رؤسای جمهور ترکیه و اوکراین امروز در استانبول دیدار می‌کنند

25/07/1399 01:27:00 ب.ظ

رؤسای جمهور ترکیه و اوکراین امروز در استانبول دیدار می‌کنند

16.10.

2020 کی‌یف/ طلحه یاووز/ خبرگزاری آناتولی ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهور اوکراین امروز در چارچوب سفر رسمی خود به استانبول با رجب طیب اردوغان رئيس جمهور ترکیه دیدار خواهد کرد. قررا است طرفین برای تقویت همکاری نظامی تعداد زیادی توافق‌نامه دوجانبه امضا کنند.

انتظار می‌رود سران ترکیه و اوکراین در این دیدار در مورد موضوعاتی از قبیل همکاری در بخش دفاعی، توافق تجارت آزاد و بحران قره‌باغ بحث و رایزنی کنند. اوکراین سال گذشته از ترکیه 6 فروند پهپاد مسلح «بایراکتار TB2» و 3 ایستگاه کنترل زمینی خریداری کرد.

وادیم نوذریا، مدیرعامل شرکت دولتی تجارت اسلحه «اوکرسپتسکپورت» گفته بود تمایل دارند برای تولید پهپادهای بایراکتار TB2 در اوکراین همکاری کنند و ارتش این کشور قصد خرید 48 فروند پهپاد مسلح ساخت مشترک را دارند. headtopics.

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »

جای خالی عاشقانه‌ها | علی دهقان

... گاهی اوقات ساده بودن بهترین اتفاقی است که می‌شود به آن تکیه داد و با خیالی آسوده هر چه در درون می‌چرخد، کلمه کرد و در هوا رهایش ساخت. امروز و اینجا که نامش نوشته‌ای برای روزهای پایانی سال، یا روزهای نخستین یک سال جدید است، می‌خواهم این‌گونه باشم. مثلا فارغ از همه بگومگوهایی که در روزهای متعدد چنگی شد و بر صورت‌مان نشست، بنویسم که وقتی به عقب نگاه می‌کنم مخدوش‌ترین صورت، چهره سیاست است. شاید ساده‌تر هم بگویم بهتر باشد. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

منع عبور و مرور در کرج به دستور رئیس جمهورمنع عبور و مرور در کرج به دستور رئیس جمهور سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی البرز: با دستور رئیس جمهور در تعطیلات سه روزه پیش رو، منع عبور و مرور در پنج کلانشهر تهران، کرج، ارومیه، مشهد و اصفهان اجرایی می‌شود.

رئيس جمهور افغانستان: هزاران نفر بر اثر تداوم نبرد با طالبان در هلمند آواره شده‌اندرئيس جمهور افغانستان با اشاره به درگیری‌های اخیر نیروهای امنیتی این کشور با شبه‌نظامیان طالبان در ولایت هلمند گفت که هزاران نفر به شهر لشکرگاه، مرکز این ولایت پناه آورده‌اند. - خبرگزاری آناتولی جمهوريت اسلامی افغانستان ببخشید شما بازی را رسمی و جهانی باختن در خاطر که قانون اسلام تان همه اش دروغ است. جمع کو دیگه خليفه جان وقت تان خلاص شد من خدا استم در جهان آزادی میخواهم برای زن و مرد در افغانستان و در جهان ببخشید ما راست کار های بریده شودیم در جهان.

معاون اول رییس جمهور:اقدامات صادرکنندگان در تأمین ارز مورد نیاز کشور در تاریخ ماندگار خواهد شدمعاون اول رییس جمهور با تأکید بر اهمیت توجه به موضوع استاندارد در تولید محصولات مختلف گفت: استاندارد و کیفیت محصول برای واحدهای صنعتی و تولیدی که به دنبال حضور در بازارهای بین المللی هستند، مهمترین موضوع است. جنایت ها وناکار آمدی های جمهوری اسلامی هم در تاریخ ماندگار خواهد شد نام غارتگران ثروت ملی هم برملا وهم ماندگار خواهد, شد وبازماندگانشان رو سیاه مردم قبرشان مکان لعن ونفرین

فقدان تقاضای ارز در بازار متشکلبانک مرکزی امروز و در سومین روز اجرای سیاست جدید ارزی، حدود ۷۳ میلیون دلار ارز به صورت اسکناس در «بازار متشکل معاملات ارزی» در نرخ‌های حاشیه بازار عرضه کرد که تنها حدود ۶۰۰ هزار دلار آن توسط صرافی‌ها خریداری شده مملکت دیوونه خونست ، آخه کجای دنیا ارز رو میریزن کف بازار ؟ احمق ها ، گند زدید به اقتصاد بعد مشتري نداره چرا ارزون نميشه!؟؟

منع عبور و مرور در کرج به دستور رئیس جمهورمنع عبور و مرور در کرج به دستور رئیس جمهور سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی البرز: با دستور رئیس جمهور در تعطیلات سه روزه پیش رو، منع عبور و مرور در پنج کلانشهر تهران، کرج، ارومیه، مشهد و اصفهان اجرایی می‌شود.

تهران از پیشنهاد باکو مبنی بر ایفای نقش پررنگ تر ایران، روسیه و ترکیه در حفظ صلح و ثبات منطقه، استقبال می‌کندرئیس دفتر رئیس جمهور، توسعه روابط تهران و باکو را در راستای خواست دو ملت و منافع مشترک دو دولت دانست و با محترم شمردن تمامیت ارضی جمهوری آذربایجان تاکید کرد که ایران آماده ایفای نقش فعالتر در حل و فصل اختلافات آذربایجان و ارمنستان است. رسماً واعظي نقش وزير امور خارجه و معاون اول رئيس جمهور رو هم بازي ميكنه! من یقین دارم ان روزی که ایران و ایرانی هست اما ج ا نیست ان روز مردم اوضاع احوال و زندگی بهتری داشته و به اینده خود و فرزندانشون خیلی امیدوار تر خواهند بود کلا شما چکاره اید. مگه این کار وزارت خارجه نیست