ مبتلا شده اند، استفاده شود.

ادامه مطلب:
euronews_pe »

چند درصد جمعیت کشورهای عضو اتحادیه اروپا در معرض فقر یا محرومیت اجتماعی قرار دارند؟یورواستات با انتشار گزارشی اعلام کرد که در میان کشورهای عضو اتحادیه اروپا، جمهوری چک با ۱۱.۵ درصد پایین‌ترین جمعیت در معرض فقر یا محرومیت اجتماعی را داراست و در مقابل رومانی با ۳۵.۸ درصد بیشترین جمعیت در خطر فقر یا محرومیت را داراست.

چهار کودک در آتش‌سوزی خانه‌ای در پاکستان جان باختنددر پی وقوع آتش‌سوزی در خانه‌ای در ایالت پنجاب پاکستان 7 عضو خانواده از جمله چهار کودک جان باختند. - خبرگزاری آناتولی

تداوم اعتراض در معادن ایران: کار بدون حقوق، بیمه و تجهیزات در اعماق زمین

کمبود راننده کامیون؛ نخست در بریتانیا و حال در آلمان | DW | 18.10.2021در بریتانیا کمبود راننده کامیون به قفسه‌های خالی سوپرمارکت‌ها انجامید. حال کارشناسان نسبت به کمبود این نیروی کاری در آلمان نیز هشدار می‌دهند. چه عواملی در نبود نیروی تازه نفس رانندگان ناوگان باربری آلمان نقش دارند؟ برید خودتون خر کنید باو کم بود راننده!! بهونه بهتر از این پیدا نکردید؟ مسله به این مهمی،اون خراب شده ارتش نداره برای یه مدت هم که شده نیرو هاشو بکار بگیر تا نیرو غیرنظامی جاشونو پر کنه؟ اروپا سر جریان زیردریایی از ملکه پیرسگ بدجور شاکی ما راننده داریم الان کن 200هزار پایه یک بفرستم

تجاوز به یک زن در برابر چشمان مسافران یک قطار در آمریکا | DW | 17.10.2021در قطاری در کلان‌شهر فیلادلفیا یک زن مورد تجاوز قرار می‌گیرد، اما مسافران واکنشی نشان نمی‌دهند. آنها حتی از فعال‌کردن آژیر خطر برای نگه‌داشتن قطار خودداری می‌کنند. این است حقوق زن.؟ خود را حامیان حقوق زن میدانند. به به چشم ما روشن. اومانیسم نجات بخش این بود؟ خاااک تا در ج.ا اخبار تجاوز پر رنگ میشه و مردم در بارش صحبت میکنن خبرگذاری های مزدور خارج نشین برای ب حاشیه کشیدن اون خبر اخبار مشابه در خارج رو پخش میکنن. تازیگی به یک خانم عکاس تو بوشهر تجاوز شد و قاضی هم که مانند همیشه یک الت تناسلی سیار هست دختر رو رنجوند و به زنگیش پایان داده

«در صورت گسترش کشاورزی، مقبره کوروش تا ۴۰ سال آینده در فروچاله‌ها مدفون می‌شود»احتمالا برنامه همینه!

این علاوه بر ۲۰۰ میلیون نفری است که تخمین زده می شود طی ۱۲ ماه آینده ازین داروها استفاده کنند.

یکی ازسخنگویان برنامه (ACT-A)(شتاب دهنده دسترسی به ابزارهای کووید ۱۹) تصریح کرده که این سند ۱۳ اکتبر ارائه شده و هنوز در حد پیش نویس است و احتمال تغییر در آن وجود دارد. قرار است این سند در آستانه نشست گروه بیست در رم، در اختیار رهبران قدرت های جهان نیز قرار بگیرد.

برنامه ACT-A از گروه بیست و دیگر افراد و گروههای فعال در امور بشردوستانه تقاضا کرده تا سپتامبر ۲۰۲۲ میلادی بودجه ای بالغ بر ۲۲.۸ میلیارد یورو را برای پیشبرد برنامه تامین کنند.

بر طبق این برنامه برای قرص مولنوپیراویر که از آن بعنوان قرص جدید ضد ویروس یاد می شود حدود ۱۰ دلار قیمت تعیین شده است که می تواند توسط بیمارانی که بصورت خفیف یا متوسط به کووید ۱۹ مبتلا شده اند، استفاده شود.

با این حال و طبق تخمین های دانشگاه هاروارد هزینه تولید مولنوپیراویر حدود ۲۰ دلار خواهد بود ولی اگر توسط تولید کنندگان مشابه ساخته شود در خوشبینانه ترین حالت ۷.۷ دلار قیمت خواهد داشت.