رویترز مدعی شد: ایران غنی‌سازی با چهارمین آبشار سانتریفیوژهای IR-۲m را آغاز کرده است

  • 📰 isna_farsi
  • ⏱ Reading Time:
  • 29 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 15%
  • Publisher: 63%

رویترز: ایران غنی‌سازی با چهارمین آبشار سانتریفیوژهای IR-۲m را آغاز کرده است

ایران اخبار, ایران سرفصلها

به گزارش ایسنا،در گزارش دیده بان هسته‌ای سازمان ملل که به رصد خبرگزاری رویترز رسیده است، آمده است که ایران غنی‌سازی اورانیوم با آبشار چهارم ماشین‌های پیشرفته IR-۲m را در نیروگاه زیرزمینی نطنز آغاز کرده است.

در گزارش محرمانه آژانس بین‌المللی انرژی اتمی که روز چهارشنبه منتشر شده و در روز پنح شنبه به دست رویترز رسیده، آمده است: در ۳۱ مارس ۲۰۲۱، آژانس در نیروگاه غنی‌سازی سوخت تایید می‌کند که ایران تزریق UF۶ طبیعی به چهارمین آبشار ۱۷۴ عددی سانتریفیوژهای IR-۲m را آغاز کرده است. ایران همچنین به اطلاع آژانس بین‌المللی انرژی اتمی رسانده است که قصد دارد که از ۶ آبشار سانتریفیوژهای IR-۲m در نیروگاه غنی‌سازی سوخت برای پالایش اورانیوم تا سقف خلوص شکافت‌پذیری ۵ درصد استفاده کند.در گزارش همچنین ذکر شده است که نصب دومین آبشار سانتریفیوژهای IR-۴ همچنان آغاز نشده است.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

ایران مدعی دستگیری یک جاسوسی اسرائیلی شدمدیرکل اطلاعات استان آذربایجان شرقی روز دوشنبه 5 آوریل 2021 مدعی شد که «جاسوس اسرائیلی و چند جاسوس فعالان تورک هستند جاسوس نیستند. جاسوس و خائن اصلی به ایران و ایرانی و مردم منطقه سید_جعلی_خامنه_ای بی شرف است بی خود دنبال نخود سیاه تو این پایین ماینا نگردید از ما گفتن ، یه روزی مردم خواهند فهمید براندازم فعالان تورک هستند نه جاسوس
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

همزمان با ادامه مذاکرات وین، ایران مدعی شد آماده است با آمریکا تبادل زندانی کند🔺همزمان با ادامه مذاکرات وین، ایران مدعی شد آماده است با آمریکا تبادل زندانی کند ▪️ این درخواست در حالی مطرح می شود که ایران و آمریکا با قدرت های باقی مانده در توافق برجام سرگرم گفتگو برای بازگشت احتمالی به توافق هسته‌ای سال ۲۰۱۵ هستند ای کاش من هم یک زندانی بودم و معاوضه می شدم یا حتی بعنوان یک برده به آمریکایی ها فروخته می شدم، چون ایران تبدیل به زندان با حدود 85 میلیون نفر زندانی شده که حتی حقوق زندانی ها هم در آن رعایت نمی شه. رژیم آخوندی گوه خورد با خامنه‌ای_حرامزاده دیگه دوره پاچه خواری و مماشات با آخوندها به سر رسیده حالا بگذار رژيم اخوندی خودشو جر بده نامهٔ دو عضو کنگرهٔ آمریکا به جو بایدن در حمایت از خواسته‌های مردم ایران
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

روحانی مدعی شکسته‌شدن تحریم‌ها شدبه‌رغم اصرار آمریکا بر تفاوت میان تحریم‌های مرتبط و غیر مرتبط با برجام و تاکید مقامات آمریکایی بر مذاکره پیرامون تحریم‌های مرتبط با برجام، حسن روحانی، رئیس Iran, زین اسب را بچسب سواری پیشکش روحانی دروغگو ظریف چی شد؟ اولا که ایشان یک باردیگه فرموده بودند که 'تِرِک برداشته است '.. دوما ایشان می فرماید که شکسته است. گفته باشم. هرکی هرچی رو شکسته . خودش باید خسارتش روبده.. ما یه پاپاسی به کسی نمی دیم. ازخودش بگیرید.
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

رویترز: پنج راکت به پایگاهی در عراق که میزبان پیمانکاران آمریکایی است شلیک شدصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است. بایدن هنوز داره روی اون حمله‌ی اولی تحقیق می‌کنه؟! امروز گفت ج.ا به‌ما تضمین‌دهند بعد تحریم‌ها برداشته میشود! دیگه طرفتون کجاتونو باید بزنه تا بفهمین بعداً همین رواله! اون‌چند نفری که بیانه نوشتن حمله‌ی اسرائیل رو محکوم کردن که داشت توافق میشد شما نذاشتین،الان کور و کر شدن؟! تنها راه خلاصی منطقه و جهان از تروریزم و موشک پرانی ملاهای حاکم بر ایران این است که این نظام اشغالگر سرنگون شود و یک جمهوری دمکراتیک بر اساس منشورهای ملل متحد در ایران به حاکمیت برسد رای_من_سرنگونی انحلال_سپاه_پاسداران جرات ندارید بگید که پایگاه آمریکایی ها، اینقدر که دموکراتها خوار و ذلیلند.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

رویترز: دومین دور مذاکرات ایران و عربستان ماه جاری برگزار می‌شودخبرگزاری رویترز به نقل از منابع مطلع مدعی شد که دور دوم مذاکرات تهران- ریاض در این ماه برگزار خواهد شد. کاش یه روزی بیاد تو این کشور تصمیم گیری ها و روابط با جهان خارج بر اساس منافع_ملی کشور باشه نه بر اساس اهداف ایدئولوژی و دین
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »