رویترز: گروهی از خلبانان افغانستانی آموزش‌دیده توسط آمریکا تاجیکستان را ترک کردند

  • 📰 VOA Farsi صدای آمریکا
  • ⏱ Reading Time:
  • 17 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 10%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

🔺 رویترز: گروهی از خلبانان افغانستانی آموزش‌دیده توسط آمریکا تاجیکستان را ترک کردند ▪ یکی از خلبانان افغانستانی با به اشتراک گذاشتن تصاویری از سوار شدن این گروه به هواپیما، گفته که مقصدشان امارات متحده عربی است. ⬇ بیشتر بخوانید:

این گروه از خلبانان در پایان جنگ افغانستان با هواپیمای نظامی به تاجیکستان رفتند و توسط مقامات تاجیکستان بازداشت شدند و منتظر انتقال به ایالات متحده بودند. آنها امید دارند که انتقال آنها به خاورمیانه منجر به اسکان مجددشان در ایالات متحده شود.

این گروه از پرسنل افغانستانی آخرین گروه عمده خلبانان آموزش دیده توسط ایالات متحده بودند که به خارج از افغانستان گریختند و در تاجیکستان در بلاتکلیفی به سر می بردند. بسیاری از پرسنل نیروی هوایی افغانستان در ماه اوت و همزمان با به قدرت رسیدن طالبان، با ده‌ها هواپیمای نظامی افغانستان را ترک کردند و به تاجیکستان و ازبکستان گریختند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 17. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

ممنوعیت کرونایی سفر به آمریکا برای ۲۶ کشور از جمله ایران از امروز لغو می‌شودممنوعیت کرونایی سفر به آمریکا برای ۲۶ کشور از جمله ایران از امروز لغو می‌شود دولت بایدن قرار است امروز ممنوعیت‌های سفر به آمریکا برای ۲۶ کشور از جمله ایران را که به دلیل شیوع بیماری کرونا اعمال شده بود، لغو کند.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

دولت بایدن محدودیت‌های سفر از دهها کشور به آمریکا را برداشت؛ جزئیاتی از مقررات جدید🔺 دولت بایدن محدودیت‌های سفر از دهها کشور به آمریکا را برداشت؛ جزئیاتی از مقررات جدید ▪️افرادی که می‌خواهند به آمریکا سفر کنند باید نشان دهند که واکسن مورد تائید سازمان بهداشت جهانی شده‌اند و جواب آزمایش اخیر آنها نیز منفی بوده است.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

دفاع از جولیان آسانژ دفاع از آزادی و دمکراسی‌ست | DW | 08.11.2021جولیان آسانژ در لندن به دادگاه کشانده شده و احتمال می‌رود به آمریکا تحویل داده شود. در حمایت از او موج اعتراض در غرب گسترده‌تر شده است. پن آلمان دفاع از او را به دفاع از آزادی گره زده و او را عضو افتخاری خود کرده است.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

کارشناسان امنیتی: اسرائیل از بدافزار پگاسوس برای جاسوسی از ۶ کنشگر حقوق فلسطینان استفاده کرده استچند سازمان دفاع از حقوق بشر با صدور بیانیه‌ای اعلام کردند که دولت اسرائیل از بدافزار پگاسوس، ساخت شرکت ان‌اس‌او برای جاسوسی از تلفن‌های همراه ۶ کنشگر آرمان فلسطینی استفاده کرده است.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

شطرنج‌باز ایران پیش از رویارویی با حریف اسرائیلی از ادامه مسابقات «انصراف» داد▪️در هشتادوپنجمین دوره مسابقات شطرنج یادبود میخائیل تال در رده شطرنج برق آسا، محمد_امین_طباطبایی، پس از آن که طبق قرعه به بوریس گلفند، شطرنج‌باز اسرائیلی و بخت بیست‌و‌نهم کسب جام رسید، طبق روال چهار دهه اخیر جمهوری اسلامی از ادامه مسابقات کناره‌گیری کرد. زیر پرچم حکومت اسهالی هیچ موفقیتی برای مردم عادی متصور نیست شرم بر او.. اينا كه همه جا هستند و بدون بازي با ما مدالها رو ميبرن، بهتره ما بريم دنبال بازي سه قاپ.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

'ناامیدی و تحقیر جوانان' از تبعات انتصابات فامیلی و رانتی/ از فاصله طبقاتی به گسل طبقاتی رسیده‌ایم/ انتقاد از سکونت مسئولان در بالای شهرجامعه‌شناس و استاد دانشگاه با ابراز تاسف از اینکه مسئولان در بالاترین نقطه شهر زندگی می‌کنند و فاصله‌شان با مردم خیلی زیاد است، گفت: باید به این سوال پاسخ داده شود، کارگرانی که درآمد ۳ ،۴ میلیونی دارند چگونه باید زندگی کنند؟ نه والا من که احساس حقارت نمیکنم، از اولش میدونستم مرزهای فساد در این دولت جابجا خواهد شد کشور اسلامی یعنی همین و ملت فهیم هم عاقبتش میشه همین
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »